Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Panelos kutyatartók! 12 év...

Panelos kutyatartók! 12 év feletti kutyátokkal mennyit sétálgatt(at)ok kint? Milyen fajtájú vagy milyen keverék, vagy ennek tudatának hiányában milyen méretű kutyátok van/volt?

Figyelt kérdés

Tehát pl az én kutyám:

Jelenleg 15 év körül van, menhelyes keverék, tippre mudi-németjuhász-drótos foxi, 16 kilós, beagle méret. Napi 3x 30-45 percet sétálgatunk + 2 rövid 10 perces is van késő este és hajnalban.


márc. 17. 09:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
55%

Nekem egy 10 éves yorkim van, és egy fiatal borderem. Miatta ugye rengeteget kell sétálni (átlagban napi 10 km), és ezekre a sétákra ő is elkísér minket. Nagyon jól bírja meg élvezi is. Igaz, korához képest nagyon jól tartja magát.


A te kutyád már csak fajtájából adódóan egy nagyon mozgékony típus. Én azt vettem észre a borderemen, hogy pórázon sétálhatunk akármennyit, nem fárasztja le. Úgyhogy el szoktunk menni mindennap erdőre/ mezőre, ahol elengedhetem, hogy magának szaladgálhasson kb. másfél-2 órára. Ezen kívül reggel és este viszem le őket pisilni. Illetve a bordert háromszor a mentális fárasztás, trükközés stb. miatt. Ezekre a te kutyusodnak is van igénye. Kezdj el neki tanítgatni dolgokat jutalomfalattal: ül, fekszik, hempereg stb. (Lehetőleg mielőtt kap enni, hogy nagyobb legyen a motiváció a jutiért.) Ami megdolgoztatja az agyát is, mert a fizikai aktivitás mellett ez is fontos.


Szóval inkább tömörítsd össze az időt, és menjetek elengedve erdőn, mezőn, hegyen stb. másfél órát, és csak reggel-este egy gyors pisire, kakira. A trükközést pedig nagyon ajánlom, nem csak fárasztja, de ,,fitten tartja” szellemileg a kutyát.

márc. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%

15 és fél éves csivava keverék (6kg), napi 3x visszük le. A leghosszabb sétánk 30p, az se mindennap, csak jó időben és heti párszor megyünk vele egy kört a környéken. Nem igényel ennél több mozgást. Az esőt, hideget, szelet utálja, örülök ha elvégzi egyáltalán a dolgát. Az esti séta konkrétan 3p, kipisili magát egy közeli bokornál és rohan is haza.


Korához képest fitt, de kezd romlani a látása (sötétben észrevehetően bizonytalan) és 1 éve diagnosztizált szívbeteg.


Tiéd nagy mozgásigényű fajták keveréke. Legtöbb 15-16 éves kutyagazdi örül, ha a kutyája egyáltalán tesz egy kört a ház körül.

márc. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nem tud már egyszerre annyit menni, 4 és fél évesen fogadtuk örökbe, akkor még úgy volt, hogy reggel suli előtt egy óra sietős séta, mindig futottunk is egy kicsit így pórázon, suli után 2 óra egybe, bejártuk a fél várost, ahol lehetőség adódott más kutyussal játszani, ott el is engedtem közben és este egy negyed óra az utcában, csakhogy pisiljen, illetve hétvégente reggel és délután +1-1 óra hozzátolódott vagy elmentünk a tóhoz és akkor egyben voltunk kirándulni 5-7 órát.

Nem labdázik, csak másik kutyákkal szaladozni szeretett, meg a snacklabdát szereti, jónéhány dolgot tanítottam neki játékból, elfoglaltságként, mikor fiatalabb volt, most már csak azt szereti, ha a három "hosszabb"(30-45 perces) séta után megkapja a kis finomságot és a nagy adag simijét.

