Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok melyiket érdemes...

Mit gondoltok melyiket érdemes inkább venni? Julius K9 hám vagy nyakörv? Van valami véleményetek/ tapasztalatotok rola?

Figyelt kérdés

jan. 9. 18:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

En csak hobbi kutyatarto vagyok, nem sportolunk vagy ilyesmi,szoval nem vagyok a tema szakertoje.

De a hetkoznapokban a seta nyakorvvel van, hamot meg csak akkor hasznalunk, ha hosszu porazzal megyunk setalni a mezore, erdobe es a kutya “huzhat”, meg viszonylag arra mehet, ahova akar, nem kell a kozelemben lennie.


Hetkoznapokban szamunkra felesleges a ham, mert nyakorvvel szepen setal, a hammal meg nem, de nem is erre hasznaljuk. Egyebkent nekem a k9-es hamok nem szimpatikusak, lefogja a kutya vallat mozgas kozben, ahogy lattam.

jan. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nyakörv mindenképp legyen, normális sétát kb csak azzal lehet tanítani a kutyának. A hámok is jók, de én k9 classicot és hasonlókat nem vennék, de a longwalk pl már jó, mert szabadon tud benne mozogni a váll.

Én vidéken lakom, ezért főleg a határban sétálunk a földutakon vagy az erdőben. A kutyák vagy szabadon vannak vagy a beülőmhöz kötve hámon és minimálisan húznak. Mikor a városba megyünk vagy rendezvényre vagy még kölyök a kutya, akkor jobban szeretem a nyakörvet, mert egyszerűbb vele őket irányítani (a kölyök meg amúgy sem húzhat).

jan. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szeretem a cuccaikat, a color&gray kollekcióból minden kutyámnak van 1-1 nyakörve, poráza. A textil jó minőségű, időtálló, a csat lehetne jobb minőség. Nem tört még el vagy ilyesmi, de azért az életemet nem bíznám a műanyag csatjaikra.


Hámukbol volt a k9-es is, szerintem rendben van, bár nehéz a kutya méretét megtalálni, illetve jól beállítani. Az öreg kutyamnal szerettem használni. Van longwalkunk is, a nagyobb testű kutyámnál nem vált be, túl merev volt, valahogy nem volt az igazi, el is adtam. A közepes kutyámnál viszont sokszor használom, nála bevált. Egyébként elég drága, én még anno a covid alatt egy nyereményjátékban ingyen kaptam őket.

jan. 9. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

K9 powerhámot ne! Jól néz ki meg minden, de igazából semmire sem jó.


1. Nem biztonságos. A legtöbb kutya simán kibújik belőle, ha elkezd hátrálni. Nálam 3ból 3 ki tudott bújni különösebb erőlködés nélkül. Most gondolj bele, ha valamitől megijed a kutya egy forgalmas út mellett...


2. Nem fogod tudni tökéletesen beállítani a merevsége miatt. Hiába húzod meg, sosem fog annyira illeszkedni a kutyára, mint egy H típusú hám.


3. Kialakítása miatt lefogja a vállakat, gátolja a kutya szabad mozgását ezáltal.


4. Némelyik kutyát kidörzsöli a hasán lévő pánt, de az csak akkor derül ki, ha már jó drágán megvetted...


Én végpróbáltam jó néhány hámtípust és a K9 powerhámja volt a legrosszabb. Utána jött a Y típusú (vagy "step in", ki hogy hívja) hám, csatt a vállakon, szintén nem jó és abból is viszonylag egyszerű kiszabadulni. Az X hám jó, de csak akkor, ha nyakban pontosan illeszkedik a kutyára, mert az a része fix, nem állítható. A H típusú hámok váltak be a legjobban, mozgás és biztonság szempontjából is. Illetve a 3 pontos "pánikhámok", amik a kutya derekát is fogják. Na abból nincs kibújás. Macerásabb rájuk tenni, de megéri, pláne ha félős, ijedős az adott kutya.

jan. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Akkor a powerhám teljesen ki van zárva

Nem tudom mi lenne a jó döntés, mert nagytestű kutyám van és szánhúzó lévén elég nagy erővel bír.

Az orvosunk is azt javasolta hogy egy jó minőségű nyakörv bőven elég neki, ezért kezdtem el gondolkozni a Julius K9en mert sok jót hallottam rola

jan. 10. 14:08
 6/9 A kérdező kommentje:

Egyszer történt velünk hogy a nyakörv elszakadt ez a másik ok hogy három gondolkozom mert talán az nem szakad el könnyen es nehezebb kibújni belőle

A kutya természetét illetően a járművek /kutyak hangjától fel valamint igazán kajla még

És azt vettem még észre hogy az elején nagyon ügyesen sétált, meg mikor erdőbe viszem akkor is normális tempoba megy, viszont mikor kilépünk a kapunk es az utcában elkezdünk sétálni húzni kezd, alig lehet megállítani

Gondolkoztam a kutyasulin is de nem tudom hogy reagálna a többi kutyusra

jan. 10. 14:22
 7/9 anonim ***** válasza:

Kutyasuli mindenképp csak a hasznára válna.


El perro hasonló árban megy, de jobb minőség, strapabíróbb.

jan. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Mindenképp utánanézek, köszönöm a segítséget

Ha még van valami ajánlásod szívesen elfogadom :))

jan. 10. 18:49
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

El perro biztonságos! az nem fog elszakadni!


Hám inkább kirándulásnál erdő-mezős helyeken jó ahol hosszú pórázzal mehet szabadabban.



Én kutyám is tudja,hogy ha hám és flexi van rajta akkor mehet,ettől függetlenül parancsra megáll,leül,vissza jön a hosszú póráz végéről.


Városban csak is nyakörv, rövid póráz. Környező parkokba,mivel nincsenek vadak és alapesetben behívható. Ott póráz nélkül van.

jan. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!