Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Flexit vagy 15m-es futtató...

Flexit vagy 15m-es futtató pórázt ajánljátok?

Figyelt kérdés

Van egy goldenem, és sétáknál városban nem merem elengedni, nehogy kifusson az autó elé. Tervezek venni valami hosszabb pórázt, csak nemtudom, hogy sima textil futtatópórázt vegyek, vagy flexit?

A flexiről sok rosszat hallottam, hogy elrontja a kutyát.

Mit tanácsoltok?

Előre is köszi :D


2010. okt. 24. 15:36
 1/5 anonim ***** válasza:

szerintem a flexi poráz jobb.csak ugyelj rá h 25 kilot elbírja.

nem értem h miert rontjaná el a kutyát ?

2010. okt. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Mert olyan elven müködik, hogy az ember és a kutya között mindig feszült póráz van. És azt mondják h ez nemjó, mert laza kell legyen közted és a kutya között a póráz.

Meg a kutyám szépen sétál pórázon, meg viszonylag kiképzett is csak nemmerem elengedni..

további váloszak jöhetnek még :)

2010. okt. 24. 16:00
 3/5 anonim ***** válasza:
És szerinted (előbb utóbb) a 15méteres futtató póráz nem feszülne? Badarság, hogy elrontja a kutyát. Azt a kutyát rontja el aki nem is tud sétálni. Én kutyám tud pórázon sétálni, de a városban én is flexit használok. Ha már tud normálisan menni a kutyád, vezényszóra melletted jön akkor tök mindegy, hogy milyen póráz van rajta. Azt a kutyát valóban elrontja aki világ életében flexin volt. Mert nem tudja a határokat, hogy mit szabad mit nem. Úgy valóban csak húzni tanul meg a kutya. De gyakorlatilag tök mindegy, hogy futtató pórázt veszel vagy flexit. Ugyanúgy távol lesz tőled a kutya nem? Városban a flexi azért elegánsabb mint ha egy futtató pórázzal futkosol a kutya után. Viszont egy két méterrel rövidebb is a flexi.
2010. okt. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hosszú futó póráz.


1. Én speciel félek a flexitől, miután egyszer egy hirtelen szituban automatikusan ráfogtam, megtekeredett a gyűrűsujjamon, és kishíján lerántotta az ujjam a 26 kg-os kutyám a póráz végén.


2. A flexit húznia kell, hogy előrébb jusson, tehát a húzás pozitív megerősítést kap, így megtanulja, hogy húzni kell.


3. A kötelet ha kezdesz magabiztos lenni, el tudod engedni, és húzhatja maga után. Így nem azt tanítod meg neki, hogy ha 15 méteren belül van, akkor szót kell fogadni, hanem azt, hogy bármilyen távolságban szót kell fogadni. Ugyanis ha hívod és nem jön, egyszerűen megkeresed a kötél végét, és rálépsz.

2010. okt. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Utolsó: köszönöm a válaszodat:D

sokat segítettél. futtatópórázt veszek :)

2010. okt. 25. 20:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!