Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a mudiról?

Mi a véleményetek a mudiról?

Figyelt kérdés

febr. 24. 14:08
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
71%

6,8,10 vagyok.


[link]


Ő az én kutyám.


Az a véleményem, hogy bárki tarthat mudit, de akkor neki kell áldoznia a fél életét kb.

És akkor kiegyensúlyozott kutyája lesz. Ja, és nem kell bezárni lakásba. Megőrül ott. Mozgatni, tanítani, foglalkozni vele mindennap több órát. És akkor nem lesz probléma.


És olyan helyről venni kutyát, ahol nem a kinézet a lényeg! Mert azok a kiállítási mudik sajnos idegileg gyengék. Ezért a sok rossz tapasztalat.



Nekem van egy autista lányom. Még nem beszélt, de a kutya dörgőzéssel és pacsikkal már kommunikált vele. A mai napig nagyon odafigyel a kutyám,megtartja 2 lépés távolságot, mert érzi, hogy Boginak így a jó. Néha finoman ad egy-egy pacsit, de ha a lányom nem vevő rá, felfogja.


Na ehheh kell okosnak lenni egy kutyának.



Nagyon okos kutyák,de nagyon sok foglalkozás kell nekik. A család részeként.

febr. 24. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
30%

11es vagyok. Megkerestem a képet. Csak ennyire jó kutyák:


[link]


Egy sérült gyerek mellett akár.

febr. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
A mudi, puli, pumi ugatós fajta. Ez egy tény. Vannak biztosan kivételek, de azért ritka a csendes mudi. Aki csendes kutyát szeretne, ne mudit vegyen. Ez nem azt jelenti, hogy rossz kutyák lennének, egyszerűen beszédesek és kész. Ez most valakit vagy zavar, vagy nem. Engem pl nem zavarna, most is ugatós kutyáim vannak, de biztosan van, akit zavar és csendesebb kutyát szeretne.
febr. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
26%
Sajnálattal olvasom hogy ilyen rossz vélemény alakult ki a mudival kapcsolatban. Érthető a negatív kritika. Szerintem ez egy több tényezős probléma. A mudi alapvetően munkakutya, sokan viszik kedvencnek, de nem mérik fel a szükségleteit. Igénylik a mozgást és a foglalkozást, erősen kötődnek az emberhez. Nagyon fontos a kölyökkori szocializáció, mert ilyenkor tanulja meg a határokat és a kommunikációt az emberrel. Hozzáértő tenyésztőre van szükség, aki nem csak a küllemre szelektál. Mindig fogalmazzuk meg tisztán milyen kutyát szeretnénk, hisz fajtán belül is van eltérés. Egyes egyedek nagyon ugatósak, mások kevésbé. Vannak nagyobb mozgásigényűek, de akad kanapékutya is. A jó tenyésztő tud ajánlani egy adott párosítást és ki tudja választani a megfelelő egyedet.
febr. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
23%
Nekem vót a neve az hogy Büdi
febr. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
68%
Nem értem miért olyan nagy a felhajtás körülöttük. Pláne ez a magyarnak magyar kutya mentalitás hülyeség. Idegesítő vakarcsok, de persze ez a fajtával jár kb. lehetetlen lefárasztani őket. Lehet okos, de mivel egyre elterjedtebb lesz boldog boldogtalannak az fog kelleni, hamar lesz egyfajta negatív közvélemény róluk is.
febr. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!