Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyust tudnátok nekem...

Milyen kutyust tudnátok nekem ajánlani?

Figyelt kérdés

Egy kutyusom volt, Ő befogadott volt, nagyon szerettem, keverék, közepes méretű kislány. Most úgy érzem, eljött az idő az újrakezdéshez, de egyébként nem értek a kutyákhoz, nem ismerem a szemelyiségüket, csak néhány barát által (pl Beagle nem nekem való:)


Tudnátok kérlek segíteni, hogy milyen fajta, vagy fajta-jellegű keverék kutyusokban érdemes gondolkozni, ha...


- kinti-benti lenne

- kint: kb 400nm tér, ahol járhat kelhet persze lenne saját 'birodalma' ezen belül

- bent: kb 50nm

- séta: napi egy fér bele, de ismétlem kinti-benti lenne

- foglalkozás: alapvetően a sétán felül kb napi 1-2 órát tudnék vele tölteni

- emberek: mi hárman lakunk együtt, sétálni lehet, hogy néha mások is vinnék szóval jó ha rugalmas de játszani jó lenne ha hajlandó lenne azokkal akikkel bízik mert ez a két ember is jatszana vele

- gyerekünk alapvetően nincs de vannak barátok akiknek vannak, meg rokonságban is, szóval jó lenne ha a gyerkőcök nem okoznának problémát

- szívesen hoznám-vinném, akár kirándulni, akár barátokhoz akár irodába dolgozni magammal (tömegközlekedés!)

- szeretném, ha könnyen tanítható lenne, fogékony és nem a "makacs kutya fajta"

- szeretném ha kijönne más kutyákkal is bár szerintem ez neveltetés kérdése

- szeretném ha azok az emberek akikben én például megbízom azok nyugodtan simigathatnák stb, de azt is szeretném, hogyha például nem vagyok otthon mert elmentem boltba vagy dolgozni akkor azért a házőrző jelleg bekapcsolna


A volt kutyus mindent pipált e téren, de ez véletlen is lehetett. Köszönöm szépen annak aki tud segíteni ajánlani. :)



jan. 28. 19:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%

Nekem egy foxi keverék van ezek jellemzőek rá nagyrészt bár munkahelyre nem viszem illetve inkább kinti (vihar, tűzijáték amikor beviszem)tanulekony akit én elfogadok beengedek az udvarra azzal elvan

Mondjuk ezt a tacskókra is igaz

De a legfontosabb hogy legyen vele foglalkozva akkor nem lesz vele gond

jan. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%
Angol cocker spániel
jan. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát első körben azt kellene eldönteni, hogy van-e pénzed rendes tenyésztőtől fajtatisztát venni. Ha van, mennyi. És akkor lehet kezdeni az ötletelést a fajtákról (a leírtak alapján uszkár, spániel, lagotto, vagy valami aktívabb kicsi, bichon, törpe schnautzer, corgi talán).


Ha nincs, akkor ugyanúgy, ahogy az elsőnél vmi közepes testűt érdemes keresni menhelyen - én ajánlom azokat, amelyek támogatják, hogy a leendő gazdik többször vigyenek el több kutyus sétálni, ismerkedjenek stb. + ismerik a kutyáikat, tudnak olyat ajánlani, amelyik nektek jó lenne (nem munkakutya/"nehéz" fajták keveréke, ismert háttérrel vagy feltehetően kevésbé traumatikus háttérrel, emberekkel, gyerekekkel nem aggresszív vagy nem retteg stb.). De ha már volt kutyád, akkor tudod, hogy sok türelem, sok szeretet, sok foglalkozás nélkül nincs csodakutya. :)

jan. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%

Van ilyen lehetőség hogy "kiprópálsz"több kutyát?

Az nagyon jó nem hallottam még róla

jan. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

4-es: mi a Szentendrei Árvácskából választottunk kutyát. Elmondtuk mit tudunk nyújtani, mennyi tapasztalatunk van, mi az, amiben nem tudunk engedni és mi az, amiben rugalmasak tudunk lenni, illetve, hogy melyik kutyusok voltak szimpatikusak a honlapjukról leírás és kép alapján.


