Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A környezetedben ismersz...

A környezetedben ismersz szívférges kutyát?

Figyelt kérdés
Nem olyanra gondolok, hogy a Józsi barátnőjének a szomszédjának a kutyája, hanem családban, barátod kutyája, kutyáscsapat, akikkel összejártok.
febr. 23. 08:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ismerek. Nálunk az utcában 3 kutya is szívférges volt. Már csak az egyik él. Nyilván nem csak a szívféreg elleni tablettán spóroltak a gazdák...

Az egyik ismerősöm bordere nemrég halt meg (fulladt meg) szívférgesség következtében.

febr. 23. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Baratnom orokbefogadott kutyusa volt szivferges, de szerencsere meggyogyult, gyogyszeres kezelest kapott.
febr. 23. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ismerek, unokahúgomé, de meggyógyult, szerencsére.
febr. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ismereteségi körben, örökbefogadott (már ezzel a státuszzal), a kezelése vége felé jár. Egyik kollégámnak a kutyája viszont sajnos belepusztult:(
febr. 23. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Anyósomék és a kollégám kutyája is szívférges volt két éve. Mindkettő ennek következtében az égi vadászmezőkre költözött.
febr. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
A sajatom szivferges lett 2 éve. Érdekes, mert nyáron mindig szuretek, mielőtt tablettát kapnak, telen marad a bravecto. A másik 2 kutyámnak ugyanúgy negatív lett a tesztje. Szerencsére nagyon az elején voltunk, se uhn se a vérből nem volt kimutatható, de 3* is pozitívat tesztelt. Advocate cseppet kellett kapnia hónapokig, szerencsére nem volt tünete.
febr. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére nem.
febr. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az előző kutyám volt bőrférges, de akkor már az állatorvos szerint voltak szívférges esetek a környéken, úgyhogy nem voltunk nyugodtak, amíg ki nem derült, melyik. Előbb Strongholdot, aztán Advocate-et kapott rá, folyamatosan kellett neki adni havonta, és kb. két és fél év volt, mire mentes lett. Egy internetes ismerősömnek egy rokon kutyával viszont a szívférget sikerült bekapnia, de őt is szerencsére ki tudták kezelni, még az elején volt, nem voltak tünetek, csak a szűrés mutatta ki.
febr. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
A mi akitánk is szívférges volt. Úgy derült ki, hogy epilepszia-szerű rohamai voltak. Kapott gyógyszeres kezelést, azóta minden rendben.
febr. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Maya Bunnyheart ***** válasza:
100%

A 2. kutyám szívférgesen került hozzám 2022.12.08.-án. Amikor befogadtam még nem gondoltam hogy ennyire beteg, tünete a fáradékonyság volt amit én az elején betudtam annak hogy ki tudja mióta az utcán volt és csak egyszerűen fáradt, ivartalanítása előtt (2023.01.05.) vettek tőle vért, pozitív lett a szívféreg teszt, kapott antibiotikumot meg spot-ont, majd szívultrahang és a diagnózis közép-súlyos szívférges (kezelés nélkül kb 2 hete lett volna vissza az életéből) jöttek a gyógyszerek, majd az immiticide injekciók (3) ,mozgáskorlátozás. (2023.nyáron már fokozatosan egyre többet mozoghatott)


De most már szerencsére jól van, hamarosan viszem újra szívféreg tesztre és akkor kiderül hogy teljesen meggyógyult-e.

febr. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!