Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek létezik olyan...

Szerintetek létezik olyan szervezet aki tud segíteni kutya szállításban?

Figyelt kérdés
Találtam párnapja egy foxi kutyát.Győrön kívül más menhely nem tudja fogadni én meg vilonyai vagyok szerintetek kihez lehet fordulni hogy segítsen?
2010. okt. 26. 08:34
1 2
 1/13 kisnita ***** válasza:

Szia!


Úgy tudom a Posta nem szállít élő állatot úgyhogy ez kilőve. Esetleg futár cégeknél lehetne érdeklődni talán közülük szállít valaki kutyát, de külön állat szállítással foglalkozó cégről én nem tudok. Ha pl a GLS vagy valamelyik fuvarozó cég is el is vinné biztos, hogy többe kerülne mintha te vinnéd le autóval vagy megkérnél egy ismerőst akinek van autója, hogy vigyen el benneteket benzinköltségért.

Mi 260 km-t utaztunk a Westinkért, nekünk sincs autónk egy barátnőmet kértem meg, hogy vigyen el és így hoztuk egy a kutyát.


Ha megkérdezhetem mért akarod menhelyre adni? Semmiképpen nem maradhat nálad ha nem is örökre csak még találsz neki új gazdit? Vagy nem próbáltad megkeresni az eredeti gazdáját? Szerintem nem szabadna egyből menhelyre adnod ha már befogadtak.

2010. okt. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 kisnita ***** válasza:

Én a múlthéten találtam egy Tacskó keverék kölyköt, keresem a gazdáját, ragasztottam ki hirdetést és a neten is hirdetem, de eddig senki nem jelentkezett érte, pedig ez egy kis település, mindenki tud mindenről meg ha nekem elveszne a kutyám tuti, hogy nem tudnék nyugodtan otthon ülni biztos, hogy tele ragasztgatnám a képével a falut hogy meglegyen. Úgyhogy lehet, hogy a páromnak van igaza és nem elkóborolt hanem úgy dobták ki szegényt az útra. Pedig ha tudnád milyen aranyos, okos, értelmes kis kölyök. Még egy hétig próbálok neki gazdit keresni aztán ha nem jelentkezik érte senki itt marad nálunk. Odakint már befészkelte magát az istállóba és már most jelez ha idegen jön, szerintem jó kis házőrző lesz belőle :)

Eszembe nem jutna menhelyre adni pedig már van kutyám, macskám és van egy 15 hónapos kisfiam is. Az igaz, hogy a menhelyen jobb sora lenne mint az utcán, de nálad még annál is jobb helye lenne. Ne vidd menhelyre. Még csak pár napja van nálad, próbáld megkeresni az eredeti gazdiját mondjuk két hétig, ha nem jelentkezik akkor pedig adj fel hirdetést és ajándékozd el valakinek ha nem tudod megtartani.

Én már nagyon sok kutyának találtam új gazdit. Tavaly előtt télen mikor terhes voltam a kisfiammal egyik hajnalban mentem dolgozni és két agyon fagyott kiskutyát találtam az árokban. Az egyik már nem élt sajnos, kő kemény volt, a másik is tiszta dér volt, de az még élt szerencsére. Aznap nem mentem dolgozni, hazavittem a kutyust, helyre hoztam, délután vittem állatorvoshoz, megvizsgálta, nagy szerencséje volt, hogy túl élte, egy következő alkalommal beoltattam és feltettem a netre hogy új gazdit keres. Nem egészen 3 hét múlva jöttek is érte 120 km-ről messzebbről és hazavitték. Azóta is boldogan él az új családjával. Nekem olyan jó érzés megmenteni egy kis kutyát. Csak azért írtam le hogy lásd nekem már nagyon sok ilyen sztorim végződött happy end-el.

2010. okt. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én lehet, hogy tudok segíteni, ha ünnepnapokon nyitva vannak, mert vasárnap megyek Balcsira, és végülis hétfőn visszafelé elmehetek akár győr felé is, belefér. De az akkor nagy eséllyel hétfő lesz, ami ugye halottak napja. Egyébként a füredieket próbáltad? [link]


Német a vezetőség, de nagyon kedvesek, lelkesek és segítőkészek. Talán egy telefont megér, oda meg pláne simán el tudom vinni.

2010. okt. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
2010. okt. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Először is köszönöm a válaszokat .Füredet is próbálatam de nem leges választ kaptam.A kutya pontosan 14 napja van velem körbe plakátoltam a falut és még a szomszéd falukba is kiraktuk,de senki sem keresete a főprobléma az hogy szökik,és van egy német juhászom amit rávet hogy menyen vele két szomszéddal arrébb össze döntötték a kertet és a baromfi udvart a kutyust egyszerűen nem lehet féken tartani.Sajnos időm nincs vele annyit foglalkozni mint amennyit megérdemel (12 órákat dolgozom )de sajnos nálam így nem maradhat
2010. okt. 26. 10:04
 6/13 A kérdező kommentje:
csakkitti Szeretnék élni a felajánlott segítséggel .Írok a menhelynek hogy hétfő jó lenne e nekik mihelyt kapok választ írok!
2010. okt. 26. 10:12
 7/13 kisnita ***** válasza:
Így már érthető. Bocsánat, de azt hittem, hogy csak 1-2 napja fogadtad be és azt sem gondoltam, hogy szökik.
2010. okt. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Füreddel ne kezdj: egyszerü kutyakereskedök. Inga Wagner ellen nyomoz a rendörség is: a devecseri kolontári kutyáknak gyüjtött adományokkal való visszaélés miatt. Ők nem állatmentők.
2010. okt. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Basszus, tényleg? Egy barátnőm önkéntes náluk, én tőle nem hallottam semmi rosszat. Pedig tökre nyomják magukat, meg elvileg át vették a füredi gyepi szerepét is...


Viszont kérdező: nem gondoltam bele, hogy hétfő ünnep az nem csak azt jelenti, hogy nincs munka, hanem azt is,hogy a családom igényt tart a társaságomra. Egy hetet nem ér rá? Következő hétvégén tudok segíteni.

2010. okt. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A balatonfüredi gyepmesteri telep üzemeltetője a Probio Balatonfüredi Településüzemeltetési ZRt. Parkfenntartási részlege.
2010. okt. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!