Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ket kutyasok, mennyire nehez...

Ket kutyasok, mennyire nehez ket kutyaval az elet? Mindennapok, kirandulasok, setak stb?

Figyelt kérdés

Van egy lassan 1 eves huskynk, szeretnenk neki egy kis pajtast amikor nem vagyunk otthon akkor legyen kivel bandazni. Jelenleg kutyanapkozibe jar heti ketszer ahol egesznap 5-6 kutyaval van de ennek az arabol tudnank tartani egy masik kutyat is aki mindennap vele lenne.


Nagy 1000 negyzetmeteres telkunk van, helyuk bandazni lenne boven.


Nyilvan ettol fuggetlenul a hetvegi ( es ha jo ido van a hetkoznapi) setak, turak meglennenek ugyanugy tartva csak ket kutyaval.


Menhelyrol hoznank mindenkepp.


febr. 15. 13:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az első idő nehezebb míg kölyök, meg ha éppen nincs rájuk elég idő, bele viszik egymást a hülyesége.

Egyébként szerintem semmivel sem nehezebb 2 kutyaval mint 1-el.

febr. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem 2 kutya jobb, mint 1. A költséget leszámítva minden másban pozitív a tapasztalatom. Bár igaz, hogy nekem 3 van. :D Így van még egy negatív, nincs három kezem, hogy egyszerre simogathassam őket.
febr. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%
Nekünk csak rosszabb lett. Eleinte úgy tűnt,örül a kutya,hogy van "testvére". Aztán par hónap múlva elkezdték a szemétkedést egymással. Egyfolytában ment a féltékenykedés,de legrosszabb az volt,hogy mindent jelölni kezdtek,aztán ahova az egyik jelölt,a másik direkt odakakált...elajándékoztuk végül az új kutyát ismerősnek. Azóta külön-külön mindkettő nagyon kiegyensúlyozott.
febr. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Második kutyát ne a már meglévő kutyátoknak vigyetek haza! Mert bármi közbe jöhet, ami miatt utána akár tizen évig szeparálni kell őket egymástól. Nem jönnek ki egymással, az egyik eltanulja a rossz szokásokat a másiktól stb.

Ti akartok második kutyát? Úgy érzitek, hogy a ti életetek teljesebb lesz attól?


Jó ideig úgy is teljesen külön kell foglalkozni a két kutyával, hogy felétek is legyen normális kapcsolata mind a kettőnek, ne csak egymáshoz kötődjenek. Ezt tudod vállalni?

febr. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen akarunk, a rossz szokasok szerintem neveles kerdese, eppen ezert is jar kutyanapkozibe hogy szocializalodjon a tobbi kutyaval, szerencsere nagyon baratsagos minden kutyaval es emberrel. Szerintem a kutyak viselkedese nagyban fugg a gazditol es nevelesetol. A husky meg plane falka kutya
febr. 15. 16:38
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Hat az elejen erhetnek meglepetesek. A 4 eves kutyanal elertuk, hogy nem ragott meg semmit, nem asta fel az udvart, nem ragta le a bokrokat, stb... na megjott a kiskutya es minden hulyesegbe belevitte a nagyot is, megettek a funyiro muanyag alkatreszeit, kinyirtak egy fát es szamtalan kisebb növényt, a napozo agyat, a kedvenc parnamat, mert az milyen jo buli. 😅 Na hogy valami pozitivat is mondjak, imadjak egymast, a legjobb dontes volt, megfiatalodott a masik kutya is, es sikerult megzabolazni a kicsit, igy visszaallt a rend, altalaban bent vannak a lakasban es semmit nem szednek szet. Rumlit azert csinalnak, mert a kanapen jatszanak, ugralnak, lerugjak a parnat. Seta sem bonyolultabb, a kicsi szepen jon kiskoratol kezdve poraz nelkul is, igy ne akadnak ossze. Szoval mar nem nehezebb 2-vel, mint anno az 1 viselkedesproblemas kutyaval.
febr. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hehe tetszettek a sztorik hasonloak vannak nalunk is. Igazabol nem kolykot szeretnenk megint, hanem egy vele egykoru vagy 1 evest orokbefogadni.
febr. 15. 21:10
 8/10 anonim ***** válasza:
92%
Én szeretem, hogy ketten vannak, bár már nem játszanak annyit egymással, mint kölyökkorukban, de szeretik egymást, nincsenek egyedül. Nem vettem észre semmi extra nehézséget. Javaslom ellenkező neműid legyenek, vagy két szuka, két kan lehet problémás.
febr. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kölyökkel az első fél-egy év szívás (bár ez attól függ, hogy hogy tartod, bentinél biztosan), menhelyi felnőttek közül meg lehet olyat találni, aki néhány hét extrább figyelmet igényel utána meg úgy beilleszkedik, hogy nem tapasztalsz eltérést az egy kutyához képest. Nekem volt mindkét kombó, többször is.


A napközi viszont nagyon le tudja fárasztani a kutyákat, már maga az, hogy nem otthon van, utazik kicsit és nem a megszokott kutyák veszik körül, nagyon lehúzza az energiáit. Egy másik kutya nem biztos, hogy ezt pótolni tudja. A "ha jó idő van" hétköznapi séták sem szoktak mindig elegendőek lenni a fajtának, de kutyafüggő, hogy mit kezdenek a fölös energiáikkal.

febr. 16. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Eleje nehezebb mivel neki is megkell tanítani az alap dolgokat. Ha van párod mondjuk úgy a séták egyszerűbbek lesznek,mert nem kell állandóan külön vinned az újat,viszont kellenek olyan séták ami csak az új kutyusról szólnak,csak rá fókuszálni.


Ha megtanulja a rendet és beilleszkedett akkor mindenképpen jó lesz,hogy ketten lesznek.


Viszont a napközit nem fogja pótolni egy új kutya,mert bár fárasztják egymást,de egy napközi mégis sokkal nagyobb inger nekik.



Ha belefér anyagilag és időben is egy új kutya akkor vágjatok bele,de ellenkező neműt inkább,mert 1 éves még inkább kamasz,de 2 éves koruk körül a kutyák változnak,beérnek felnőnek agyilag.Szóval mindenképpen ellenkező neműt,mert egyneműeknél sokszor lehet konfliktus még ha ivartalanok akkor is.

febr. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!