Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vannak kevésbé szagos kutyafaj...

Vannak kevésbé szagos kutyafajták?

Figyelt kérdés
Tudom, senki nem ez alapján választ kutyát, de én sajnos extrém módon érzékeny vagyok a szagokra, nem tehetek róla. Például ha valaki török füszeres kaját eszik mellettem, akkor már öklendezem, és ki is kell mennem hányni..és bizony hányni is fogok. Szeretem a kutyákat, de sajnos az a tapasztalat, hogy néhány eb is ugyanolyan hatással van rám, mint a török kaják. Ha pedig ázott kutyáról van szó, akkor időm sincs elvonulni, mert ott helyben hányom el magam.

jan. 23. 12:27
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
7%

Hmmm. Golden Retrierver?

Elösször is az lenne a fontos hosszu szoru mint egy Golden Retrvier vagy Dalmata szeru...

Szerintem akkor a hosszabb szoruben gondolkozzal de azt apolni kell

jan. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
18%

Rovid szore legyen. Nekunk 3 tacskonk van (rovid szorrel) es valosaggal illatosak, ha mellenk bujnak az agyba.

De ha igy indulsz neki, abbol csak baj lesz. Egy kutya lehet budos, mert belelep valamibe, szaros-pisis lesz a laba, neha hanynak, ha mohok voltak, es van egy jellegzetes szaguk. Tuzeleskor jellegzetes ver-szaguk van, sot a szajuk is lehet budos fogko miatt. Gondold meg.

jan. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
85%

"Például ha valaki török füszeres kaját eszik mellettem, akkor már öklendezem, és ki is kell mennem hányni..és bizony hányni is fogok"


Neked nem való kutya.

jan. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
92%
Esetleg a rövid szőrű fajták NAGYON MAXIMUM, de inkább macska, azok illatosabbak. Bár a szájuk nekik is lehet szagos, táp/fogkő/idős kor. Én lehet, ilyen probléma mellett nem vállalnék ve egy 10-15 évre szóló felelősséget és ezt abszolút jó szándékkal írom, félre ne értsd.
jan. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Érdekes módon az igazán gusztustalan dolgok, például széklet, vizelet szaga nem irritál, leginkább csak a kaják és az ázott kutyaszag készít ki. Volt hogy a parkban simogattam egy kissé büdösebb kutyát, aztán mikor hazajöttem egyből átöltöztem, ruhát meg csak a szennyesbe dobtam. Másnap is hányigenrem volt amikor bementem a fürdőszobába és megéreztem kutyás ruha szagát.
jan. 23. 12:47
 6/24 anonim ***** válasza:
90%

Kérdező - azért teremtette nekünk Isten az achátcsigát, hogy szagtalan társunk legyen az életben!

😄

jan. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
62%

17 fajta, amelyiknek a legkevésbé van kutyaszaga:

[link]

jan. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
62%

Ezek közül a csau csauról külön írják, hogy:

"A csau csau feltűnő, oroszlánszerű bundájának is van egy jellegzetessége: nincs kutyaszaga. Ez fajtársai szemében nem feltétlenül jelent előnyt, ám az érzékeny orrú emberek körében annál inkább. Még ha meg is ázik a kutya, bundájának akkor is maximum ázott gyapjú illata van: még egy ok, amiért szerethetjük ezt a különleges fajtát."

[link]

jan. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
65%

A kutyák szeretnek szószerint szarban fetrengeni. A kutyások megszokják, a nem kutyások érzik a bűzt a kutyásokon is.

Ne tarts kutyát, úgy tudod kikerülni

jan. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
66%
A hipoallergén fajták pl. jellemzően nem szagosak. Nekem 2 yorkim van és semmi bundaszaguk nincs, mindig mondják vendégek is, hogy abszolút nem érezni a levegőn, hogy van nálam kutya, csak az illatosítót érzik.
jan. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!