Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szenior száraztáp kutyatáp...

A szenior száraztáp kutyatáp könnyebben összerágható mint a sima (amúgy kímélő) felnőtt táp?

Figyelt kérdés

Életkorra még határeset a kutyusunk, de elég morzsásan fogyasztja a tápját, mintha a rágással gondjai lennének.

Állatorvos szerint életkorának megfelő állapotúak a fogai és nem hiányos a fogsora.


jan. 27. 15:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésre nem tudom a választ, de az is opció, hogy vízzel vagy leves alaplével felöntsd a száraz eledelt. Ha emellett döntesz, akkor arra figyelj, hogy ne hagyd kint a levegőn 1 óránál tovább az eledelt, mert megtelepedhetnek benne a baktériumok, illetve figyeljetek rá, hogy nehogy felpuffadjon tőle a kutya.
jan. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

1

Igen, a gyártó is javasolja ezt a puhítást-szaftosítást, viszont képbe jön az egyéni ízlésfaktor és nem volt hajlandó még sosem így elfogyasztani, méla undorral nézegette :D Köszi azért!

jan. 27. 16:08
 3/8 A kérdező kommentje:
Az 1 órás limitet meg külön köszönöm, mert ismerős is hajlamos akár egésznap tárolgatni a bekevert kaját, szerintem is helytelen.
jan. 27. 16:10
 4/8 anonim ***** válasza:
Én elkevertem nedves táppal, annak elvileg az ízét is jobban érzik. Úgy megette.
jan. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha nem eszi a száraztápot, az vagy ízlés dolga vagy fáj a foga. Ha nem fáj foga, akkor akár egy fog nélküli kutya is képes összezúzni a száraztápot, mert megkeményedik az ínye, és elbír vele.
jan. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
5 vagyok: egyébként a senior táp nem rágható könnyebben, a beltartalma más egy kissé, mint a fiatalabb korosztály számára gyártott.
jan. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

De kaptunk pár kg szenior tápot és mintha jobban habszolná, illetve sokkal könyebben rághatónak tűnt, és kézzel könnyedén szét tudtam törni, a másikat meg nem. Ezért lett gyanús, hogy talán póruzosabb szerkezetűek.

Igen, a beltartalmi különbségől tudok, azért is említettem, hogy korban már éppen határeset a kutty.

Enni eszi, csak nehezebben roppantja talán szét mint régebben, ilyen morzsakoszorú marad a tál mellett, ez fiatalabb korában nem volt.

jan. 27. 17:24
 8/8 anonim ***** válasza:
Én nem vettem észre,hogy könnyebben rágná,bár az enyém csak nyeli :D
jan. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!