Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Volt már komondorod? És ha...

Abigel0000 kérdése:

Volt már komondorod? És ha igen miket tapasztaltál vele kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Ezt úgy értem, hogy könnyen tanul, mit érdemes venni számára milyen tápot kap stb.

febr. 4. 14:58
 1/8 anonim ***** válasza:
48%
Vakon fellöki az asszonyt
febr. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Komondornak tápot? Ne nevettess...

Rokonaim juhokkal foglalkoznak. Ott mindig van 3-4 komi. Végtelenül hűségesek,jó őrök. A családdal szelídek,a legkisebb gyerekkel is. De idegen ne akarjon bemenni!

A halott kisbárányt egészben kapják meg. Nem probléma nekik.

febr. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Enyém nyers farhátat eszik, 12 éves, jó erőben van.
febr. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Hűséges, empatikus, nyugodt, de ha szükséges kőkemény. Nem egygazdás, az egész családot elfogadja, a legkisebb gyereket is.

Tanulása átlagos, mindent meg tud tanulni, de nem fogjak értékelni és csinálni a folyamatos ül, fekszik, áll, stb. parancsokat. Az értelmetlen dolgokat figyelmen kívül hangja, önállóan gondolkodik, dolgozik.

Játék nem nagyon kell neki, kölyökkorban rág, vastagabb botokat (én 7x7cm-es minigerendából vágtam neki 30-40centis darabokat) lehet neki adni.

Etetés? Lehet jó minőségű táppal, de a legjobb a hús. Nyersen vagy főzve (ne túlfőzve, inkább csak leforrázva).

febr. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
22%

Én gyűlölöm a kommondorokat. Az unokatestvérem anyunál tart egy hasonló keveréket. Azért keverék mert nem fehér hanem vörös színű és sárga a szeme. De 40 kg, csinos a szőre, óriási és vastag a lába mint a falytája. Csak a szőre és a szeme színe tér el. Nem szeretem azt a kutyát mert az unokatestverem hagyta ott. Elvalt az uratol, anyunak lakott egy évig aztán úgy ahogy vett egy két szobás tetőtéri lyukat egy panellakásban és sajnos nem ott tartja a kutyát.

Az a kutya tavalyelőtt (idén 3 éves lesz) került amyuhoz mikor 1 éves volt. Mindenkit ugat aki idegen, macskát megkérdezi pláne ha látja hogy fél tőle habár mostanába kezd leszokni róla. Az elején hamis volt, ugatott meg mögött,nem tudtam tőle bemenni csak ha anyu jött a seprűvel. Tavaly télen ( tavalyelőtt november óta van ott) már változott a kutya hogy nem ugat meg hörög rám hanem mellette tudok járni. Ahogy telt az idő hallgat rám a kutya, ha azt mondom tűnj a szemem elől már bújik is el. Sőt már umondanom se kell a kutyának mert ha meglát engem megy el az udvar másik végébe. Anyuval játszik hogy majd fellöki. De nem előttem. Mert egyszer megláttam és raszoltam a kutyára, mikoreglatptt bújt el. Szilveszterkor is be akart volna jönni a házba, azt mondtam hogy tajarodjon de nagyon gyorsan ki, egy kisborjú méretű 40 kg kommondor keverék nincs hogy féljen és a benne lévő macskák és a kutya fél tőle. Anyu nem tudta behívni a kutyát mert látta a kutya hogy ott vagyok és nem jött, kinyitotta a kamarát és oda ment be.

febr. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Enyém is farhátat eszik nyersen, csak kíváncsi voltam ki, hogy bánik, mit csinál a komondorával.
febr. 5. 17:39
 7/8 anonim ***** válasza:
65%
#5 az nem komondor. Ennyi erővel minden kutyafajtát utálhatsz.
febr. 6. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát ebben van valami...
febr. 7. 14:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!