Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magyar vizsla vagy a dalmata...

Magyar vizsla vagy a dalmata nyugodtabb és könnyebben kezelhető kutya?

Figyelt kérdés

Pesten lakom egyedül, 180 m2-es lakásban…


“Első” kutyán lenne. Voltam ideiglenes befogadója, kb. 1.5 évig egy utcán talált keverék, kifejezetten agresszív és traumatizált pitbull jellegű kutyának, tehát minimális tapasztalatom amúgy van kutyával, de ez már sok éve volt, illetve azt is megtapasztaltam vele hogy milyen amikor életveszélyes állapotba kerül és éjszaka kell vinni ügyeletes orvoshoz, akár 100 kilométerrel odébb és hogy sokat kell költeni rá.


Tisztában vagyok vele, hogy egyik fenti kutyafajta sem kifejezetten nyugodt, sőt… De egymáshoz képest kérdezem, hogy melyik a nyugodtabb, jobb kezdő kutyásnak.


Természetesen tenyésztőtől akarom a kutyát és vinném kutya suliba, oviba is.


Inkább nőstényt szeretnék majd.


Elég sokat tudok majd vele foglalkozni, amikor felnőtt lesz napi 4-6 órát (séta), az előző kutyával is ennyit sétáltam. Kölyökként meg nyilván egésznap lesz mellette valaki…



márc. 6. 12:05
 1/3 anonim ***** válasza:
90%
Habitusra szerintem nem sok különbség van a kettő között. Dalmatam nincs, de vizslam van, viszont van 3 dalmatas ismerősöm is, nagyon hasonló temperamentumra a két fajta. Viszont szerintem a vizslak egészségesebbek.
márc. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Hovarju ***** válasza:
100%

Egyetértek az előttem szólóval. Nincs nagy különbség köztük. Szerintem inkább egyedfüggő.

A tenyésztővel meg lehet beszélni, hogy egy nyugisabb egyedet válasszon neked. Ő születésüktől fogva látja, figyeli a kölyköket. Ha elmondod milyen habitusú kutyát szeretnél, fog tudni segíteni.

Ha e két fajta jöhet szóba, én a vizslát választanám.

márc. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Senior Séf ***** válasza:
100%
Valóban, egyik kutya másik eb. De tőlem egy voksot behúzhatsz a dalmatának.
márc. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!