Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Anyagilag azok, akik 4-5 (6?)...

Anyagilag azok, akik 4-5 (6?) nagytestű kutyával rendelkeznek - amennyiben BARF étrenden élnek ebeik - hogyan tudják/képesek finanszírozni állataik etetését, pláne, ha életmódjuk aktívnak is minősül? Ilyenkor 2 helyett 5 %-ot fogyasztanak ebeik.

Figyelt kérdés

Értelemszerűen a testtömegükhöz képest, 4 vagy akár 5 százalékot - jóval többet, mint a kevésbé aktív kutyák.


Ez négy pl. 50 kg súlyú kutyával (és sokszor - igaz nem mindig, de többségében - a legalapabb/legolcsóbb húsok, és kis részt zöldségek jelenlegi áraival számolva) minunim 300.000 forint!


Több, mint negyed millió - minden egyes hónapban!


És ez csupán a BARF étrend ára. Nem számoltuk ehhez még az egyéb költségeket (állatorvos, stb) sem. Egy hétköznapi (abból is a legalapabb) étrend ára, még csak nem is közepes, vagy drága bolti árakkal számolva.


Vagy vannak olyan lehetőségek, netalán kiskapuk (melyekről - értelemszerűen - még nem tudok), melyekkel a havi 300.000, vagy 400.000 forintos tartási költségek az ilyen több nagytestű kutyát tartók számára jelentősen redukálják-e borzalmas, és (szerintem) megfizethetetlen költségeket? Érdeklődőm csupán.



jan. 30. 21:07
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
84%

Nem troll. Most erre mit lehet mondani? Kutyát az tartson, aki anyagilag meg tudja oldani.

Vagy etesd maradékkal.

Mit akarsz még ezenkívül hallani? Írd le, azt írjuk majd, hidd el.

jan. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Kicsit sem volt elsőke teljesen offtopik!


Ahh, dehogy...!


Még véletlenül sem volt hajlandó a _kérdésre_ válaszolni, de trollkodni arra bezzeg volt energiája. Ami ráadasul egy nagyon átlátszó, nagyon infantilis szinten valósult csupán meg, tehát még holmi flamewar-t sem volt képes indítani, amit annyira akart volna. 😀


Inkább ne rontja senki tovább offtopik kommentekkel ezt a kiírást. Ha annyira nagyon nem akar a kiíráshoz hozzászólni, vagy nem akar, menjen szó nélkül tovább.


Ez ennyire egyszerű. 😉

jan. 30. 21:44
 3/19 anonim ***** válasza:
86%

Ha a hús saját forrásból származik, akkor nyilván csökkennek a költségek, ugyanakkor ez a nyereség is elvész valahol, hiszen azokat az állatokat is gondozni kell, ami nem kevés idő.


Átlag feletti fizetéssel egyébként ki lehet ezt termelni az összeget termelni, kérdés, hogy erre ki hajlandó, dehát nem vagyunk egyformák.


Egyébként igen, a kutyatartás nem kötelező, sőt luxus, tehát hőzöngeni, hogy milyen magasak a költségei kicsit értelmetlen. Nem fogok moziba járni, hogyha drágállom. Nem fogok 4 kutyát tartani, ha sokallom.

jan. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
89%

Elsőnek igaza van. Aki csóró, ne tartson kutyát. Van aki megengedheti magának, van aki nem.

Ez olyan, mintha azon háborognál, hogy egyes emberek hogy vezethetnek Ferrarit, miközben neked még biciklire sincs pénzed.

jan. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
92%

Én is ugyanezt tudom mondani, mint az előttem szólóak. Nekem van a kutyánál költségesebb állatom is, aminek kapcsán tematikus csoportokban sokszor szintén felmerül, hogy "hát nincs pénzem erre vagy arra". Mindig ugyanaz a válasz, joggal: akkor miért tartod azt az állatot?

Egyébként 4-6 kutyánál én nem csak az etetési költségre gondolnék, hanem arra, hogy hogyan töltök minőségi időt mindegyikkel, le tudom-e fárasztani egy körrel őket, vagy különböző igényeik vannak-e. Nekem ez sokkal nehezebb feladatnak tűnik, mint az étkeztetésük.

jan. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
76%
Ha van vagohidon, hentesnel, vagy van vadasz/horgasz ismeros, akkor ugy. De barfos csoportban lattam mar lazac nyesedeket is nagy tetelben egesz olcson. Par kilonkent nem eri meg bevasarolni, kell egy kulon fagyasztolada a kutyakajanak. A szinhus nyilvan draga, foleg ha bolti arakkal szamolunk, de a csontos hust, nyesedeket, belsosegeket joval olcsobban be lehet szerezni a fent emlitett helyeken. Ha szuperpremium tappal etetned ezt az 5-6 kutyat, az sem lenne olcsobb.
jan. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
79%
Úgy hogy többet keresnek mint 300e
jan. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
84%

Barfos csopikban szokott téma lenni és általában az a megfejtés, hogy vannak kapcsolataik ahonnan kb ingyen kapják a húst pl hivatásos vadász ismerős, ipari állattartó ismerős, aki odaadja fű alatt az ilyen-olyan indokkal nem értékesíthető dolgokat vagy a "frissen" elhullott állatokat (akik persze nem kutyákra veszélyes betegségben pusztultak el).

Vannak akik hirdetnek körfuvarokat és náluk nagy mennyiségű húst lehet venni nagyon-nagyon olcsón.

jan. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Nyolcast, hatost megfogadom. Elgondolkodtató és pozitív.

jan. 31. 00:20
 10/19 anonim ***** válasza:
87%
Hát nem tudom. Ésszel kell vásárolni. Nekem három kutyám van: ~69kg, ~65kg, ~50kg. Viszonylag aktív mozgás mellett (napi szinten 7-10km). A kaja úgy 30-40ezer között van havonta. Nem barf szerint etetek, inkább prey. 90% hús, 10% savó vagy joghurt, de néha kapnak tojást, kis zöldséget, zabot, rizst.
jan. 31. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!