Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Engeditek, hogy más gazdi...

Engeditek, hogy más gazdi rászóljon a kutyátokra?

Figyelt kérdés

Nem rég örökbefogadott kutyusunk még sok esetben makacs, főleg játék közben, nehezen hívjuk be. De a suli folyamatban, gyakorolunk vele rengeteget.

A minap bent voltunk egy futtatóban, ahol szintén bent volt egy kutyus. Futkároztak, és az enyém(aki gyakran morog és ugat játék közben) néha csipkedte a másikat, és ezt legfőképpen akkor szokta ha a másiknak nagyobb/vastagabb a bundája. Vissza is csipkedett a másik, úgyhogy hagytam. Majd elkezdett nyüszögni, ezért a gazdája oda rontott, rászólt a kutyámra és elkezdett felé menni. Természetesen szóltam a kutyámra, de mint mondtam nem 100%os a visszahívás. Viszont a kutyája attól még néha incselkedett az enyémmel. Vette a lapot, úgyhogy elkezdtek tovább játszani, nem volt semmi gond majd ismét nyüszögés, gazdi rám néz hogy hívjam vissza. Természetesen nem fogadott szót erre megint oda lépett a gazdi, kezét emelte, de nem ütött.


Ti ilyen esetben mit tesztek, hagyjátok, hogy más gazdi rászoljon a kutyátokra? Vagy ti rászóltok futtatóban más kutyájára?


Egyébként értem, az én kutyámat kell megnevelni. Folyamatban van, és ha látom hogy játék közben árt a másiknak azonnal megállítom.



márc. 20. 15:34
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%

Egy frissen orokbefogadott kutyaval ne a futtato legyen a prioritas. Szokjatok ossze, jarjatok suliba, naponta gyakoroljatok sokat, aztan majd esetleg lehet menni, ha van kontrollod a kutya felett. Most ne.


Amugy meg az elso csipkedesnel alap, hogy szolok a sajat kutyamra. Ha ezt nem tettem meg, akkor en nem lepodok meg azon, hogy valaki ra fog szolni a kutyamra helyettem.

márc. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
96%

Ha nem tudod kontrollálni a kutyádat, akkor ne engedd el! Legfeljebb csak akkor menjetek futtatóba, ha más nincs ott!

Ha a másik kutyának sok a tiéd (ezt a gazdája látja, aki valószínűleg rutinosabb és jobban is látja, mint egy totál kezdő gazda), és te nem akarod kezelni ezt a helyzetet, ne csodálkozz, ha a másik gazda megteszi. Azon csodálkozz, hogy miért nem küldött el téged a fenébe ezek után.


Nem hagyom, hogy mások bármilyen szinten kezeljék a kutyámat, de én tudom kezelni az összes helyzetet, így nincs is rá szükség. Nem is hagyom idáig fajulni a dolgokat. Viszont én már milliószor ordítottam rá, zavartam el, kaptam el és társai mások neveletlen kutyáját, mert a gazda távolról próbálta behívni a kutyáját, nulla sikerrel.

márc. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
95%
Csipkedést nem szabad hagyni, könnyen sérülést okozhat, és azért te vagy a felelős. Ha f*sz vagyok (bocs), akkor nyilván benyelem, ha rászólnak a kutyámra, különben nem. Ez a gazdi rosszat nem tett szerintem, hiszen először neked szólt (többször is). A te oldaladról meg megértem, hogy egy frissen mentett kutyától nem feltétlenül várható el az, mint mástól, valamint a másik gazdi helyében a kezemmel nem fenyegettem volna, szerintem az túlzás volt.
márc. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:
Egyébként gyakran járunk futtatóba. Nem egy vadállat kutyáról van szó, csak néha túlpörög játék közben. Ezt rengeteg gazdi látja velem együtt, és segítenek a helyzetekben. Az említett személy nem így állt a dolgokhoz, ezért a kérdés továbbra is fennáll.
márc. 20. 15:47
 5/36 anonim ***** válasza:
100%

A kutyád sok volt az övének. Ő szólt neked, hogy állítsd le, te nem tetted. Mit vársz?

Mellesleg ha normális kapcsolatot akarsz a kutyáddal és azt akarod, hogy hallgasson rád, akkor ne vidd futtatóba! Ne vidd bele olyan helyzetekbe, amiket nem tudsz kontrollálni!

márc. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
94%
Ha a kutyámat egy másik kutya bántja, akkor ne csodálkozzon, ha belerúgok vagy megverem. Önvédelem.
márc. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
97%
Amíg nem 100%-osan behívható, addig csak a saját portámon nincs rajta póráz. EZ ALAP.
márc. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
100%
Tanítsd meg leállni. Addig hosszú póráz hogy ki tudd hozni a helyzetből. Tanítsd meg neki az "Elég!" parancsot. Enyém is így tanult meg leállni (ugyan ő nem csipked, de tud túl sok lenni), elején hosszú pórázzal rásegítettem. Alap, hogy a játékot nem hagyjuk eldurvulni és a játék addig játék míg mindkét fél élvezi. Én se hagynám, ha a kutyám sír... nyilván nem véletlen meglökésről beszélek, hanem amikor a másik szándékosan vadul
márc. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:

Hogy tanitod meg neki hogy visszajöjjön játék közben ha nem hagyod elengedni?

Próbáltuk a pórázt, de úgy nem tud játszani, és konkrétan veszélyesebb a pórázon játszani. Elakad a lába stb.

És ebben a pár hónapban így is rengeteget haladunk. Nem 100%os a behívás, de nem mondom azt hogy soha nem jön vissza.

Viszont a kérdés továbbra is fent áll. Hagyjátok hogy rászoljanak a kutyátokra vagy sem?

márc. 20. 16:09
 10/36 anonim ***** válasza:
96%

Hát, intelligensebb lett volna, ha neked szól, de akkor meg azon mimózáskodnál, hogy rád kiabált a csúnya bácsi, hogy tartsd kordában a saját kutyádat. Az, hogy emelte a kezét fenyegetően már igazán nem oké.


És amúgy úgy játszol vele, hogy nem viszed a futtatóba, ha más is van ott. Nem kutyákkal teli futtatóban kell megtanítani a behívást, hanem mielőtt odaviszed. Amúgy a kutya életét menti meg, ha mindig, minden körülmények között behívható, és ezt bizony sok-sok türelemmel és jutalomfalattal fogod elérni, nem más kutyák társaságában.

márc. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!