Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3 éves Puli kutyámnak a...

3 éves Puli kutyámnak a szemébe lóg a 'haja. Tegnap kutyakozmetikába telefonáltam, de a két dolgozó összevitázott, hogy le avagy nem kell levágni? Tőletek kérdem lenyírassam-e? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
febr. 21. 10:46
 1/7 anonim ***** válasza:
98%
Mi évente egyszer szoktuk lenyíratni q puli szőrét. A kutyakozmetikus a fejét is nyírja. Az elmúlt 8 évben soha nem volt ebből probléma
febr. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%
Ha rendszeresen nyírják, nem lesz baja tőle. Ha már megszokta, akkor kárt okozhat a szemének. 3 évesnél baromi jó kérdés. Én nem nyíratnám a szeme körül, ha eddig nem volt nyírva. (Más kérdés, hogy én pulit amúgy sem nyíratnék, inkább rászánnám az időt a rendszeres tépkedésre.)
febr. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
98%

Van az a tévhit, hogy megvakulnak, ha levágják a szőrét. Szerintem ez lehetett a vita tárgya.


Ismertem jópár pulit, néhányukat nyírták. Nekik sose hagyták meg a "frufrujukat", sosem volt semmi probléma.

febr. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindig visszavágtuk a szeme körül a szőrt.
febr. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

12:32


He? :D


"Minden kutya atya a puli" - mármint atyja? Mert? Nem ez a legősibb kutyafajta, nem ebből ered a többi.


"Szemébe lógó szeme az ismérve" - inkább az egész "raszta" szőre. Egy nyájőrzőnek fontos, hogy védje az időjárástól és a farkasharapástól, meg gondolom a kiállítási kutyáknak is, de egy házikedvencet nyugodtan lehet nyírni. Attól nem lesz kevésbé puli.


"Védi a delelő nap fényétől" - Nyugi, nem láttam még kutyát mereven bámulni a tűző napon. Ha már irritálja a szemét, akkor árnyékba vonul. Nyáron a déli órákban még a pásztorkutyák is inkább hűsölnek.


"A kutya hamissága" - No comment. Amúgy egy hamis kutyának nem kell szemtakaró :D

febr. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
84%
Vágd le neki mert váladékozni fog a szeme. Nem jó neki az oda. A juhászok is lenyírták mindig. CSAK a kutyakiállítások miatt lett kitalálva,hogy nem kell levágni!
febr. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Menhelyen minden gubancos kutyát lenyírnak, nem lesz semmi bajuk. A show kutyáknak ringen kívül meg fel szokták copfozni a szembelógó szőrt.
febr. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!