Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vannak kutyafajták, amik...

Vannak kutyafajták, amik jóval kevesebbet vagy éppen többet szimatolnak, mint a többi?

Figyelt kérdés

Nekem 2 kutyám van, egyik csivava jellegű mix, másik egy tacskó keverék. A csivava is szaglászik séta közben, de közel sem annyit, mint a másik. A tacskó mix orra kb folyamatosan a földön van, vagy elmélyülten szimatol egy pontot. Szerintem ha a tacskó mixen múlna, akkor 10 percig állnánk minden egyes szagosabb fűcsomónál :D a csivava magától tovább áll, nem időzik ennyit


Feltételezem a tacskó felmenők miatt lehet ez, hiszen az eredendően vadászkutya. A vadászkutyák ennyivel többet szimatolnak? Vannak olyan fajták, amiket kimondottan kevésbé érdekel a szaglászás?


febr. 17. 12:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez inkább egyedtől függ, nem fajtától
febr. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A terelő fajtájú és valami olyasmi keverék kutyám nem nagyon szokott szaglászni, utóbbi pár perc után beáll mögém és úgy követ akár a végtelenségig (nem fáradt, mert mikor előveszem a játékot pörög) a többiek meg előre majd vissza szaladgálnak. Volt egy terrierem, annak mindig lent volt az orra...
febr. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

vadászkutyáknak lételeme a szaglászgatás,szóval nem meglepő.


Nekem is a terrier járja a sűrűt,szimatol stb. A havanese is szimatolgat,de inkább mellettem sétál.

febr. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!