Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valamelyikötökkel volt hasonló...

Valamelyikötökkel volt hasonló? Mikor szokik le róla?

Figyelt kérdés

A kislányom 4 hónapos, és megfigyeltük egy ideje, hogy utálja az idegeneket. És azokat is akiket ritkán lát. Átjött múltkor a mostohaanyósom és a lányom keresztanyja, ahogy felvették a babát, abban a pillanatban olyan üvöltésbe kezdett, hogy azt hittem nyúzzák! Tegnap átjöttek a barátnöim, velük szintén ugyanez, izomból, teljes tüdöböl sírt.

Ha nektek volt hasonló, leszokott-e erröl és ha igen, mikor? Ez elég kellemetlen:(


2011. jan. 11. 11:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezen minden baba átesik, ez azért van, mert már megtudja különböztetni az idegeneket tőletek, ez nem baj, ez pont hogy jó. Az én lányom elmúlott 5 hónapos, most már ritkán csinálja, de akkor is csak azzal, aki hirtelen oda ugrik hozzá, és hangosan magyaráz neki, meg azonnal felkapja, úgyhogy a gyerek még észbe sem kap, hogy valaki jött. De, ha kedvesen, mosolyogva lép hozzá valaki, soha semmi gond nincs.
2011. jan. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

az előző megállapításával ellentétben ezen nem esik át minden baba. Az enyém imádja az idegeneket, konkrétan elfelejti ha ott vagyok. 8 hós és sose volt olyan hogy más kezében sírt volna (kivéve, ha rosszul fogta). De tény hogy 4 hónaposan kicsit ragaszkodóbbak.

Vannak babák akik nem engedik másnak, hogy felvegyék . Törődj bele. Van ismerős akinek 10 hós a kislánya és az anyukáján kívül senkinek nem engedi hogy felvegye. Sok ilyen baba van. Szerintem e-miatt ne érezd magad kellemetlenül, hiszen kiben bízna meg a picur legjobban ha nem a közeli családban.

2011. jan. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
szia, igen, az nagyon jó, hogy ezt csinálja, ui neki érdeke, hogy midnenféle ismeretlenek ne vegyék fel. sokan ezt negatívumként fogják fel, pedig a babád csak óvatos. lehet, hogy ez a későbbiekben is megmarad majd, hogy az idegenekkel nehezebben barátkozik meg. az enyém is 4 hósan kezdte ezt. senki nem vehette kézbe, csak az apja meg én. nála sokáig is tartott. kb. másfél éves korára már eyyhült annyira, hogy aki szimpatikus felnőtt volt, mondjuk a játszóról ismert anyuka, néni, annak már engedte a testkontaktust, de pl a havonta 1x látott nagymamának nem. mostanra (2 éves) jutottunk el oda, hogy nem kap egyből üvöltőrohamot, ha egy idegen felvenné (túl segítőkész nénikék az utcán stb). hogyha amúgy biztonságban érezhtei magát, tehát harmonikus a családi életetek, és rajtad sosem látja, hogy ez valami rossz dolog, ha mások is felveszik ,akkor egy idő utén meg fogja tanulni, hogy ez nem tragédia, és veszélytelen felnőttekkel lehet igenis érintkezni. az hogy ez mennyi idő, amíg kialakul, az más kérdés, mert ez babánként változó. szóval kitartás, majd javulni fog, lehet hogy előbb lehet hogy később. de erőltetni nem szabad, hogy olyannál legyen, akinél üvölt. ez valós félelem nála, és majd magától fog enyhülni ha helyesen álltok hozzá. :)
2011. jan. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, volt ilyen! Sőt! A doktornénitől még mindig ordít, pedig már 10 hónapos lesz.

Többször kell társaságba járni vele, idegen helyekre, barátokhoz. Hozzátok is gyakrabban járjanak ismerősök. Megszokja, könnyebben és hamarabb fog oldódni. :)

2011. jan. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!