Körbevittek, és a fentiek alapján ajánlottak 7-8 kutyust, akik lehet, hogy jók lennének nekünk. Ez egy szombati nap volt, aznap csak 1 kutyust tudtunk elvinni sétálni, másnap 2 másikat, közülük az egyik szimpatikus volt, ő az egyike volt a korábban kép/leírás alapján szóba jöhető kutyusoknak. Úgyhogy utána heteken keresztül úgy mentünk, hogy szerdán, szombaton és vasárnap, és ezt a kutyust mindig vittük sétálni + egy másik szóba jöhető kutyust (de néha olyat is adtak, aki nem jöhetett szóba, de aznap még nem sétált). Aztán pár hét után döntöttünk, lefoglaltuk, de egy nyaralás + eü beavatkozás miatt előre megmondtuk, mikor tudjuk elvinni, ezzel sem volt gondjuk. Utána őt már nem adták ki aznap senkinek, amikor mentünk, de továbbra is vittünk ki plusz kutyákat is, akkor már nem azért, hogy másikat válasszunk, hanem segítségképpen. Még egy olyat is leszerveztek, hogy az egyik séta helyett egy külső, szabadtéri nagy kifutóban a kutyussal póráz nélkül ismerkedhessünk, játszhassunk. :-)

jan. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
91%

Most tarsasagi kutyat akarsz vagy hazorzot?

Bemehet, de mennyit? Mert a kinti-benti tartasu kutyakat altalaban telen nem hagyhatod kint “hazat orizni, amig nem vagy otthon”, mert befagy a segguk a hidegben.

jan. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
61%
Foxi?
jan. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
7es a foxira valóban illenek ezek ahogy írtam is de jobban belegondolva ők elég makacsul is tudnak viselkedni szóval őket inkább kölyök koruktól tudom javasolni mert akkor tudod megtanítani hogy mit szabad és mit nem de ha van ideje az embernek akkor a legjobb,legbújósabb kutyák
jan. 28. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek.

6 - eszem ágában sincs kint hagyni a kutyát, de tudom, hogy szeretnek kint tartózkodni, ahogy Neki kényelmes, kint is, bent is lehet, az első kutyus is hol velem aludt, hol az udvaron, ahogy Neki kedve szottyant. A házőrző alatt nem arra gondoltam, bár szerintem ez tökre kiderült a felsorolásomból, hogy tépjen szét mindenkit, hanem arra, hogy lehetőleg ne nyalogasson minden jött - mentet, hanem védje a területét és idegenekkel legyen fenntartása. Van olyan kutyus aki erre képtelen és mindenkivel egy tündér. Olyan is van, aki csak a gazdáját tudja elfogadni. Én valahol a kettő kombinációját keresném.


3 - van pénzem tenyésztőre is és tisztában vagyok vele, hogy egy kutyus nem olcsó mulatság ahogy egy gyermek sem, meg semmilyen hobbi sem, és nagyon sok dolog az életben. De egyáltalán nem ragaszkodom tenyésztős kutyához, sem olyan elképzeléseim sincsenek, hogy mekkora legyen meg milyen szemű és milyen szőrű. Mielőtt kitettem volna a kérdést elolvastam amiket mások írtak más kérdésekre de egyiktől sem lettem okosabb, mert általában vagy szobadíszt kerestek akivel foglalkozni sem kell, vagy konkrétan a kutyus minden paramétere megvolt :) én inkább a "személyiségét" keresem most. Az elmúlt három évben nem volt mellettem kutyus, gyászoltam a korábbi társam. Menhelyi, telepi, tenyésztői, keverék a szomszédból, bármi szóba jöhet, csak szeretnék tisztában lenni a fajtajelleg tulajdonságokkal, mert nem két hétre keresek társat hanem újabb 10+ évre:) remélem ez segítség. Köszönöm mindenkinek a tippeket, várom még hátha lesz más is, foxit jegyeztem :)

jan. 29. 08:09
 10/12 A kérdező kommentje:
Meg spánielt is, köszönöm.
jan. 29. 08:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!