Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Epilepszia + agykárosodás?...

Epilepszia + agykárosodás? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

A kutyámnak egy epilepsziának diagnosztizált roham után rettentően leesett a vércukra, alig tudott állni szegény.. Egy kis tejtől sokkal jobban lett, viszont azóta nagyon furcsán viselkedik, teljesen megőrült.

Folyamatosan sír, a reflexei nem működnek rendesen és az őrültség jelei látszanak a viselkedésén.


A doki írt fel egy epilepsziás és egy fájdalomcsillapító gyógyszert.

A fájdalomcsillapítónak 0 hatása van, szerintem nem is fájdalmában, hanem őrültségében sír. Úgy tudom hogy epilepszia után károsodhat az agy és ez magyarázná az őrültségeit, a reflexe gyengeségét és hogy teljesen hatástalan a fájdalomcsillapító. és rögtön roham után következett ez az őrület...minden egybeesik látszólag...

De a doki ezt nem hozta fel mint lehetőséget...(néhány más bajon(még súlyosabb...) kezdett el agyalni)

Csak kifelejtette vagy van valami kizáró ok és marhaság a gyanúm? Létezhet hogy tényleg agykárosodás miatt ilyen a kutyám?...


2010. okt. 23. 22:59
 1/9 A kérdező kommentje:

Ja és elég látványos roham volt...:(

10 éves a kutyám és eddig nem volt epilepsziás..

2010. okt. 23. 23:00
 2/9 anonim ***** válasza:
Én nem értek az ilyesmihez,de nagyon sajnálom a kutyusodat,és szorítok,hogy megyógyuljon.
2010. okt. 23. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszi..:(
2010. okt. 23. 23:21
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Így láthatatlanban - teljesen laikusként - , szerintem a kutyádnak agydaganata van.

Azonnal megmagyarázná az epilepsziát és az utána tapasztalható furcsa viselkedéseket. Vidd el egy komolyan felszerelt orvosi rendelőbe, lehetőleg másik orvoshoz.

2010. okt. 24. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Na először is mint epilepsziás beteg szólok.

Attól még, hogy rohama van valakinek (akár kutya ) ez nem jár agykárosodásséal. Még a feltételezés is sért szerintem minden epilepsziást.

Továbbá, ha a roham után a mozgás ill. a többi tünet alapján valszin az előttem levőnek van igaza agydaganat. Ugyanis ha agydaganat van, akkor is lehet epilepsziás roham.

2010. okt. 24. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem azt mondtam hogy egy epilepsziás roham feltétlenül agykárosodással jár, csak azt hogy nagyon kis százalékban okozhat. = van rá egy pici esély -- NEM??


Azért kérdezem mert inkább ebben reménykedek, mint agydaganatban...

2010. okt. 24. 10:10
 7/9 anonim ***** válasza:

A mi kutyánk 14 évesen halt meg. Szegénykém mellrákos volt, ami végül az állatorvos szerint az agyára is ráhúzódott. Túl későn vették észre, már annyira szétterjedt benne a daganat, hogy nem lehetett volna műteni.

A viselkedésén csak az utolsó időszakban kezdett látszani, hogy nem stimmel valami. Epilepsziás rohamai voltak, miközben a földön rángatózott öntudatlanul, görcsbe meredt a kis teste, és közben iszonyatosan nyüszített. Ez kb. 1-2 percig tartott. A rohamok úgy kezdődtek, hogy először csak zavart lett, mint aki nem tudja hol van, nem ismert meg minket, csak kóválygott körbe-körbe a kertben szegény, aztán hirtelen már csak azt láttuk, hogy rángatózik. Én biztos vagyok benne, hogy fájdalmai voltak, azért sírt.

A roham után lassan kitisztult az agya, rengeteg vizet ivott, és úgy csinált mintha mi sem történt volna.

Először csak egy roham volt, másnap már három. El kellett altani, hogy ne szenvedjen tovább, de hát sajnos nem lehetett megmenteni.

Ha bizonytalan vagy, menj el másik orvoshoz is, ártani nem ártasz vele, több szem többet lát. De sajnos én is epilepsziára, vagy daganat okozta rohamokra tippelnék.

Írd meg mi volt, őszintén érdekel.

Üdv!

2010. okt. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Szerencsére nála nem követte a rohamot többi, sőt! Hirtelen mintha minden a régi lenne, nem sír és újra boldog.:)

Azért a biztonság kedvéért elviszem majd a dokihoz hogy vizsgálja meg alaposabban...

2010. okt. 27. 21:40
 9/9 A kérdező kommentje:

az ultrahang sem mutatott ki semmi bibit..

makk egészséges!:)) (remélem)

2010. nov. 9. 21:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!