Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya és a rizs?

Kutya és a rizs?

Figyelt kérdés

Kutyusomat diétára kell fogni és azt mondta a doki adjak neki rizst meg főtt husit.

Na ezt ki is próbáltam nem eszi meg a rizst.. csak a csirkemellet ette meg. (Nem fűszerezem nem sózom)


Szerintetek ha főzök ki májat csak pár dbot és össze pépelem a rizshez keverem azt úgy adhatom neki h meg egye a rizst? (a májat szereti) és ez az egész hasmenés miatt kellene.

(Vérvételen voltunk az eredményre még várunk)


Tudom nem szabad sok májat adni.



márc. 12. 15:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%

Nem, kérdező. Ha hasmenése van, akkor nem kaphat mást, csak amit az orvos előírt. Jelen esetben rizst és főtt húst.

Nem azért "kell" most rizst ennie, mert az segít elmulasztani a hasmenését, hanem azért egyen rizst (és főtt húst), mert jelenleg nem ehet semmi mást, csak rizst és főtt húst. Se májat, se májjal felturbózott rizst nem kaphat.

Ha nem eszi meg, akkor nem eszi meg. Marad a csirkemell.

márc. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt esetleg lehet, hogy ledarálod a főtt húst, és azt kevered össze a rizzsel.
márc. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne, azt add, amit az orvos mondott. Ha nem eszi meg az egész kaját, az nem gond. Evett valamennyit, ez már jó.
márc. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A hús főzőlevében főzd meg a rizst, úgy szívesebben megeszi szerintem.
márc. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálam nagyon szereti főtt húst rizzsel. Annak a levében főzőm meg a rizst amiben a húst.
márc. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Az is jó ha ledarálod a húst és a rizzsel összekeverve főzöd meg. Amúgy a rizst jó, ha jól szétfőzöd. Emészthetőbb ha nem pergős, hanem szétmállik.
márc. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszi a tippeket ki próbálom ezt a husi levével ,ha abban főzöm ki.


Fel hívtam a dokit a máj miatt azt mondta belsőség is mehet de máj csak mértékkel az sem jó ,ha túl sok és ő is mondta ,hogy a csirkemellet az is jó ,ha darálom. (ideges voltam meg félek is eszembe se jutott)


Ma normális volt a széklet kakának még nem örültem ennyire..😅


Hasnyálmirigy gyulladás,veseelégtelenség,cukor túl alacsony és epilepszia..(epire már kezelve van)

Kicsit erős kombó ,de megolduk.

Egyébként 11 éves kutys.

Próbálom megtenni amit lehet.

Gyógytápot kell ennie és a diétás kaja marad.

márc. 13. 08:57
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Májat azt nagyon nem kellene adni, amíg diétán van... ugyanis f@sat.
márc. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

2db 5ftos méretű májról van szó nem azzal etetem.

Doki szerint ez nem baj.

A széklete írtam nem rég normális lett.

márc. 13. 15:13
 10/11 anonim ***** válasza:

Hasnyalmirigy gyulladas utan az egesz elete dietaval fog telni.

En a kovetkezoket adom a kutyanak : husbol csak nyul es tengeri hal. A nyulat megfozom levesnek gyokerzoldsegekkel. A zoldsegeket turmixolom a hust nagyon aprora vagom. Rizst, kolest, voroslencset brokkolit , fozok neki es ezt keverem ossze a hussal.

Nincs tobb konzerv tap, se szaraz, se jutifalat , se leeso etel. SEMMI a dietaban szereplo eteleken kivul. Semmi fuszeres . Husbol csak nyul vagy hal, a tobbi mind tul zsiros egy hasnyalmirigyes kutyanak. Egy rossz falattol ujra belobbanhat. En 2x jartam ugy az elso gyulladas utan, amig be nem allitottuk a dietat, hogy egy -egy rossz falattol vissza esett.

Zoldsegeket a legtobbet megeheti. Enyem szereti is. Igy adok neki , uborkat, repat, almat, cseresznyet.


Illetve vannak direkt hasnyalmirigy gyulladas utani konzervek. Egy ideig kura szeruen azzal etettem. De aztan a kutya mar nem ette meg es amugy is mereg draga .

márc. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!