Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet baja a kutyámnak?

Lehet baja a kutyámnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy 10 hetes törpetacskóm. Tegnap este amikor elment aludni 9-kor még nem volt benne semmi. Azonban ma reggel felfedeztem benne egy kullancsot a nyakánál. Azonnal szakszerűen eltávolítottam, szépen kijött, nem “szakadt” bele a feje sem. A kullancs nagyon pici volt, 7-8 mm összesen. Összenyomtam a kullancsot, vér nem is jött belőle, szerintem nem volt ideje még megszívni magát.

Aggódjak vagy szerintetek felesleges? Ugye nem kaphatott el tőlük semmit?



febr. 27. 10:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz semmi baja, ne aggódj.
febr. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

[link]


Megpróbálok képet feltölteni róla.

febr. 27. 10:43
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
50-50%. Sajnos védelem mellett is meglehet a baj. Figyeld őt most, nincs-e bágyadtság, láz, véres vizelet. Vagy a következő hetekben ízületi, idegrendszeri problémák.
febr. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg nem lesz gond a leírás alapján. Soha nem lehet 100%-osan mondani, hogy nem lesz baj, de általában minél rövidebb ideig volt benne, és minél kevésbé szívta meg magát, annál kisebb a valószínűsége, hogy elkapott tőle valamit. Ezeknek a potenciális betegségeknek a lappangási ideje pár naptól akár hónapig is terjedhet, különösebbet nem tehetsz, mert nem stresszelheted végig az időt, arról nem is beszélve, hogy itt a tavaszi felmelegedő idő, valószínűleg fogsz még benne találni.
febr. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Senior Séf ***** válasza:
27%
Amiatt aggódj, hogy korán lett leválasztva.
febr. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
10 hetesen aztán nagyon korán van…
febr. 28. 20:25
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is korai. 3 hónap a nyerő.
febr. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Emberek, törvényileg csak annyi van megszabva, hogy 8 hetes korig az anyánál kell lennie a kölyöknek. Még egy-két évtizede 8 hetes kornál később nem is nagyon húzták a legjobb tenyésztők sem a kölyök gazdihoz adását. Az oké, hogy ma már a legtöbb tenyésztő 10-12 hetes korig is szívesen tartja magánál a kölyköket, de semmi probléma nem szokott lenni a megszabott, 8 hetes korú gazdihoz adással sem. Ne csesztessük már szegény kérdezőt azzal, hogy aggódnia kellene, mert korán lett elválasztva - nem kell aggódnia emiatt.
márc. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm kedves 8-as!

Én abszolút nem aggódok ilyen hülyék miatt, akik terjesztik a baromságot. Ahogy írtad is, törvényileg 8 hét van előírva, direkt vártunk még 2 hetet, hogy csak 10 hetesen legyen elválasztva. Különben is már 6 hetes korától nem foglalkozott velük az anyukájuk, már 8 hetesen el lehetett volna hozni.

márc. 1. 21:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!