Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az amstaff is hasonlóan...

Az amstaff is hasonlóan agresszív kutya, mint a pitbull?

Figyelt kérdés

febr. 19. 02:14
1 2
 1/19 Pintér László ***** válasza:
58%
Nekem volt több is, nem éreztem agresszívnak. Szétharaphattad a fülét, nyavarhattad, gyimálhattad, meg sem mordult. Szerintem a legédibb, legártatlanabb kutyuk. Ki lehet belőlük hozni az agressziót, de ahhoz úgy is kell nevelni őket. Máskülönben meg egy izmos szerető kis bohócok. Legalábbis amikkel eddig találkoztam.
febr. 19. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
28%

Ne legyünk már kirekesztőek. Hahó, 2024 van! Nincs olyan, hogy valakinek a vérében van az agresszió, lopás, verekedés! xd ugye???... Minden csak szocializáció kérdése. Szegény agresszív pitbullokat ki kell emelni a szegregáltságból és nem megbélyegezni az összeset :c

Agresszív Fejű Kutyák Life Matters!

Minden gútya egyenlő!

(xd)

febr. 19. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
44%
Tartani nem tartottam, de állatorvosi asszisztensként elmesélem h sohasem a "harci" kutyákkal volt gond. Ott szerettem meg az összes ilyen bulltípusú állatot, mert a legnagyobb bárányok. Akikkel gond volt az mindig a tacskó, a vizsla, a spániel és a csivava.
febr. 19. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
88%

Igen, "hasonlóan" agresszívak.

Amit az 1-es mond, teljes egészében igaz az amstaffokra is.

Meg amiért a pitek rendszeresen bekerülnek a híradókba, az is ugyanúgy igaz rájuk.


Többségében békések, ezért vannak itt is ilyen vélemények, mert ez a tapasztalat.

De ugyanúgy vannak köztük gyenge idegzetű, vagy rosszul tartott egyedek, és ezek soha nem úgy fognak támadni, mint egy tacskó spániel, vagy csivava!

Nem úgy fog támadni, hogy oda csíp, mert az a célja, hogy megfélemlítsen, vagy domináljon, vagy félelmében teszi...

Nem úgy fog támadni, hogy 5 másodperc alatt fegyelmezhető utána.

Nem úgy fog támadni, hogy ha megharap, akkor csak be kell kötözni a kezed.


Hanem rákattan az agya arra, hogy megöljön, és addig megy, amíg erő van benne.

Persze, hogy ritkán van ilyen. Ez nem mindennapos. De ettől még ezt nem lehet vitatni.

febr. 19. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
70%
Emberekkel nem agresszívak. Más kutyákkal viszont sajnos gyakran(ezért harci kutyák) Sokszor rossz emberek kezébe kerülnek ezek a kutyák és fogalmuk sincs róla,h kellene nevelni őket.
febr. 19. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
94%
A pit és az amstaff nem úgy agresszív, mint ahogy a szót valójában használjuk. Többnyire kenyérre lehet kenni őket. Velük inkább az a baj, hogy ott van a bekattanási faktor, ami alatt teljesen elveszíti az önkontrollt, és csak a marcangolás, ölés lebeg a szemük előtt. Ezért van az, hogy az USA-ban az ember elleni halálos támadások 60-80%-t követik el pitbullok, míg a családon belüli halálos támadásoknál ez már 98%. És akkor még ott van a rengeteg nem halálos, ahol "csak" végtagamputálás, skalpolás, teljes arcplasztika, állkapocs letépés, stb. történik. És még évente kb. 30ezer állatot is megölnek.
febr. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
82%
Nem tudom a 6os minek lett lepontozva. Full igaza van. Emberekkel többnyire nincs baja ezeknek a kutyáknak. Más kutyákra viszont veszélyesek. Ezért harci kutyák. Sajnos rengeteg ideig erre használták ezeket a szerencsétleneket. Gyenge jellegű türelmetlen embereknek nem ajánlott. Sokan menőzni akarnak csak velük. Aztán ha baj van nulla cselekvés
febr. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
16%
7es vagyok. Az 5ös válaszolora gondoltam.
febr. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
72%

Igaza van az előttem szólóknak, annyit tennék hozzá, hogy a belterjes szaporítás okozza általában az ideg gyengeséget, és emiatt szoktak "bekattanni".

Nagyon szomorú dolog ez, mert amúgy csodálatos kutyák, tényleg kenyérre lehet őket kenni, okosak, motiválhatóak.

Alapból teljes mellszélességgel az örökbefogadás mellett vagyok, de ha valaki ilyen kutyát szeretne, akkor muszáj azt mondanom, hogy bejegyzett kennelből, törzskönyvel, jó vérvonalból szabad csak venni, ott azért ritka a bekattanás.

Az lenne jó, ha ivartalanítási kötelezettség lenne az összes ilyen típusú kutyára(sőt, igazából az összesre akik nem tenyésztői kutyák, dehát álmodik a nyomor) és akkor idővel kihalnának az ideggyenge vonalak, dehát erre várhatunk.

febr. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
92%

Ha egy labradort elhanyagolsz, szomorú lesz.

Ha egy pitbullt/amstaffot elhanyagolsz, letépi a lábad.


Ezért kellene ezt törvényileg megfogni egy olyan országban, ahol a többség divatból tart kutyát és a nevelését teljesen elhanyagolja.

febr. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!