Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Örökbe adnának nekem 10-12...

Örökbe adnának nekem 10-12 éves nagyobb testű kutyát, ha azért nem akarok fiatalt, mert mozgásszervi betegségem miatt nem tudnék eleget mozogni vele?

Figyelt kérdés

2*20 perc és 2*45 perc , amit biztosítani tudnék. Panel, mindig van itthon valaki.

Kistestűt nem szeretnék.


jan. 30. 12:10
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Azért ne abból indulj ki, hogy egy labi jellegű kutya olyan lesz mint egy kölyök kora óta képzett terápiás vagy vakvezető kutya. Magas energiaigényű fajtáról van szó, amelyik nem dolgozik, az egész nap pörög.
jan. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem úgy egyértelmű, hogy ez a négy séta egy nap realizálódna. Egy átlag lakáskutyával foglalkoznak ennyit vagy még ennyit sem, szerintem fiatalabbat is bevállalhatsz. Nézz körül a menhelyen, a kiszemelteket többször vidd ki sétálni és látni fogod, hogy melyikkel tudnád elképzelni az életed.


Nem tudom mennyire vagy korlátozott a mozgásodban, de bele kell kalkulálni, hogy az évek vége felé jönnek majd olyan betegségek, ahol a kutyát emelgetned kell. Pl az egyik kutyámnak vestibularis szindrómája volt, két hétig semmi egyensúlyérzéke nem volt a kutyának, az elejét-hátulját tartottam mikor felkelt, különben eldőlt volna. Fél év alatt épült vissza szépen lassan, majd élt még 2-3 évet, de az az 1-2 hónap nagyon embert próbáló volt, pedig csak 20 kg volt a kutya.

jan. 31. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem minden pici kutya idegbajos, tudom mitől tartassz, de ezt egy közepessel nem véded ki.


Viszont a kutya mérete és a várható testi erő sokkal inkább összefügg.

Egy izgatott kutya húzni fog, de nem mindegy, hogy mekkora ez az állat.



Az idegbajos viselkedés kis kutyáknál meg nagyrészt nevelési hiba. Az emberek úgy kezelik mint egy plüsst, nem veszik kutya számba, felkapkodják, nyüstölik. Az állat meg eljut addig, hogy elvadul, és ha nem harap, nem veszik komolyan.

A màsik faktor meg a beltenyésztés, pl az agya károsodott, krónikus fájdalmai vannak stb.



Pl ismerek westie kutyust ekkora méretben, és az is egészségügyi segítő-jelző kutya, jámbor, higgadt és csendes.

jan. 31. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy tényleg egy fiatalabb kicsi kutya jobb megoldás lenne.

Ha baja lesz kézben el tudom vinni orvoshoz. A biciklin nem tudom elvinni a nagyot.

Térd problémám van, nagy súlyt nem emelhetek, főleg nem lépcsőn, ha elromlik a lift, bár csak második emelet, de akkor is számít. Futnom sem szabad, csak biciklizni. Autóm nincs, de közel két állatorvos, három állat eledel/felszerelés szaküzlet.

Lehet, hogy mások sem foglalkoznak többet, mint amit írtam, de az nekem séta lenne, max dobálnék neki valamit meg tanítanám, de egy vizslával futni kell stb, aktívan foglalkozni.

jan. 31. 09:40
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell ölben elvinni orvoshoz, ki is lehet hívni állatorvost. És létezik állatmentő is, akik sürgösségi esetben elviszik a kutyát orvoshoz. Persze pénzbe kerül, de az állatorvos mindenképp pénzbe kerül, és tény, hogy egy idős kutya orvosi ellátása többe kerülhet, mint egy fiatalabbé. (Gyakrabban beteg, rendszeres gyógyszerszedésre szorulhat, ízületjavítókra, stb., ahogyan egy idős ember is.)
jan. 31. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Kérdező ha gondolod, én tudok neked ajánlani egy kis mozgasigenyű örökbefogadásra váró kutyát azon a menhelyen, mi is innen fogadtunk örökbe.


[link]

febr. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!