Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kistestű kutyafajtát...

Milyen kistestű kutyafajtát ajánlotok, ami kevésbé túltenyésztett?

Figyelt kérdés
Kevésbé hajlamos betegségekre. Inkább szeretnék egy tenyésztőtőt vásárolni kutyust és kifizetni egyszer egy nagyobb összeget, mint utána mindig fizetni az orvosi díjakat. Milyen ilyen fajtát tudtok ajánlani ?

2023. szept. 23. 15:34
 1/8 anonim ***** válasza:
29%

Olyan sok tündéri kistermetű, de már felnőtt korú kutya van a menhelyeken. Róluk biztosan tudhatod, hogy egészségesek, kicsik, és nagyon hálásak. Miért nem fogadsz egy olyat örökbe?

Szerintem nincs olyan kistermetű fajta, amivel ne lenne gond. Vagy fuldoklanak a tömpe orruk miatt, vagy allergiásak, vagy bőrbetegek.

2023. szept. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
25%
Pl.: [link]
2023. szept. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%
2023. szept. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%
2023. szept. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%

Igazából, ha normális helyről veszed, egészséges lesz (nagy eséllyel) a kutya. Nézz utána, hogy milyen betegségei vannak a fajtának, a szülőknek, esetleg felmenőknek kérd el a szűrési eredményeit és ha minden rendben, valószínű a kölykök is rendben lesznek.


Amúgy én is a menhelyi örökbefogadás mellett vagyok, de nem szeretem valótlanságokkal propagálni, kicsit benne voltam az állatvédelemben és jópárszor láttam sajnos, hogy egy teljesen random keveréknél előjön mindenféle allergia, diszplázia, szívbetegség és egyéb dolgok, az idegrendszerről meg ne is beszéljünk. Inkább hasonlítanak a szaporítós kutyákra, DE erkölcsileg több, mint rendben van, egy menhelyről hozni, a szaporítóval ellentétben.

2023. szept. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
18%

A keverékek a legegészségesebbek, fajtatiszta kutya mindig beteges, olyat nem találsz.

Menhelyről fogadj örökbe, egyesnek van igaza.

2023. szept. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
12%

-Aktív kistestűek (nem ajánlom, ha nem tudod őket le mozgatni): Jack Russell (patkányozó), Foxterrier (patkányozó), Jagd terrier (patkányozó), Papillon (sport), Tacskó (sport, kotorék), Pomerániai (sport), törpe pinscher, Corgi(k)


-Mérsékelt: Yorkshire terrier (igen!), Boston terrier, Westie, Bichonok, Csivava (és igen!), spitzek, törpe schnauzer, törpe uszkár


-Alacsony: Máltai selyem, Shih Tzu, toy uszkár


Most több nem ugrott be, de egyede válogatja valamelyik ugrál a nagy kategóriák között. Összességében a kistestűek is aktívak, de a mérsékelt és aktívak között nagyon oda figyelnék, hogy kit viszek haza.

A tacskó például ás, ha nem a kertben akkor a kanapé közepén, a kiskutyák -főleg spitzek és csivava- ha nincs lemozgatva vonyít és ugat akár órákig, a terrierek szintén rombolnak és hangoskodnak.

A terrierek és spitzek makacsak mint az öszvér, nehezebben taníthatóak, a kistestű kis shih tzu félék elég.. hát butácskák. Nem jelenti, hogy nem tudnak tanulni, az enyém is okos, de fajtához mérten. Kis simogatós kutya azt' annyi néhány cuki trükkel. De egy yorkie például már képes agilityre is.

2023. szept. 23. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
86%

Én is 5-ös válaszolóval értek egyet. Jó tenyészetből nagyon nagy valószínűséggel egészséges kutyát kapsz, persze emellett neked is oda kell figyelned a megfelelő táplálásra, megfelelő mozgásra, túlsúly elkerülésére, mert az egészséges kutya mindig két összetevős: fontos a genetika és fontos a megfelelő tartás is.


Én is abszolút menhely párti vagyok, nekem is mentett kutyáim vannak, de tény és való, hogy ott nem tudod mit kapsz, az előzőleg vagy kölyök korban rosszul tartott kutyáknak sok már fennálló vagy hosszú távon előjövő betegsége lehet.

Az meg, hogy a keverék kutyák egészségesek nettó baromság, a genetika nem így működik. Bármelyik felmenőtől örökölhet a keverék kutya is betegségeket, legfeljebb a tipikus fajtabetegségeknek az aránya csökken némileg. Keverék kutyákban szintén nem zárható ki a kölyökkori nem megfelelő táplálásból vagy oltások hiányából adódó betegség (pl. a parvó szövődményeként fellépő szívelégtelenség)


Ha elsődleges cél az egészség, akkor keress jó tenyészetet.

2023. szept. 24. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!