Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 6 éves kutya emlő gyulladás/da...

6 éves kutya emlő gyulladás/daganat?

Figyelt kérdés

6 éves szukam 2 emloje néhány nap alatt begyulladt és többszörösére nőtt. Hétfőre kaptunk állatorvoshoz időpontot.

Rettegek mert anno egy kutyamnak is így alakult ki daganata 10+ évesen.

Hozzá kell tennem, hogy ez a kutya IVAROS, epilepszia miatt nem vállalták az ivartalanítást.

Kedve és étvágya jó, nem alvemhes, a vemhesség teljes mértékben kizárható, felügyelet nélkül nincs kiengedve az udvarra sem.

Kezdjek készülni a legrosszabbakra, vagy még gyógyszeres kezelés segíthet?



márc. 16. 10:49
 1/6 anonim válasza:
91%
Sajnos mivel nincs ivartalanitva siman lehetseges. Szoritok nektek<3
márc. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%
Ha ilyen gyorsan romlik, akkor én nem várnék hétfőig, hanem elvinném ügyeletre még ma.
márc. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!❤️
márc. 16. 11:20
 4/6 anonim ***** válasza:
71%

A gyulladáson a gyógyszer segíthet, de sajnos ha valóban kialakul a daganat, ott csak műtéti megoldás van. Nekem két hónapja azt mondta a doki, hogy vagy megműtik, vagy idővel kifekélyesedik, elfertőződik és vérmérgezést kap, erre gyógyszer nincs. Persze lehet, hogy antibiotikummal, meg fájdalomcsillapítóval lehet még húzni az időt, de amikor a kutyán ott van a nagy kifekélyesedett daganat, kényelmetlen, fáj neki, akkor már nem biztos, hogy van értelme a gyógyszerezésnek.

Persze én nem vagyok orvos, vizsgálatok nélkül nem tudom (sőt én vizsgálatokkal sem) megmondani, hogy hogyan lehet kezelni. Simán lehet, hogy olyan állapotban van, ami teljesen jól kezelhető és drukkolok is, hogy így legyen. De ezt csak orvos tudja megmondani, nem az anonim laikus fórumozók tömkelege.

márc. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Ha neadj isten daganat, nem teszem ki műtéteknek és kínzásoknak. Akkor altatás lesz belőle, akármilyen borzalmas is lesz.

Nem akarom, hogy szenvedjen. Egy percet sem.

márc. 16. 21:26
 6/6 anonim ***** válasza:

Igazából, ha nem lenne az epilepszia, akkor maga a felépülés nem annyira megterhelő. A mi kutyánkat 12 évesen műtötték egy elég nagy daganattal, mert az orvos folyamatosan halogatta. Megműtötték délután, este már totál éber volt, nem akarta megtűrni a tölcsért. Másnapra, mintha mi sem történt volna evett, ivott, aktív volt. Annyi, hogy 2 hétig fájdalomcsillapítót kapott.

Szóval nálatok sajnos inkább az epilepszia miatti altatási kockázat a nagy, nem is maga a felépülés a megterhelő.

márc. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!