Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Örökbe adnának nekem 10-12...

Örökbe adnának nekem 10-12 éves nagyobb testű kutyát, ha azért nem akarok fiatalt, mert mozgásszervi betegségem miatt nem tudnék eleget mozogni vele?

Figyelt kérdés

2*20 perc és 2*45 perc , amit biztosítani tudnék. Panel, mindig van itthon valaki.

Kistestűt nem szeretnék.


jan. 30. 12:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%

hát akár, de idős kutyáknál gyakran kell fizikai erőnlét, hogy felemeld, felsegítsd őket.


Tehát attól függ, én mindenképpen utánajárnék több helyen, több kutyával, hiszen az idős kutyákat nem szívesen veszik magukhoz az emberek.


Ezeken felül gondolom az eü séták megoldottak lennének...?

jan. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
91%
Mennyi időnként tudod biztosítani a sétát? Mert nem mindegy, hogy napi vagy havi 130 perc séta. De gondolom, ha mindig van otthon valaki, akkor napi többször le tudjátok vinni eü sétára, akkor van esély.
jan. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
94%
Mindenképp jobb neki nálad, mint egy menhelyen vagy gyepmesteri telepen egy kalickában. A szereteted mindent pótolna neki, de szerintem bőven elég neki az a mozgatás, amit írtál. Hamarosan annyi se kell neki. Fogadd el, és tedd boldoggá neki a hátralévő egy-két évét, vagy csak pár hónapját.
jan. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért ha a parkig leviszed, meg ott apportírozik, az nem rossz.


Meg ha esetleg ilyen elektromos scooteren viszed, az se rossz. Valami ilyesmit nézhetnél, gondolom elkélne máskor is

jan. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Ez nekem is eszembe jutott.

Van biciklim, kell is. Ha megtanítom a fiatal kutyát bicikli mellett futni, vagy elviszem valami olyan ösvényre, ahol szabadon futhat mellettem, én meg biciklivel kísérem, plusz ha labdával, frizbivel megfuttatom és kutya barátokkal összehozom játszani? Akkor a fiatal kutya is meglenne velem? Vagy ez így nem elég?

jan. 30. 16:26
 6/16 A kérdező kommentje:
De igazából akkor is szívesebben fogadnék örökbe egy nyugis öreg kutyát, mint egy izgő mozgó fiatalt.
jan. 30. 16:27
 7/16 A kérdező kommentje:

Meg még a golden/labrador jellegűek jutottak eszembe, azok alapból ugye sokszor kísérőkutyák(segítő, vakvezető, terápiás), azokkal is meg lehetne oldani, csak ugye meg kell nézni, melyik amelyik tényleg olyan természetű a menhelyen.

De egy sima idős keverék is tökéletes nekem.

jan. 30. 16:29
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ha futtatóba leviszed, és ott tud más kutyákkal játszani, az nagyon lefárasztja. Labdát ha dobálsz neki, azzal is jól lefárad. Emellett csinálsz vele engedelmes gyakorlatokat, ehhez sem kell neked ugrálni. Tehát szerintem nem feltétlenül kell ragaszkodnod öreg kutyához. De ha elmész menhelyre, segítenek olyat választani, aki passzol hozzád.
jan. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm.

Akkor majd körülnézek és választok egy olyat, amivel passzolunk☺️

jan. 30. 19:54
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Biciklizni max nagyon jólnevelt kutyát vinnék, és csak ki az istenhátamögé, ahol semmin nem jön szembe.


Úgy, hogy én fitt vagyok, aktív és erőnlét is van. Városban a kutya figyelmét eltereli minden, aztán borulsz biciklistül.


Mobility scootert azért mondtam, mert az stabil, van négy kereke és a kutya nem borít fel vele.

jan. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!