Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Japán akita viselkedése?

Japán akita viselkedése?

Figyelt kérdés

Sziasztok!!


Van egy 5 éves szuka japán akitám. Mostanság sajnos nem sikerült gyakran sétálni vinni, viszont kertes házban élünk, így nem a legeslegnagyobb probléma lenne ez.


Észrevettem rajta, hogy napközben kedvetlen, lógatja a fejét, illetve gyakran nem eszik napokig, azt hittük, hogy csak azért mert válogatós, de azért létezik ilyen, hogy napokig azért nem eszik mert nem szereti azt amit kapott? Amikor viszem sétálni akkor nyilván örül, ugrál, vonyít stb. A séták elején semmi baj nem szokott lenni, de 10 sétából lehalább 8 sétánkon előfordul, hogy a séta közepén kb. mintha elfáradna, konkrétan "húzom" magam után, nem akar jönni, leül a járda közepén és liheg, mint aki mindjárt összeesik. Aztán elindulunk visszafelé (mert mondom lehet tényleg rosszul van, akkor meg nyilván ne az utcán essen össze) és mintha kicserélték volna, jön láb mellet stb.

Arra is gondoltam már, hogy melege van vagy valami, de ha meg visszafordulunk akkor meg tényleg olyan mintha semmi baja nem lenne. A nagy szőre miatt mondjuk biztos melege is van, őszintén nem tudom

+ Arra is gondoltam,tekintve, hogy mostanság nem sűrűn vittem, ugye ellustult és nem tud annyit lesétálni, mint régebben.


Valami tanácsa esetleg van valakinek?

Bántó megnyilvánulásokat tényleg légyszi ne írjatok, tudom, hogy nagy a mozgásigényük, változtatni is fogok a dolgokon.

Válaszokat/tanácsokat köszönöm előre is!!



febr. 27. 22:31
 1/10 anonim ***** válasza:
78%

Beagle-m csinált hasonlót sétakor. Ő sajnos súlyos beteg volt. Ez volt az első jel, hogy nem akart sétálni.

Sajnos el is kellett altatni,mielőtt még konkrétan kiderült volna a baja.


Ezzel nem azt mondom,hogy a tiéd is beteg. De én a helyedben legalább egy általános ellenőrzésre elvinném az orvoshoz!

febr. 27. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
Napok óta nem eszik, akkor miből lenne energiája? Nyilvánvaló, hogy valami baja van.
febr. 28. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Miért adsz olyan ételt, aminek nem örül es megvan az eselye, hogy azért nem eszi meg?

Nekem úgy tűnik, hogy nem szereted es ráuntál. És ezt a kutya érzi. Az egy intelligens es ragaszkodó fajta

febr. 28. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%
Kedvetlen, étvágytalan és nem vittedég orvoshoz? A sok "arra is gondoltam" helyett kicsit gondolkozz tényleg. Tudom, költeni kell a kutyára, borzasztó...
febr. 28. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem vittem orvoshoz igen, mert igazából amikor ott vagyunk mellette semmi baja, ennyi az egész, hogy sétáknál valószínűleg elfáradhat.

3-as Azt pedig nem is értem, hogy feltételezheted,illetve, hogy tudtad leszűrni, hogy nem szeretem, és, hogy ráuntam a kutyámra, azért szerintem ez egy kicsit magas már.


4-es, nem vittem még orvoshoz, gondolkodni meg szoktunk amikor hirtelen megijedünk mert szokatlan viselkedést észlelünk a kutyánál. Tekintve, hogy észre kellett vegyem, hogy kedvetlen, napoknak kell eltelniük, csak azért mert egy délutánon kedvetlen, nem vihetem még rögtön orvoshoz. Természetesen elviszem ha látom, hogy rosszul van. Viszont igazából jön valaki haza már rögtön ugat, csóválja a farkát, boldog (hál' istennek) sétánál meg gondolom elfáradhat, főleg, hogy mostmár melegszik az idő.


Még jó, hogy írtam, hogy a bántó kommenteket hanyagoljuk ha lehet.😀

febr. 28. 15:50
 6/10 anonim ***** válasza:
53%
Napoknak? Akkor kell napoknak eltelnie, ha napi egyszer nézel rá a kutyára! 5 perc alatt látom, hogy a kutyáim levertek, kedvetlenek, nem egészségesek!
febr. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Valóban 5 perc alatt látod, de ember esetében sem mindegy, hogy hoppá tüsszentettem egyet, már rohanok is az orvoshoz.

Abban a pillanatban akármi miatt lehet ő is kedvetlen, mert melege van, nincs kedve most jászani stb.

Nem kell rögtön a rosszra gondolni, nem akarok a kutyámnak rosszat elhiheted, sajnos sem az etetése, sem az orvoshoz járása sem rajtam múlik, hanem a szüleimen.

Úgyhoz ezeket a támadásokat legyetek szívesek abbahagyni, én csak felettem egy kérdést, hogy ha valakinek volt benne tapasztalata, ossza meg.

Én nem szeretnék itt veszekedni, vitát gerjeszteni meg főleg nem.

febr. 28. 17:19
 8/10 anonim ***** válasza:
73%
Orvoshoz vinnem azonnal, nem kerdes.
febr. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
53%
Megint egy gyerek, aki kihiztiszte az aktuális divat kutyát, de foglalkozni már lusta vele.... Napok óta rosszul van a kutya, de persze orvoshoz nem vinnétek. Nyilván kend a szüleidre. Nehogy beszélj velük! Az túl nagy feladat lenne, igaz?
febr. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nem kihisztiztem, közös döntés volt, foglalkozok vele, naponta viszem őt sétálni, játszok vele stb


Beszélni, pedig persze, hogy beszélek velük, de ha egyszer egy véleményen vannak, akkor nem tudok már mit csinálni velük, mert az ő pénztárcájuk, ők döntenek. Mondtam, hogy kifizetem, válaszuk: nincs semmi baja

Kérlek értsétek meg, nem szeretnék a kutyámnak rosszat, nyilván csakis legjobbat, az étvágya, kedve otthon visszajött, sétálással vannak csak bajok, próbálkozom rávenni őket, lehetőleg minél hamarabb. Inkább mondja az orvos, hogy nincs semmi baja, és fizessek én akármennyit, minthogy baja legyen


Volt pár kedves válaszoló, nekik köszönöm!

márc. 1. 21:26

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!