Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az APF eredményem a 21....

Az APF eredményem a 21. kromoszómára 1/78 pozitív. Mennem kell genetikai tanácsadásra. Valamelyikőtöknek volt már ilyen, vagy hasonló eredménye és semmi baja nem lett a babának? 29 éves 17 hetes km

Figyelt kérdés
2010. szept. 30. 19:47
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem 1:93-hoz volt.Megcsináltattam a magzatvíz vizsgálatot és teljesen egészséges.

24hkm

2010. okt. 1. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A magzagtvizsgálat előtt nincs még valamilyen vizsgálati lehetőség? Vérvétel, UH...?

Nagyon félek a magzatvíz vizsgálattól....

2010. okt. 1. 08:51
 3/7 anonim ***** válasza:

Elmehetsz genetikai uh-ra és azt hiszem van vérvétel is,de nekem azt mondta a genetikus doktornő,hogy ha megbízható lenne akkor oda küldenének nem pedig magzatvízvételre.

A vizsgálattól pedig nem kell félni,nem fáj.De komolyan,nem csak azért írom,hogy megnyugtassalak!!!

A vetélési kockázat pedig 0.5%.De se a genetikus se pedig az orvos nem találkozott még vele,pedig naponta többet is csinálnak.Ezzel inkább a kismamák szeretik ijesztgetni egymást,mert van aki nem meri bevállalni és ezzel indokolja.

Nekem 4 hét után lett meg az eredményem,amit borzasztó nehéz volt kivárni,nem kívánom senkinek azokat a heteket.Viszont ha nem csináltattam volna meg a szülésig izgulhattam volna.A szomszédom pl nem vállalta be,mert annyira félt,végül úgy kikészült idegileg,hogy szülés után sírógörcsöt kapott.Azt hitte azért nem adták oda a babát neki,mert beteg,közben meg csak vizsgálni vitték.

Persze én is megijedtem amikor megtudtam,hogy mennem kell erre a vizsgálatra,de minden jól sült el.Akkor én kérdeztem ezt,olvasd el hátha segíthet.

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..

itt pedig válaszoltam:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..

2010. okt. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ne félj tőle, nem rosszabb mint egy vérvétel, inkább lelkileg parázunk tőle. Én is átéltem. Nekem lepénymintavétel volt a Bajcsy-ban, de nem bántam meg. Ha egészséges picit szeretnél, a kromoszómavizsgálat a legbiztosabb. Drukkolok, minden rendben lesz.
2010. okt. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Akkor úgy látom, hogy más lehetőség nincs.

Persze én is szeretnék arról meggyőződni, hogy egészséges a pici babám. Tegnap óta csak sírok, marha szarul vagyok, de gondolom mindenki így volt az első sokk után.,

Köszönöm a válaszokat.

2010. okt. 1. 11:27
 6/7 anonim ***** válasza:

Persze,nagyon nehéz.Én is napokig csak sírni tudtam.Első baba és 6 évet vártunk rá,ráadásul nem vagyok már 20 éves.De aztán erőt vettem magamon és úgy döntöttem erős leszek,hogy a kicsi a pocakomban nem érezze mi történik velem.

Amióta megkaptam az eredményt boldogan várom a kisfiamat.Én voltam a harmadik akinek odaadták és az előttem lévőknek is jó eredményük lett.A vizsgálat hamar megvan,pár perc az egész/max 3-4 perc/ és hidd el utána sokkal könnyebb lesz neked is.

Én nagyon szorítok értetek,hogy ne legyen semmi baj,de biztosan nem lesz :)

2010. okt. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a kedves szavaitokat.

Erős leszek, megteszek mindent a Babámért.

2010. okt. 1. 12:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!