Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Száraz tápot felturbózni?

Száraz tápot felturbózni?

Figyelt kérdés

Jobbik féle hipoallergén tápot adok a kutyusomnak, de szerettem volna kicsit felturbózni. Szóval mostmár kettő hete darált marhahúsba teszek egy egész karfiolt szintén ledarálva. Valamint fürj tojás és csont/izület védő táplálék kiegészítő. Váltogatni fogom a húsokat és a hozzá adott zöldség gyümölcsöt is, de valahol most azt olvastam, hogy nem jó ez a kutyának. Teljesen jó a széklete, alapból gyomorsavas és sűrűn be szokott hányni, amióta főzök neki ez nem történt meg. Kíváncsi lennék, hogy nektek milyen tapasztalataitok vannak ilyen téren. Valamint miért gondolják károsnak a táphoz való húsok adagolását? valamint aki jártas az elraktározásban, ez jó megoldás lehet?:


[link]

[link]

[link]



febr. 8. 11:29
 1/8 Irdatlan Infláció ***** válasza:
85%

Nem káros, ez csak egy városi legenda.


Azzal indokolják, hogy más az emésztési ideje. Az már nem jut eszükbe, hogy ez nem probléma. A tisztán BARFon tartott kutyák srm ugyanannyinidő alatt emésztik meg pl az almát, pacalt, pulykanyakat, csontokat, belsőségeket. A farkas gyomrában sem egyszerre emésztődik meg a szarvasnak a gyomra, combja meg az egyéb elfogyasztott bogyók. A te gyomrorsavad sem ugyanabban a sebességben marja le a salátát, a rizst, meg a húst. Ha két különböző ízű tápot keversz, akkor se egyszerre szívódnak fel.


Táp mellé sokan adnak konzervet, az se okoz gondot. Pedig az kevésbé húsos.


Ha a te kutyádnak ez így jó, akkor etetsd továbbra is így. Évente-másfél évente érdemes egy teljes vérképet készíttetni. Full tápos kutyáknak is.

febr. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

Én Brit Care táppal etetek, mellé kiegészítésként adok jó minőségű konzervet (Rocco Sensitive, néha Brit Mono Protein). Soha egyik kutyámnak sem volt tőle baja, pedig az egyik eléggé érzékeny emésztésű. Olyan 70% táp, 30% konzerv arányban kapják minden este, jól összekeverve. Imádják.


Heti 1x tartok tojás napot, amikor a konzerv helyett lágy tojást teszek a tápra, azt is nagyon szeretik. Szintén nem okoz semmi problémát az emésztésükben.

febr. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%
Nem lesz baja tőle. Ráadásul nálad megoldott egy fennálló problémát.
febr. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
2) hasonlóan én is britt tápot adok, ez az ami a legjobban bevált és nem vakarózik tőle.
febr. 8. 12:01
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Azért nem jó, mert a főtt kajához és a táphoz már erősségű gyomorsav kell... Na ezért nem keverjük az etetési módokat.
febr. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez hülye xddd hiába mondják neki nem érti hogy nem baj xd
febr. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
16%

Én is mindennel is keverem a tápot, mert az Atya Istenért nem hajlandó magában megenni.

Mikor kit teszek neki hozzá, konzerv, főtt, múltkor tejberizs kapott hozzá (nyilván cukor nélkül, tejtől meg nincs baja).

febr. 11. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
7) viszont az, hogy nincsen azonnal jele a “bajnak” az nem azt jelenti, hogy egészséges számára. A kiskutyáknál életük első pár hetében megszűnik az úgynevezett laktáz enzim termelődése, ami a tejcukor lebontásában játszik szerepet. Nem azt mondom, hogy egy cseppet se ihatnak, mert valószínűleg ez is hasonlóan mint majdnem minden más, kis mennyiségben jelentéktelen.
febr. 11. 09:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!