Egyébként igaz, hogy mind3 fajta, amiből tippre összerakódott, nagy mozgásigényű, ő mégis egy hihetetlenül nyugodt, szelíd, jólelkű kutyus volt világ életében és ami a legfurcsább, hogy soha(!) nem ugatott, egyetlen egyszer sem, mindenkihez játékosan, kedvesen közelített, ha azonban mégis megugatták volna, vagy betámadták, 1xűen egy nagy kitérővel elkerülte a balhét, bement oldalt a fűbe több méterre és utána vissza a járdára, a közelembe, miután elkerültük az agresszív párost. A menhelyen se ugatott soha, pedig ott aztán minden kutya, még az is, amelyik utána nem, mindegyik ugatni szokott, főleg, ha látogató érkezik, ő volt az egyetlen, aki ki sem jött a házából, csak miután a gondozó szólította a nevén. De meg se mukkant és a gondozók mondták, hogy őt még soha nem hallották, látták ugatni, akármi történt a menhelyen.

Na, vége a mese délelőttnek, a lényeg, hogy csak az érdekelt, kinek milyen állapotban van/volt a 12 pluszos kutyusa és azért kértem a méretet/fajtát/fajtajelleget, mert ugye azoktól is függ, mennyire aktív, mi a várható élettartama a blökinek.

Köszönöm az eddigieket.

márc. 17. 11:13
 4/11 anonim ***** válasza:
81%

Nekem lassan 13 éves lesz a kutyám, 5,5 kgos Havanese.


Jól tartja magát van egy fiatal terrierem is.Akivel menni kell sokat.


1-1,5 órát vígan jön velünk.Mikor 2-2,5 órás sétára megyek akkor viszont már ő nem jön.

márc. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
28%

1-es vagyok. Attól még, hogy nyugodt természetű, nagy mozgásigényű. A kettő nem összekeverendő.


Van még kb. 2-3 aktív éve. 16 után már bármelyik pillanatban sajnos eljöhet az ideje:(

A kisebb testű kutyák valamiért kicsit tovább szoktak élni, mint a nagyobbak.

márc. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
84%
Csivava keverékes válaszoló vagyok. Enyém 13 éves koráig jött velünk kirándulni is, 14 éves korára lassult le annyira, hogy 30p legyen a max séta ideje. Előtte 3 órát végig sétált lelkesen. Ő sem ugatós, utcán szerintem még sosem hallottam ugatni, csak akkor ugat, ha becsengetnek, de arra nagyon be tud dühödni :D
márc. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

#5-ös, szerintem én látom, hogy mennyit bír a kutyám és neki így jó, hogy nem egyszerre megyünk másfél két órát, hanem többször rövidebbet.

A 16-ot pedig nem minden kutya éli meg.

Főleg, amelyik fél éves korától 4 évet a menhelyen él, azért betesz neki.

12 évesen kezdett belassulni, azért még jön normálisan, de 20-30 perc után már csak kullog, aztán elindulunk haza.

márc. 17. 16:50
 8/11 anonim ***** válasza:
28%

Nyilván annyit bír, amennyihez szoktatva van. Te sem tudsz egyből a semmiből maratonokat futni, csak ha előtte hozzá vagy szokva a futáshoz. Ha nem mozogsz semmit, akkor nyilván kevesebbet is bírsz menni. Ugyanez kutyáknál is, az állóképesség fejleszthető.


Mi csak azt mondjuk, hogy a 12 éves még aktív. Valamelyik kutya valóban nem éri meg a 16-ot, de ezek a kutyák általában életük utolsó pillanatáig aktívak, 14-15 éves korukig.

márc. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Az enyém 15.

De ne zavarjon.

márc. 17. 18:50
 10/11 anonim ***** válasza:
39%
Ja, bocsi. A kérdés miatt a 12 maradt meg. Akkor szerintem teljesen jó, amit csinálsz vele, sőt..aktív nyugdíjasnak mondható:D
márc. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!