Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Reaktív kutyának 2 póráz, 1...

Reaktív kutyának 2 póráz, 1 nyakörvre, 1 hámra? Retriever póráz jó választás lehet nyakörv helyett?

Figyelt kérdés

Kutyákra erősen reaktív jelenleg, de dolgozunk rajta. Hámban sétáltatom, szépen sétál, amíg nem lát másik kutyát a közelben. Félek hogy esetleg a hám csatja vagy a póráz egyszer csak felmondja a szolgálatot, amikor éppen megugrik. Szeretnék rátenni pluszban egy nyakörvet is egy másik pórázzal. Gondolkodom a retriever pórázon is, mert abból elvileg nem tud kiszabadulni vészhelyzet esetén sem, mert rászorul a nyakára. A jelenlegi póráza egy erős 120 centis textil póráz, H típusú hámra van csatlakoztatva. 18 kilós keverékről van szó.


(Hiába van rajta sárga szalag, ígyis előfordul, hogy ránk engednek más kutyákat, ilyenkor azért eléggé bepörög)


febr. 17. 23:00
 1/6 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem teljesen jó ötlet, a retriever pórázból valóban nem tudnak kiszabadulni, sok menhely is úgy adja csak ki sétálni a kevésbé stabil kutyákat.

Trénerrel dolgoztok az ügyön? Én inkább elsődlegesen nyakörvben (de inkább haltival) vinném és a hám lenne a b opció, sokkal jobban kontrolálható vele a kutya és kevésbé tépi ki a kezded a helyéről.

febr. 18. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%

Nekem is reaktív a kutyám, de a retriever pórázt nem ajánlom. Nekem is van - de egyszer, amikor elpattant nála a cérna, ahogy acsarkodott pórázon, a sima nyakörv annyira megsértette a nyakát, hogy gégegyulladást kapott. Képzeld el, egy retriever póráz milyen sérülést okoz.

Mindig hámban sétáltatom már emiatt - nekem Ruffwear van, nagyon klassz, párnázott, és a mellkasánál is van rajta csatolási lehetőség, oda tudnál beakasztani még egy pórázt, ha aggaszt a dolog.

Kitartás amúgy - a kutyám 4 éves és mostanra, rengeteg melóval már egészen jól haladunk, nálatok is javulni fog! :)

febr. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nyakorv es ham is van rajta, osszekotve egy 2 karabineres porazzal. Ebbol nem tud kiszabadulni.
febr. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Egyelőre megpróbálom magam megoldani, rengeteg cikket és videót néztem a témában, de ha nem lesz pozitív változás, akkor trénerhez fogok fordulni. Egyébként ugyan sokadik generációs, de van benne bull típusú, úgyhogy elég erős nyaka van. Hámot azért kaptam, mert miután megtapasztaltam hogyan viselkedik nem merném nyakörvben sétáltani, félek hogy szétnyílik, vagy kibújik belőle, mert hiába szorítom rá, elég bőrös nyaka van. Bepörgött kutyánal nem egy életbiztosítás. A hámból nem tud kibújni, elég jól felfekszik rá, de úgy vagyok vele, hogy inkább legyen rajta pluszban egy nyakörv másik pórázzal. Hallottam már szétesett karabinerről, akkor meg hiába jó rá a hám, a póráznak annyi.
febr. 18. 19:00
 5/6 A kérdező kommentje:
Kapott* nem kaptam :D
febr. 18. 19:01
 6/6 anonim ***** válasza:

1-es vagyok, lehet nem volt egyértelmű a fogalmazásom. Úgy gondoltam h van rajta hám is és nyakörv is, mindegyiken póráz, de elsődlegesen a nyakörvessel irányítod, korrigálsz, ha meg véletlenül olyan szituba kerülsz, ami neki még túl sok és "kikapcsol" a kutya, a hámmal "vészeled át" a szituációt.


Szerintem egyedül ezt nem lehet megoldani, keress egy olyan trénert, akinek van rehabos falkája vagy valahogy jól kommunikáló kutyák közé viszi.

febr. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!