Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikortòl vezették be az...

Mikortòl vezették be az ivartalanítási kötelezettséget?

Figyelt kérdés

A menhelyről örökbefogadott kutyusoknál mikortól vezették be,hogy vagy ivartalanítva vagy ivartalanítási kötelezettséggel lehet örökbefogadn?


Csak azért kérdezem,mert egyik osztálytársam 2016-ban fogadott örökbe egy kutyát a menhelyről és aztán beszélgettem vele az ivartalanításról,hogy elviszem a kutyáimat és mondta hülyeség meg ilyenek.Aztán rákérdeztem,de neked menhelyi kutyád van,nem?akkor ő is ivartalan ugye?

Azt mondta,hogy nem.

Most nem tudom,hogy ők nem tartották be a szerződést vagy 3 évvel ezelőtt még nem volt kötelező?


Mert annál a menhelynél tudom,hogy most kötelező.


2019. júl. 4. 18:51
 1/3 anonim ***** válasza:
71%
2016-ban már biztos, hogy kötelező volt.
2019. júl. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez menhelytől függ. Van olyan, ahol már évek óta csak ivartalanítva kerülhetnek ki állatok, olyan is, ahol a szukákat kipakolják, a kanokat csak akkor, ha van rá keret és olyan is, ahol még a szukák ivartalanítására sincs mindig pénz és nem is feltétlenül írják bele a szerződésbe, hogy a új tulajnak kötelező. Példa: egy közeli munkatársam egy kisebb és ismertebb menhelyről fogadott örökbe, ott kötelezően ivartalanítanak és a leendő gazdákat is nagyon szűrik. Egy másik ismerősöm egy gyepmesteri telepként is működő menhelyről választott kutyát, ott örülnek, ha van elég eleség az állatoknak és akad egy normálisnak tűnő gazdajelölt valamelyik állatnak, ezért nem nagyon szívóznak. Előbbi hely válogathat, hogy hány és milyen kutyát fogad be, utóbbi nem.
2019. júl. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Én ugyan cicát hoztam el menhelyről, ivartalanítási kötelezettséggel, de a menhely vezetője azt is elmondta, hogy semmi sincs a kezükben, ami alapján bármit is tehetnének. Maximum elveszik a cicát, és újra a menhelyre kerül. Örülnek, ha valaki elhoz állatot, nem visz :(
2019. júl. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!