Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Izomfájdalom miatt műtét?...

Izomfájdalom miatt műtét? Volt valamelyikőtök kutyája hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

Ősszel egy kiadósabb séta után kezdett el sántítani a kutyám. Azt hittem, csak megerőltettük a lábát. Pihentettük, de ez annyiban ki is merült hogy nem vittem sétálni, de ő továbbra is rohangált fel - alá, mert ha nincs séta, megbolondul.


Elvittem dokihoz, aki gyulladáscsökkentő tablettát javasolt. Ő ízületi problémára gyanakodott, így két hétig adtam neki a tablettát, ami hatástalannak bizonyult. Az ízületvédő adagját 2,5 grammról 5-re emeltem (Aniflexi.) Tudni kell, hogy ezt már 3.5 éve adom neki.


Visszavittük a dokihoz, ő (mivel nem ortopédus) javasolta, hogy vigyük máshova aki kifejezetten erre szakosodott. El is vittük az Ergényi állatorvosi rendelőbe.

Az orvos megvizsgálta, láttuk rajta hogy ért hozzá. A vizsgálat során a kutyám fájlalta a bicepszét, ezért meg lett röntgenezve. Volt sántaság vizsgálat is, az orvosnak videót is mutattam korábbról.


A röntgenen nem volt semmi eltérés, aminek mindannyian örültünk. A doki mondta, hogy valószínűleg a túlterheléstől begyulladt egy izomrost a bicepszén belül. Kapott a kutyám egy gyulladáscsökkentő injekciót bele az izomba.


Az orvos azt mondta, hogy ez valószínűleg helyre teszi legalább pár hónapra, és arra is van esély hogy ez a probléma teljesen megszűnik.


Az injekció beadása után nem sokat javult a lába, továbbra is sántít. Ennek már lassan egy hónapja. Ma fogunk telefonálni ez ügyben.


Az orvos előre felvilágosított arról, hogyha ez nem hatásos, akkor sajnos műteni kell a kutyámat. A műtét során elvágják a gyulladt izomrostot, és akkor a fájdalom végleg megszűnik.

Tudom, hogy itt NINCSENEK ORVOSOK, mielőtt valaki kioktatna. Az érdekelne, hogy volt-e már valaki ilyen problémával orvosnál és hogy létezik-e más alternatíva, ami kevésbé komplikált és talán olcsóbb is. Ez az eljárás 280000 forintba fog kerülni. Ki tudjuk fizetni szerencsére, de mielőtt belevágunk (szó szerint) tájékozódni szeretnék a témában. Az is megfordult a fejemben, hogy fizikoterápiára viszem, ami lehet hogy hülye gondolat. Aki nem tud érdemben hozzászólni a témához, az ne tegye. A többieknek előre is köszönöm. Ha ez fontos infó, 5 éves staffordshire terrierről van szó.


márc. 1. 11:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk most van tricepsz izom húzódás, gerincprobléma mellett. Sajnos az izomproblémák nagyon lassan gyógyulnak alapvetően. Ellenben én ilyen műtétről még nem is hallottam, de megkérdezem a fizioterapeutánktól, ha eszembe jut, mikor megyünk hozzá ma.

Én nem gondolnám, hogy egyetlen orvos véleménye alapján mindjárt műteni kellene. Elvinném máshoz második szakvéleményre, és egészen biztosan elvinném fizioterápiára, ma már rengeteg lehetőség van, pl. a ti esetetekben szerintem szóba jöhet a lézer, az ultrahang vagy esetleg mágneses kezelés. Még talán akupunktúra is, bár azt nem tudom, felétek mennyire elérhető. Még ezeken a módszereken kívül is vannak olyan lehetőségek (pl. lökéshullámterápia), ami segíthet. A fizioterápia egyáltalán nem hülye gondolat, ellenben olyan orvosban, aki még csak nem is említi, én nem bíznék. (Van sajnos bőven tapasztalatom mozgásszervi problémák terén, több kutyával is.)


Ami pedig azt illeti, hogy "pihentettétek" - nem pihentettétek. Ha rohangál fel-alá, az rosszabb, mintha pórázon korlátozott sétákra elvinnétek. Könnyen lehet, hogy emiatt a rohangálása miatt nem javul. Már csak ezért is érdemes a fizióban gondolkodni, mert ott vannak olyan mozgási lehetőségek, amik terapeuta felügyelet mellett folynak, gondolok itt a hidroterápiára és a tornára - ezt persze a terapeuta dönti el, mikor és mit szabad már, az állapot függvényében. (Mi most jutottunk el három hét kezelés után, hogy egy pici, óvatos torna már mehet.)

márc. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én mindenképp kérnék egy másodvéleményt, egy rtg-ből ilyenbe belevágni nekem gyanús. Lehet igaza van, de én megkérdeznék mást is.
márc. 2. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Na megkérdeztem a fizioterapeutánkat (első vagyok), azt mondta, ilyeneket ultrahang terápiával kifejezetten jól lehet kezelni.
márc. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

3# Köszi!!!! :) Jövőhéten telefonálunk a városunkban lévőnek, mert elvileg elég jók, megkérdezzük hogy ők értenek-e hozzá. Még egyszer köszi!

De jó lenne, ha nem kellene megműttetni…

márc. 2. 17:44
 5/6 anonim ***** válasza:
Szívesen! Szurkolok nektek!
márc. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ugyanúgy sántít. :( Hiába vittük fiziora… 60 ezer a semmiért. Ezt megelőzően pedig 55 ezer ment el a dokinál, a másiknál pedig 20… Jöhet a 280E forintos műtét... Csak jöjjön rendbe, mert mi van ha még az sem válik be??? Kikészülök. Hónapok teltek el, HÓNAPOK. Pontosítok: 6 hónap……..


Még egyszer tuti, hogy nem lesz kutyám. Imádom, mindent megadok neki, de anyagilag megterhelő. A lelki részéről nem beszélve, hogy látom hogy fáj neki, de közben menne sétálni, bámul, hogy mikor viszem végre, és ilyen szép időben is itthon sínylődünk.

márc. 27. 14:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!