Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit javasolnátok kezdő kutyáso...

Mit javasolnátok kezdő kutyásoknak?

Figyelt kérdés

1,5 hónap múlva hozunk haza egy Maltipoo kutyust és szeretnénk előtte azért "felkészülni", hogy némi fogalmunk legyen, hogy kell egy kiskutyával bánni. Párom jobban képben van, neki már volt több kutyája, de még gyerekkorában, nekem viszont első lesz.

Bármilyen hasznos tanács, tipp? Esetleg tudtok ajánlani könyvet, sorozatot, filmet, videókat, amik hasznosak lehetnek? :)

Már olvasgattam sokat a neten, YouTube-n néztem videókat, de nyitott vagyok bármire.

Köszi előre is.



2023. okt. 14. 12:57
 1/8 anonim ***** válasza:
40%
Sok türelmet, meg szabadidőt!
2023. okt. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ezek mind alap, ennél azért többre gondoltam.

Pl hogyan kell következetesen nevelni őket, mikor célszerű el kezdeni tanítani különféle parancsokat, hogyan kell szobatisztaságra szoktatni stb. Furán hangozhat, de érdekelne, hogyan "működnek" a kutyák, hogy megértsem őket, tudjak kicsit az ő fejükkel gondolkodni.

2023. okt. 14. 13:26
 3/8 A kérdező kommentje:

Lehet nem voltam egyértelmű, de nem az volt a kérdés, hogy milyen kutyát vegyünk, azt majd mi eldöntjük. Pontosabban már el is eldöntöttük.🙂

Legjobb tudomásom szerint a keverék kutya is kutya, őket is kell nevelni, szocializálni, tanítani stb.

A miénknek a szülei amúgy fajtatiszták, törzskönyvezettek, betegségekre szűrt, tenyészszemlés kutyák.

A továbbiakban lehetőség szerint az válaszoljon, aki tud és akar is érdemben segíteni.

2023. okt. 14. 14:29
 4/8 anonim ***** válasza:
45%

A keverek kutya is kutya, de nagyon nem mindegy, hogy az eszetlen, etikatlan szaporitast tamogatod vagy orokbefogadsz pl.

Ez a fajta regebben nem kaphatott torzskonyvet, akkor ez mar valtozott?


[link]


Jelentsd ezt a valaszomat is nyugodtan.

2023. okt. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Leírtam világosan: nem eszetlen szaporítóról van szó, hanem tenyésztőről, aki a fajtatiszta, törzskönyves, szűrt, tenyészszemlés kutyáit pároztatja! Uszkárokat is tenyészt, de voltunk megnézni a kutyusokat és az egyik Maltipooba beleszerettünk.

Nem, ők nem törzskönyveztethetőek, de mint írtam, mind az anyja, mind az apja a fenti kategóriába tartozik.

A kutyát pedig nem csak akkor kell nevelni, tanítani és szocializálni, ha fajtatiszta, hanem akkor is, ha keverék, akkor is ha menhelyi és bizony akkor is, ha épp szaporítótól van! Annak ellenére is, h onnan nem hoztunk volna el kutyát.

Tehát adott a kérdés, adott a kutya fajtája is, így nem értem miért kell ezen pörögni a valódi tippek, tanácsok helyett.

A válaszodat pedig nem én jelentettem, gondolom más sem találta túlzottan hasznosnak.

2023. okt. 14. 14:57
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Menjetek kutyaoviba, kutyasuliba, ott kaptok segítséget a neveléshez. Nincs egy sablon. Olyan sulit keress, ahol együttműködésre építik a tréninget, és képben vannak az etológiával.
2023. okt. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
84%

Ne pelenkázzatok, mert általában csak megnehezíti a szobatisztaságra szoktatást, inkább vigyétek ki 2-3 óránként - este is -.

Tanítani azonnal lehet, legjobb, ha a tápját trükkökre kapja, ilyenkor még érzékeny a gyomruk, csak módjával adjatok neki mindenféle jutalomfalatot.

Amint megvannak az oltások, vigyétek oviba/bölcsibe.

Én nagyon szeretem a szobakennelt, ha nem tudok rá nagyon figyelni, akkor oda szoktam rakni az új kutyákat, így nem amortizálják le a lakást, gyorsabban szobatiszták lesznek és nekik is biztonságosabb (pl nem csapja meg őket az áram, miközben a vezetéket rágják, nem zabálnak fel olyan dolgokat, amit aztán csak műtéttel lehet kiszedni belőlük).


Legyél nyugodt és türelmes, hiába pici és cuki, kezeld kutyaként.

2023. okt. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi 6-7! Ovit már néztünk is, mindenképp fogunk menni. Ha bárkinek van még bármi tanácsa mire figyeljünk vagy ő mire figyelt a kezdetekben, ne tartsa magában. :)
2023. okt. 18. 00:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!