Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a kutyával?

Mi lehet a kutyával?

Figyelt kérdés

Anyámnak van egy nagytestű utcai keverék kutyája, aki kb 10 éves.

Mikor anyámat meglátogatom, mindig töltök időt a kutyával is, viszem sétálni, én adom neki a kaját, simogatom. Azt tudni kell, hogy elég jól nevelt kutya, csak akkor eszik, ha mondjuk neki, hogy "tiéd".

Mostanában észrevettem, hogy mondom neki, és csak néz rám. Van, hogy felkel, megnyalja a száját, közelebb ül a tálhoz, de nem eszik. Még párszor elmondom, hogy "tiéd", meg mutogatok is neki a tál felé, akkor mintha leesne neki, és elkezd enni.

Eleinte azt gondoltam, hogy a hallásával lehet a gond, de rengetegszer a ház túlsó végéből, sőt, ha kint vagyunk, a kert túlsó végéből előjön a neve hallatára, úgy, hogy fel sem emelem a hangom. Zajokra is azonnal reagál.

Néha játszok is vele, azt a néhány parancsot, amiről tudom, hogy tudja, ismételtetem vele néha, és régebben mindet egyből csinálta, most viszont van, hogy mondom, és ugyanez, csak néz, mintha nem hallaná, vagy valami mást csinál (pl ülnél lefekszik).

Anyámnak említettem ezt, ő csak rávágja, hogy "szokott ilyet", de mikor mondom, hogy régebben nem volt így, arra nem tud semmit sem mondani.

Ez mennyire normális? Lehet, hogy mégiscsak a hallásával lenne a gond? De akkor hogy reagál olyan gyorsan az apró neszekre meg mindenre?


febr. 8. 22:39
 1/2 anonim válasza:
76%
Hát mivel egy kutyánál a 10 év már elég soknak számít, lehet csak öregsége miatt lett kevésbé aktív
febr. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Öregszik. Normális, ne aggódj. Ilyenkor jönnek elő a rigolyák. 🙂
febr. 9. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!