Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van olyan kutyafajta, amelyik...

Van olyan kutyafajta, amelyik nem ugat vagy kevésbé ugatós?

Figyelt kérdés

2018. máj. 16. 21:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
francia buci,mopsz, angol buci
2018. máj. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Basenji nem tud ugatni.

De nekem a Rotti is ritkan ugat, viszont ha ugat akkor azt mindenki hallja :D

2018. máj. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Shar-pei és agár kutyám is nagyon keveset ugatott.

Cserébe a shar-pei fújtatott, az agár pedig valami furcsa "beszédhangon" kommunikált, főleg, ha valami nem tetszett neki :)

2018. máj. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én eddig úgy tapasztaltam, hogy nevelés kérdése. Eddigi kutyáinkra már kölyökkorukba mindig rászóltunk, ha rákezdték. Egyik sem lett ugatós, inkább kifejezetten nyugodt. Ha meg néha este az egyik rázendített, elég volt kikiáltanunk neki, már abba is hagyta.
2018. máj. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
74%

Úgy tudom a juhászkutyák elég ugatósak, meg a terrierek, de a bichonok és a kopók (pl. beagle) is gyakran hallatják a hangjukat úgy veszem észre.

Szetterekről tudok nyilatkozni tapasztalatból, ők viszonylag csendesek, maximum akkor ugatnak ha van valami jelezni való. Viszont előszeretettel "nyávognak" ha akarnak valamit :)

2018. máj. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
33%

utolsó a bichonok és a kopók nem csendesek. Bichonjaim vannak és remek jelző kutyák. Fura zajokra rögtön ugatnak, emellett a szomszédok zajait megszokják,arra nem reagálnak.


Környéken nem egy beagle van panelben,tőlük zeng a panel.

2018. máj. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
bocsi, félre olvastam :D azt írod,hogy ugatósak oké.. este van már
2018. máj. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem se ugat az agaram, bár néha azt kívánom inkább tenné azt :D Alapból nagyon vékony hangja van és amikor valami izgi történik vele (pl párom elvitte állatdokihoz és ő megvizsgálta), akkor jön oda panaszkodni hozzám, szörnyű hangja van. Közben aranyosan fel-le toporog, hátra vágja magát, ugrál, kb mintha egy ember nagy elánnal gesztikulálna, miközben változik a hangszíne is. Nagyon furcsa, de az ugatása is nagyon vékony, idegőrlő. (Szerencsére utóbbi csak labdás játékoknál fordul elő főleg)
2018. máj. 16. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Shar peiem nem ugat, inkább csak morog ha kint valami akció van és meghallja. Ugatni csak parancsra szokott.
2018. máj. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Az uszkár nem olyan ugatós gajta.
2018. máj. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!