Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 8 hetes bichon hogy tudom...

8 hetes bichon hogy tudom leszoktatni a harapásrol?

Figyelt kérdés
febr. 1. 15:56
 1/4 anonim ***** válasza:
75%

1. Türelem és következetesség: Legyél türelmes, és mindig légy következetes a szabályok betartásában. A kölyöknek időre van szüksége, hogy megtanulja az elvárásokat.

2. Pozitív erősítés: Dicsérd meg és jutalmazd meg, amikor nem harap. Pozitív erősítés segít kialakítani az összefüggést a jó viselkedés és a jutalom között.

3. Játék cseréje: Ha a kölyök a kezedet harapja, cserélj ki egy játékra. Ez segít neki átirányítani a harapási késztetést a megfelelő játékra.

4. Időzítés: Reagálj azonnal, ha harapás történik. Hangosan mondhatod “Ez nem jó” vagy használhatsz más negatív szófordulatot, majd azonnal állj le a játékkal.

5. Ne használj durva játékokat: Olyan játékokat válassz, amelyek nem ösztönözik a durva harapást. Kerüld a kézjátékokat vagy a túl kemény játékokat.

6. Tanulmányozd a jeleket: Figyeld meg, mikor hajlamos a harapásra. Ha például fáradt vagy izgatott, hajlamosabb lehet a harapásra. Ebben az esetben szünetet tartva segíthetsz elkerülni a helyzetet.

7. Szocializáció: Rendezz találkozókat más kutyákkal és emberekkel, hogy a kölyök megtanulja, hogyan viselkedjen különböző helyzetekben.

febr. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kutyaiskola, kutyatréner! Ne próbáld otthon csinálni, mert ronthatsz is rajta.
febr. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Szeleta válasza:

Ajánlom ezt a videót.

[link]

febr. 8. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Egy ekkora csöppséget nem kell leszoktatni szerintem semmiről. Fogzik, alapból harapdál. Ez én kiskutyám most lesz 2 éves, finoman harapdál mind a mai napig, ez a szeretet jele is. Nagyon játékos, tele van szeretettel, egy kis bohóc máltai-bolognese, kisfiú, keverék, de inkább 99% máltai.
febr. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!