Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya nyakán kikopott a...

A kutya nyakán kikopott a szőr. Lehet, hogy csak a nyakörv miatt?

Figyelt kérdés

10 éves hosszúszőrű foxi keverék. Szinte egész életében mindig rajta volt a bőr nyakörv lehet, hogy ezzel nem tettem jót, de sose okozott problémát. Most viszont a nyakánál itt-ott foltokban kikopott a szőr, nem pont ott ahol a nyakörv van, hanem közvetlenül alatta egy picivel. A bőre nem csúnya, nem sebes, “csak” hiányos a szőre. Hajlamos vagyok mindent túlaggódni és a dokihoz rohangálni, ameddig meg nem jutunk el addig parázni és sokszor nem tudom felmérni, hogy szükséges-e egyből orvoshoz vinni vagy érdemes várni, kezelni otthon a problémát, mert nem valószínű, hogy olyan, ami orvost igényel. Legutóbb egy egyszerű sérüléssel vittem az orvoshoz, mert a heréjén volt a seb és attól féltem, hogy daganat, az orvos is csak fertőtlenítést javasolt és pár nap alatt teljesen meggyógyult.

Szóval az lenne a kérdésem, hogy lehet a nyakörv miatt ha a 10 év alatt korábban nem volt neki ilyen tőle? Most levettem róla. Érdemes várni, hogy hogy alakul vagy vigyem ezzel holnap dokihoz?


márc. 3. 14:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem bolhás?
márc. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem hiszem. Fehér kutyus, régebben amikor bolhás volt egyértelműen látszott a bundájában, de most nem látok benne bolhát vagy bolhakakit.
márc. 3. 15:46
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Akkor valószínű, hogy a nyakörv dörzsölte ki. Majd idővel visszanő. Lehetne még allergiára is gondolni, de az 10 év alatt csak kiderült már volna. És persze akkor nem csak a nyakörvnél hullott volna ki a szőr.
márc. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Akkor várok vele egy kicsit, levettem a nyakörvet, ha nem javul vagy rosszabbodik akkor elviszem dokihoz.
márc. 3. 16:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!