Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Allergiás kutyának milyen táp?

Allergiás kutyának milyen táp?

Figyelt kérdés

Létezik olyan hipoallergen táp ami megfizetheto áron van? Nem a gyógyszertári méreg drága cuccokra gondolok, hanem olyanra amit két 20 kilós kutya táplálék igénye mellett anyagilag is bírunk.

A mostani tapjuk 25 ezer forint szóval nem a legótvarabbat adjuk, de azért ennél több nem igazán fér bele.

Viszont sokat vakaroznak, razzak a fejüket, nyaljak a mancsukat, tipikus allergiás tünetek és már kB minden mást kizartunk, csak a kaja lehet.


febr. 14. 00:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Jelenleg melyik tápot kapják?
febr. 14. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Azt egyáltalán tudjuk milyen allergia? Gabonára, csirkére, másra?

Egyébként nem biztos, hogy tápozni kellene így. Húsos etetéssel próbálkoznék, és eliminációs diétával.

febr. 14. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hogy milyen tápot válassz, abban nem tudok tanácsot adni - de én is végigjártam ezt az utat. Eleinte főztem a kutyának, 3 évig minden nap - de nem is múlt el a dolog (mint utólag kiderült, a rizsre is allergiás volt) és semennyit nem hízott, állandóan visszatérő hasmenése volt és tök sovány.

Akkor voltam vele úgy, h mit veszíthetek - és átálltam vele nyersetetésre. Tök vegyesen lehet erről hideget - meleget olvasni, az állatorvosok is mondtak eztazt, az egyik mondta h tök klassz, de egy nagytestű kutyánál ki tudja ezt fizetni - a másik meg riogatott h egy hét múlva ott fogok ülni a váróban súlyos hasnyálmirigy gyulladásos kutyával... De kipróbáltuk: az átállás szabályait pontról pontra betartva és életem legjobb döntése volt!

A kutya imádja a vacsoráját, nincs reggeli savhányás (ami előtte), jókedvű, atom energikus és 4 kg-ot hízott!

Úgyh ne félj megkeresni a saját utatokat!

febr. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Az attól függ, hogy mire allergiás a kutya
febr. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Azt kellene első körben kideríteni, hogy mire allergiás. Tehát először egy eliminációs diétát kellene végigcsinálnotok, ami 8 hétig tart. Abból kiderül, hogy mire allergiás és könnyebb eledelt választani neki.

Nem is biztos, hogy kaja allergia, lehet környezeti is, ami persze sokszor párosul kaja érzékenységgel.

Télen is meg voltak a tünetek, vagy most a jó idővel erősödtek fel? Mert akkor környezeti.

Amúgy sajnos a hipoallergén tápok drágák, ezzel nem tudsz mit csinálni. Próbáld meg esetleg a főzést vagy barfot, ha jó beszerzőhelyet találsz a húsra, akkor kijöhet olcsóbbra a kajájuk, mint a táp.

febr. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Étel allergia kiderítése csak is eliminációs diétval lehetséges.


Ami azt jelenti,hogy egy állati fehérjét kell kapnia a kutyának 8 héten keresztül,hogy mindigy csak egy új állati fehérjét bevezetni stb. Ez egy hosszú folyamat. Leginkább főzéssel vagy nyers etetés mellett lehet kiszűrni az ételallergiát,hogy mire allergizál be.


Tápok még a hipoallergének is annyi mindent tartalmaznak,hogy lehetetlenség kiszűrni mi az az egy vagy két összetevő amire allergiás lehet a kutya.


Ha te magad nem szeretnéd össze állítani a kajájukat.


Akkor próbálj meg egy fehérjés tápot keresni.

Olyat keress amilyet eddig nem ettek. nézd meg az össze tevőket a saját tápotokkal,hogy ne tartalmazzon semmi olyat.


Illetve 8 hétig csak az a táp. pl ha kecskés tápot kapnak,akkor próbáljatok meg kecskés jutit keresni.. fontos,hogy egy állatifehérje legyen 8 hétig.

febr. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!