Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a tacskó...

Hogyan szoktassam le a tacskó kölyköt a harapásról?

Figyelt kérdés
Rengeteget pörög és játszani szeretne, azonban nagyon erősen harap illetve tűhegyesek a fogai és eléggé fájdalmas tud lenni. Hogyan taníthatnám meg neki, hogy nem szabad harapdálni?

jan. 24. 17:13
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

Had abba a játékot ha megkap.

Rá fog jönni, hogy ha harap, akkor vége a bulinak, nem veszel tudomást róla.

jan. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
általában elmegyek tőle, de utána fut és a lábamba kap.
jan. 24. 17:32
 3/10 A kérdező kommentje:
utánam*
jan. 24. 17:32
 4/10 anonim ***** válasza:
71%
Mikor lett elválasztva az anyjától?
jan. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%
A kiskutyáknál ez normális és természetes. Nekem folyamatosan harapott a kiskutya, Amint felnőtt leszokott róla. Kiskutya korában tanulják meg hogy mennyire erősen harapjanak játékból.
jan. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
85%
Hát kiabálj rá, fogd le, told arrébb. Én nem tudom, miért van a kutya, macska emberként kezelve. Az állat szülők szószerint beleharapnak a kölykükbe, megkarmolják, rájuk fújnak/morognak ha az túl durván játszik velük, így tanulja meg a kicsinye, hogy hol a határ.
jan. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Kukacos Tejberízs ***** válasza:
59%
Mi a kutyánkat úgy szoktattuk meg, hogy mindig amikor haraptunk kiadtunk egy ilyen rövid magas sikításszerű angot el elfordultunk tőle. Egy idő után megtanulja.
jan. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mondjuk egy ilyen playpen nincs? Ha harapdál, berakod.


Tacskó kölyök még ki se ugrik, nem is kell fedett, mert a lábai 5 centik. 😆

jan. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
57%
Nagyából elmondták előttem, de visítás helyett egy erőteljes NEM. Meg fogja tanulni, hogy ez tiltást jelent.
jan. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
57%

4-es vagyok, csak azért kérdeztem (bár nem kaptam rá választ), mert ugye a mama tanítja meg őket arra, hogy nem lehet vadállat módján harapni. Ha bármi okból el kellett őket korábban választani, mint kéne, akkor szokott előfordulni, hogy játékból is erősebben harapnak, és nem tudják, hogy van egy határ. Az én kutyám is ilyen, mert őket néhány hetes korukban elkezdte bántani az anyjuk, ezért el kellett választani, majd tápszerrel etetni. Bár nála problémásabb a dolog, mert nagy testű, és hiába játszik, még a mai napig van rá példa, hogy nem finomkodik.

Teljesen természetes, hogy a kölyök harap, hiszen ő így tud játszani, tehát ha csak annyi a probléma, hogy harap, hát ez ilyen, le fog róla szokni, kevesebbet fogja csinálni, de felnőtt korban is szívesen játszik úgy, hogy kissé megcsócsálja a kezedet, de általában megtanulják finoman csinálni.

jan. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!