Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet valami baja, hogy...

Amber2.0 kérdése:

Lehet valami baja, hogy ennyit pisil, vagy csak azért mert kölyök?

Figyelt kérdés

Van egy három hónapos Yorkshire kutyám. A mai nap, mióta itthon vagyok, (délután 3) azóta 10 percenként járok törölni a pisijét. (Tudja a pelenkát) de ma egyszer sem ment rá, ezelőtt mindig.

Jobban utánanézek, es ha olyan van, elviszem dokihoz. De itt általában konkrét válaszokat kapok. (Fiú, eddig három oltást kapott, és rendszeresen féreghajtózva van)



márc. 14. 22:47
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
A pelenka arra tanítja, hogy bent ürítsen és ne tartsa vissza. Miért nem szoktatod szobatisztaságra? Tudom, sok divatkutyás szereti, ha a kutyája a lakásban ürít (ugye ki mire gerjed vagy ki milyen igényes), de általában az ilyenek kevésbé egészséges lelkületűek.
márc. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
#1 Pont ezaz, tudja, hogy a pelenkára kell pisilni, kakilni…(Nyilván vannak alkalmak, amikor nem sikerül odaérnie időben, vagy nem sikerül PONT oda, de az esetek 90%-ban igen. És mivel még kölyök, ez normális. De ha pelenkára pisil, kakil, megvan dicsérve, kap jutalomfalatot. Egyébként írtam is, mindig ráment, de ma nem. És a szokásosnál jóóval többet pisilt, ezt nem értem, megakarom tudni miért, és hogy minél előbb tudjam orvosolni. Ezért gondolom, hogy valami nem stimmel, de lehet hogy csak túlgondolom. Nyilván, ha nem kapok rá konkrét választ, és valószínűleg nem is fogok, hisz ennyiből senki nem jósol, elviszem állatorvoshoz.
márc. 14. 23:17
 3/9 anonim ***** válasza:
89%

Kérdező, nem érted az 1-es válasz lényegét (vagy nem akarod érteni). 1-es azt nem érti, miért arra neveled a kutyát, hogy benn ürítsen (a pelenkára), ahelyett, hogy levinnéd.

Amúgy, igen, ha általában a pelenkára pisil, most meg nem, az jelezhet eü problémát, bár mivel még nagyon kicsi, lehet, hogy csak egy kis visszaesés a szobatisztaságban.

márc. 15. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
36%
#3 Januárban hozhattam el, akkor még hidegek voltak, és mostanában is. Nyilván nem örök életére akarom azt, hogy bent tegye a dolgát. Ha jön a jó idő, ami már szinte itt is van, akkor szeretném ki szoktatni. De igazándiból nem ennek a megtárgyalása lett volna a kérdésem. Utána is néztem, és írták is, hogy az is lehet. Szóval dokihoz viszem.
márc. 15. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Cukorbetegség ?
márc. 15. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
87%
4-eske, az ugye megvan, hogy saját magadnak válaszoltál? :D
márc. 15. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A kutya nem sokat pisil, hanem sokszor. Lényegi különbség, fontos, hogy így prezentáld a dokinak. Az, hogy 10 percenként jön belőle 2-3 csepp, nem normális. Vidd el állatorvoshoz.
márc. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem kéne pelenkára szoktatni. Az életbe nem lesz szobatiszta. És nem normális dolog,hogy bentre végzi. 3 hónapos 2 óránként vidd ki szépen. Bizony sajnos ez van, van mikor oda sikerül van mikor nem. Aztán majd jön,hogy megy a szőnyegre pisilni majd kanapé,mert azt tudja,hogy bent lehet és lényeg,hogy vmire pisiljen. Ha ivarérett lesz meg majd jelölni fog,aztán mikor a fal,butorok tiszta pisi lesz,mert lepisili akkor leshetsz ,de csak is magadnak köszönheted,hiszen arra szoktattad,hogy bent lehet pisilne. Abnormális amit mostanában csinálnak a kutya tartók.


Én kutyám 4 hónaposan már szobatiszta volt! Persze ehhez sűrűn levittem 9 hetes korától. Kan és soha nem pisil benti helységben bárhová viszem tudja a rendet. Így tudom ha megyek vele szállásra akkor nem kell attól félnem,hogy lepisil bármit is.


Egyébként 10 percenként pisil nem normális dolog,persze most nem gond ha nem viszed rögtön dokihoz,de hétfőn nézesd meg.

márc. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
4Szerintem nincs semmi baja
márc. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!