Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a mudiról?

Mi a véleményetek a mudiról?

Figyelt kérdés

febr. 24. 14:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
73%
Hangos pattog vonyit extra mozgásigényű, tanyára vagy kertesházba való messze távoleső szomszédokkal .
febr. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
82%
Sokáig akartam, agility lett volna a cél, de az utóbbi években egyre több olyat láttam, aki csak vonszolja magát a pályán, meg olyanokat is, akik kutyákra kitámadtak, random embereket csipkedtek vagy iszonyú félősek voltak.
febr. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
60%
Szeretem őket, majd egyszer lesz.
febr. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
54%

Idegbeteg görcs a legtöbb. Eddig a saját kutyusomnak csak 3 akart nekimenni. Nem egyet látok akik a kerítést rágják és úgy csaholnak vagy a másik kutyát tépik dühükben csak mert mi az utcán sétálunk. Ja és még szépnek se mondanám.

Egyik csaladtagomnak is van az mondjuk egy elhízott, életképtelen, mindentől félős epis valami. Hát nekem sosem lesznek a kedvenceim.

febr. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
70%
Eddig kettőből kettő támadott meg. Igen, meg is haraptak.
febr. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
78%

14 éve van mudim. A legjobb kutya és társ. Pedig nem ő az első. (41 éves vagyok).

Okos,fegyelmezett,képezhető, abszolút hűség jellemzi. Nem szökik. Sosem. Nem macskázik. Mindenre rá lehet venni,még arra is,amit nem is akar.

A gyerekeket kölyökként kezeli, rokont,idegent egyaránt. Mindent megenged nekik konkrétan.


Pici lányom rátett a fejére egy kis szűrőt. Akkor a kutya úgy állt hosszú percekig egy szűrővel a fején.


Sétakor viselkedik, bár erre nevelni kell a dominánsabb példányokat.


Nekem nőként egy domináns kan van. Tökéletesen meg vagyok vele elégedve már több, mint 14 éve.


Viszont: a törzskönyves példányoknak sajnos nem ilyen erős az idegrendszere,mint az enyémnek. Én direkt juhásztól vettem. És nem bántam meg. Nem beteges, nem vinnyogós, nagyon jó kutya.

Ahogy most kinéz, szerintem lesz még 1-2 jó éve.


Ami fontos, hogy az első 5-6 évben a napi 3 óra foglalkozás meglegyen. Ebben legyen több km séta, tanítás, engedelmes feladatok, bandázás, egyebek. Minden egyes nap.

Akkor lesz jó mudi a mudi.


Van egy mondás: a fáradt mudi a jó mudi.


Szóval nekem nincs rossz véleményem róla egyáltalán.

febr. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
79%

Nagyon aktív, nagyon okos kutyák.

Csak ugye a mozgás igény és a hangossága miatt sokaknak nem való.

febr. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
56%

7!


Sokan írják ezt a hangosságot. Felénk minden háznál ugat a kutya. Egyik se hangosabb a másiknál...Úgyhogy nem igazán értem a problémát.

Ha jól le van fárasztva,nem ugat kevesebbet,mint egy vizsla vagy egy tacskó, amik köztudottan nagyon hangos kutyák.

Sőt! Itt felénk van egy dobermann is. Na az ugat folyamatosan, ha olyanja van. Itt a környékünkön ezek a leghangosabb kutyák.

febr. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
61%
Én is úgy tudom, hogy a mudi nagyon ugatós, ezért nem való nekem, pedig amúgy tetszik a fajta.
febr. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
76%

6os vagyok. Nekem mudim van,de nem értek egyet azzal,hogy ugatósabb lenne, mint más fajták.


A bezárt, nem lemozgatott mudi ugat,igen. A felgyülemlett energiától. De melyik kutya nem? Hm?


Nekem volt már tacskó keverék, németjuhász, angol cocker spániel, beagle, és most a mudi. Mind ivaros kan. Egyik se volt ugatósabb a másiknál.


Ma is a mezei séta után csak aludt mellettem a kanapén a mudim. Eszébe se jutott ugatni. Persze ő már 14+. De azért van hangja, ha akarja.

febr. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!