Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kölyökkori oltások vannak?

Milyen kölyökkori oltások vannak?

Figyelt kérdés
Leírnátok nekem, hogy milyen oltásokat kell megkapnia egy kölyök kutyának? Melyiket mikor kell beadatni nekik? Kb mennyibe kerülnek? A veszettség ellenit mikor kell megkapnia? És a chipet?

márc. 6. 19:59
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
És ha valamelyiknél kicsúszunk az időből olyankor mi van?
márc. 6. 20:01
 2/11 anonim ***** válasza:
80%
Más-más az oltási program és az ár is. Menj el az állatorvoshoz, mindent el fog mondani.
márc. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hát az árát gondoltam, hogy mindenhol más, csak úgy kb gondoltam, de azt viszont nem tudtam hogy az oltási program is más-más. Nővéremék mondták, hogy az ő kutyájuknál az egyik oltásnál majdnem kicsúsztak az időből, ezért gondolom hogy mindegyiknek megvan az ideje, hogy mikor kell beadni.
márc. 6. 20:10
 4/11 anonim ***** válasza:

Igen, különböző oltási programok vannak. Ahol meg van, hogy melyik oltást mikor kell kapnia a kutyának. De ezeknek egy értelmes, felelős gazda még a kutyavállalás előtt utána néz.

Chipet tulajdonosváltás előtt meg kell kapnia a kutyának. Ha te szaporítottad a kutyát (...), akkor pedig max 4 hónapos korig kell beadatnod.

márc. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Több lehetőség van. Régen adtak 2 parvo elleni oltást és 2 kombináltat, ma van, aki 1 parvot ad és 2 kombináltat, vann aki 3 kombináltat és nem ad külön parvot (A kombináltban is van parvo). 6-8 hetesen kapjak az elsőt, utána 2 hetente. A veszettséget 3-4 hónaposan kapjak, amit először 6 hónapon belül kell megismételni (aztán ugye évente, mint a kombináltat) Chipet legkesobb az első veszettsegoltaskor kell kapnia (igaza van a korábbi válaszolónak, a tenyésztő csak chippel adhatja el, de a szaporítottakon kívül sok ismeretlen / tisztazatlan előéletű kutya van)

Ha tervezel kutyasulit, panziót, napközit stb., tehát a kutya sok kutya között lesz rendszeresen, akkor ajánlott a kennelkohoges elleni oltás, amit a veszettség előtt szoktak beadni. Ezt is évente kell ismételni

márc. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
28%

De ezeknek egy értelmes, felelős gazda még a kutyavállalás előtt utána néz.



Szerintem épp azt próbált...

márc. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Csikóoltás serkentyű ellen
márc. 7. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
77%
Csip nélkül el sem hozhatnád a kutyát, csak mondom. Ha mégis nélküle adják át, akkor az sem biztos, hogy az oltásokat normálisan megkapta... Féreghajtót is kapjon. Ha elhozod a kutyát, vidd utána állatorvoshoz, ott elmondják mit kell kapnia és mikor. Az ár megint a rendelőtől függ.
márc. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Jól van na, még csak érdeklődök, hogy hogy működnek ezek a dolgok, nem értem miért kell támadóan fellépni, ez valaki magyarázza már el nekem...
márc. 7. 09:37
 10/11 anonim ***** válasza:
47%
6os vagyok, mert rosszindulatúak
márc. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!