Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Száraz tápot jutalomfalatként...

Száraz tápot jutalomfalatként használni?

Figyelt kérdés

elengedtük a száraz tápot, de nagyon aktív trainingbe vagyunk a kutyámmal.

nagyon kaja motivált, szóval mit gondoltok, hogy a fő étkezés főtt étel, attól ha pl szimatmunkát csinálunk a fűben, vagy a megszokott kis motivációt igénylő alap feladatokat gyakoroljuk adhatok neki szárazat?

persze mérném és amennyi szárazat oda adok a munka során, annyival kevesebb lenne a vacsi.



márc. 8. 16:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, persze, ha eleg motivalt tole.

Sajnos nalunk nem valt be, hiaba nem kap aznap enni, tapert nem dolgozik. Bar nincs is nagy trening nalunk, csak alap dolgok, amiket fontos lenne megtanulnia.

márc. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az én kutyám sem eszi meg jutalomfalatként a tápot. Konkrétan ha az orra alá dugom, elfordítja a fejét. Bezzeg vacsorára meg pikk-pakk megeszi. Ezt sosem értettem...

Egyebként én összesen 2 alkalommal voltam vele kutyasuliban, de ott azt javasolták hogy tréningezésnél jutalomfalatként mindig könnyen lenyelhető, puha kaját használjunk (pl virsli), mert akkor nem vonja el a kutya figyelmét a rágás.

márc. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

nálunk a virsli nagyon high value jutalomfalat.

igazából a száraz táp is, de ha valami újat, vagy olyat akarok elérni, ami nagyon fontos akkor általában virslizek.


én egy online kurzust végzek éppen reaktivitással kapcsolatban és ott volt egy dokumentum, amin különböző féle fajta high value jutalomfalatokat sorolnak fel. itt csatolom a képet.


[link]


ha nincsennek hozzászokva ezekhez a dolgokhoz, akkor először csak kis mennyiségben próbáld ki és nézd meg a székletet, ha nincs változás akkor mehet nagyobb mennyiségben, csak azért vannak olyanok amik bezavarhatnak pl túlsúlyos kutya diétájába. de ha ezeket figyelembe veszed biztos vagyok benne, hogy találsz olyat ami a te kutyusodnak is megfelelő lesz. jó keresgélést!:)

márc. 8. 19:28
 4/4 anonim ***** válasza:
87%

Itthon szinte csak táppal gyakorlunk (meg persze játékkal), gyakori, hogy tálból nem is kapnak kaját, mert annyit eljutizok. Szerintem minden más megoldás vagy jóval drágább lenne vagy egészségtelenebb.

A nagy szemű táppal a felfelé nézve menetelés meg hasonló feladatok problémásak lehetnek, mert azt tényleg nehezen nyelik, de most pl primal spiritet kapnak, az kicsi és puhább, így nincs nagyon ilyen probléma.

Persze legtöbbször dolgozni is kell azon, hogy a kutya motiválódjon a kajára is és az alap habitus is meghatározza, hogy mennyire lesz ez sikeres. Én úgy szoktam kezdeni, hogy csak kézből adom a kaját, tálból nem is kap és bent a szobába, a teljesen ingerszegény környezetben annyit kérek csak, hogy figyeljen és több szemet is adok neki egyszerre. Aztán a hetek alatt növelem a feladatok nehézségét, a jutalom mennyiségét és a zavaró ingereket. Végül pedig a városban, az erdőben, más kutyák társaságában is értékes lesz neki a táp. Nem kötődéstréning szerűen csinálom, hogy akár egy hétig éheztetem a kutyát, hanem tényleg próbálok mindig olyan helyzetet találni/csinálni, ahol még elfogadja a kaját és közben szóban is dicsérem, ha valahol nem megy, néhány óra múlva újra próbálkozom egy nyugisabb helyzetben.

márc. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!