Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A saját kutyám lehet rohamjelz...

A saját kutyám lehet rohamjelző kutya?

Figyelt kérdés
Epilepsziás vagyok, és van egy másfél éves kutyusom, a betegség után lett. Nagyon kedves és szófogadó kutyus. Múltkor a kutya szűkölt a roham előtt akkor még nem tudtam mit akar. Innen jött az ötlet, hogy vajon lehet-e a kutyám a segítőkutyám és vihetném mindig magammal hogy jelezzen. Ez csak egy felvetés.
jan. 22. 13:51
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Túlkoros a kiképzéshez. Persze megtanítani meg lehet rá, de nincsen rá garancia, hogy megbízhatóan jelezni fog miben egyes alkalommal. Ezeket a segítőkutyákat már az alomban válogatni kezdik és közülük is csak néhány lesz alkalmas a feladatra.
jan. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%
Ha bízol benne és a jelzéseiben, neked lehet jelzőkutya maszekban, de hivatalosan nem fogják segítőkutyának nevezni.
jan. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi, gondoltam, hogy túl idős lesz.

Lehet fog itthon jelezni, csak már volt róla szó, hogy kell-e kutya. Sajnos nem élhetek szüleimmel mindig és csak akkor mehetek el, ha van mellettem valaki... Ezért örültem volna, ha legalább a kutya jönne, de tudjátok, sok helyre nem engedik be engedély nélkül.

jan. 22. 14:11
 4/10 anonim ***** válasza:
92%
Vedd fel a kapcsolatot az egyik MATESZE-s szervezettel, akik foglalkoznak rohamjelző kutyák képzésével (nincs sok ilyen egyesület). Nélkülük úgy sem képezhetsz és vizsgáztathatsz le kutyát. Beszélj velük, lehet, hogy működhet a dolog.
jan. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
32%
Utolsó vagyok. Annyit azért hozzátennék, hogy a rohamjelző kutyák élete nem túl szép és jó. Erről vannak állatjóléti és etikai viták.
jan. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
85%
Lehet. Ha tényleg komolyan gondolod, írj privátot!
jan. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
85%
5! Ez érdekelne! A stressz miatt nincs jó életük? Linkelnél nekem erről?
jan. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
28%
Nem fog linkelni mert csak idekamuzik ezt azt és megy tovább
jan. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
29%
Igen, az állandó stressz miatt. Sajnos nem tudok linkelni semmit. Topál Józsefnek hallgattam meg már sokszor az előadásait, ott nem egyszer beszélt erről, hogy mennyire is etikus kutyákat ekkora stressznek kitenni. Csak habil kiképzőit végeztem, sosem dolgoztam ezen a vonalon, de kaptunk egy elég átfogó képet a rohamjelző kutyák képzéséről (is).
jan. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Érdekes. Köszi. Mondjuk biztos rossz érzés állandóan azt figyelni egy kutyának, hogy a gazdi mikor lesz rosszul.
jan. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!