Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, hogyan tudnék...

Mit csináljak, hogyan tudnék egy rendes gazdit találni a kutyámnak?

Figyelt kérdés

Eleve nem akartam kutyát, de párom és a kislánya akaratosan teljesen figyelem nélkül hagyva a szavaimat, hogy nem állunk rá készen, nincs rá pénzünk, de mégcsak rendes kerítésünk sincs, mégis szereztek egy kis tacskót...

természetesen az első pillanattól kezdve úgy álltak hozzá, hogy az enyém a kutya... az enyém aki nem akartam kutyát.

Nem baj, elfogadtam, és végül is szeretem a kis nyavajást, csakhogy közben páromból ex lett, itt maradtam egy lepukkant falusi vályogházban amit úgy vettem, hogy majd felújítjuk, de ebből nem lett semmi. mostanra rettenetesen utálom ezt a házat, szeretnék tőle szabadulni és eltűnni innen.

Közben szüleim is betegek lettek, így miattuk szegény kutyát 1-2napokra itt kell hagynom, sajnos oda nem vihetem, mert anyukám allergiás ra.

emiatt teljesen elfelejtett szobatiszta lenni.

hétköznap 04:30kor indulok munkába és sokszor csak este 7után esek haza hulla fáradtan, egyszerűen ilyenkor már nem tudom őt is lefárasztani, pedig szegény mindig hozza egyből a labdáját és csalódottan reménykedve néz rám, de max 1-2xeldobom neki, többre egyszerűen nem vagyok képes. De van, hogy mennem kell szüleimhez ilyenkor csak 10fele vagy még később esek haza ilyenkor fekszem is le egyből...

szóval szegény kis kutyus szinte mindig egyedül van.

Ő egy tacskó, energiabomba, sokkal több szeretetet tud adni, mint amit tőlem valaha is kaphat, szeretem, de egyszerűen nem tudok vele annyit foglalkozni, mint amit megérdemelne, most lesz 3 éves...

Valamint jelenleg anyagilag sem állok valami jól, ha bármi történne szegénykével, nem tudom miből fizetnék ki egy állatorvost, a saját rossz fogaim nem tudom megcsináltatni, nemhogy a kutya bármijét, de szerencsére makk egészséges, csak bennem van ez a félelem folyamatosan.

Szeretem ezt a kis szőrmókot, nem megszabadulni akarok tőle, hanem egy rendes gazdit találni neki, aki mellett egy boldog kutya lehet belőle, mit csináljak, hogy kereshetnék neki egy rendes gazdit? egy olyan ténylegesen kutyás gazdit aki tud és akar a kutyájával foglalkozni?



dec. 30. 17:20
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
Keress meg egy vagy több menhelyet, alapítványt, segítsenek gazdit keresni. Valószínűleg segítőkészebbek lesznek ha addig nálad maradhat a kutya, amíg nem találnak neki. Amit még megpróbálhatsz, az helyi kutyás FB csoport ha van a környéketeken ilyen, írd le röviden a sztorit, de ne ilyen hosszasan, viszont add meg a kutya paramétereit + pár fotót, valószínűleg lesz gazdajelölt bár ott azért mindig necces, hogy csöbörből vödörbe kerül a kutya.
dec. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Tacskó fajtamentést keresd.
dec. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Tacsko mentest ajanlom en is. Futrinka a neve azt hiszem. De ha van fb-od, ott is hirdeth3ted h gazdit keres, de figyelj, kinek adod oda, nehogy rossz kezekbe keruljon. Milyen ivaru, ivaros meg? Vagy ivartanul vagy ivartalanitasi szerzodessel add (ezt nem tudom h te, mint maganszemely kotelzheted-e ra az uj gazdit).
dec. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
szerintem bevállalom az ivartalanítást még előtte, mert most, hogy beleolvasgattam elég sok rosszat olvastam.
dec. 30. 18:05
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Fajtamentes, tobb is van, eszkulap, futrinkarol tudok, de lehet van meg.


Kerlek inkabb nekik add, gyorsan talalnak gazdat is neki es valamennyire tudjak szurni az embereket.

Az ivartalanitast is intezik,toluk ivaros kutya nem mehet ki (persze csak ha nagyon nem fer bele a keretbe, az is segitseg, ha te ivartalanittatod).

dec. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt mondom hogy keress fel egy alapítványt, előttem írtak sok jó helyet, és hidd el fognak segíteni. Ők legalább normális gazdit találnak, kiszűrik az alkalmatlan embereket és ha nagyon nagy baj van akkor tudnak segíteni bizonyos ellátásokban.


Persze írhatnék jó pár kedves mondatot az exeddel kapcsolatosan, de nincs értelme.


Amit még javaslok hogy a közelben lévő menhelyt is keresd fel mert ha nem tudod azonnal másnak adni akkor lehet tudnak valami tippet adni, vagy segítséget hogy ameddig nem vagy otthon addig valaki foglalkozzon vele, vagy ideiglenes befogadóhoz kerül és utána rendes gazdihoz ha annyira nagy a baj.

dec. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ivartalanításra: év elején szoktak akciók lenni az állatorvosi rendelőkben, ilyenkor valamennyivel olcsóbb a műtét.

Sajnálom, hogy így alakult a helyzet, jó gazdája vagy, neki szeretnél jót!

dec. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!