Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Francia bulldogról mit gondolt...

Francia bulldogról mit gondoltok? Milyen problémák jöhetnek elő amire kell költeni állatorvosnál? Milyenek a kockázatok ezzel a fajtával egy átlag egészségű fajtához képest?

Figyelt kérdés
márc. 22. 11:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%

Azt gondolom, hogy egy olyan kutyafajta, aminek sokkal jobban kellene korlátozni a tenyésztőket is. A nyomott orrú fajták egyedeinek 90%-ára rossz ránézni. Bár én alapból nem engednék olyan fajtákat szaporodni, amelyek természetes úton nem tudnak szülni.


Légzéssel kapcsolatos műtétek, nyáron hőguta, allergiák, daganatos megbetegedések, epilepszia. Ja, és minden műtét extra kockázat náluk.


Nagyok a kockázatok, én biztos nem vennék magamhoz ilyen kutyát.

márc. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%

Akkor már inkább a retró verzió (páran már elkezdték olyanra tenyészteni őket, mint ahogy régen kinéztek)


Nem olyan lapos az arcuk, rányosabb a testük, kevesebb bajuk van


[link]

márc. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
35%

Buci tulajként ez a nekem való kérdés. Nos.


1. Fontos, hogy honnan származik a kutya, de ismerek olyan tenyésztőt, akinél iszonyú drága a kutya, de idegbeteg. Szóval nagyon nézz utána honnan veszed. Lépj be csoportokba, kérj ajánlásokat.

2. Fontos szerintem, hogy már az elejétől kezdve normális kajával etetsd. A csirkét, pulykát, kacsát, marhát kerüld (tápban és étrendkiegészítőkben is pl. ízületvédő). Nyúl, bárány, strucc, fürj, szarvas, ezek jók. 25-26% legyen max a tápja fehérjetartalma. Persze a legjobb, ha barffal eteted.

3. A gerincére nagyon vigyázz, ne ugráljon ágyra, kanapéra. Nem lépcsőzhet, sem fel, sem le. A gerincük nagyon problémás. Én elejétől kezdve tiltottam neki az ugrálást, mindig felkéredzkedett a kanapéra, megvárta, míg én felraktam és leraktam. Lehet venni rámpát a kanapéhoz, ágyhoz (a kutyalépcső sem jó).

4. Allergia. Lehet kajára és környezetre. Nálunk úgy néz ki 2 év után jött elő a környezeti. Ez ellen sokat nem tehetsz, megfelelő táplálékkal kordában lehet tartani. Ha kaja, azt eliminációs diétával lehet kiszűrni, szintén, megfelelő táplálékkal kordában tartható.

5. Szűk orr. Ugye nekik a legnagyobb problémájuk a szűk orrjárat. Ezt lehet műtéttel korrigálni, ha nagyon szörcsög, horkol. Nyáron nagyon kell vigyázni, sokat nem lehet a szabadban a bulldog, mert a rövid, tömött orra miatt alapból nehezebben lélegzik, a melegtől még intenzívebb lesz, ez nagyon megterheli a szívüket, hőgutát kaphatnak és elpusztulhatnak. Létezik hűtőpóló, hűtőmellény, nyáron azokat érdemes használni, de még emellett sem szabad sokat kint lennie. Főleg napon. Rövidebb sétákat kell tartani, hűteni a testét, benti tevékenységekkel lefoglalni.

6. Patella ficam. Ez nagyon gyakori ennél a fajtánál. Ízületvédőt kell neki adni mindenképp, de így is előjöhet a patella probléma. Amíg nem sántít folyamatosan és nincsenek fájdalmai miatta, műteni nem fogják. Jó minőségű ízületvédőkkel kordában tartható. Pl. C11, Aniflexi, Synoquin.

7. Éves oltásokon kívül mi hálisten nem járunk sokat a dokihoz. 1-2 kisebb dolog előfordulhat. De csak olyan dolgok, amik más kutyáknál is előfordulhatnak. Akár toklász, bélgyulladás, megszúrja valami, ilyesmik.

8. Szőrhullás. Arra számíts, hogy náluk erőteljesebb a szőrhullás. Folyamatosan.

9. A redőket a pofáján folyamatosan tisztítani kell, mert ahogy könnyezik befolyik oda neki, meg mindenféle kosz is bemegy, bepállik, kidörzsöli, kisebesedik. Vannak redőtisztító folyadékok erre a célra. Az orrát is kenni kell neki, mert kiszárad hamar.


Nekünk hatalmas szerencsénk volt a bucinkkal. Nagyon nyugodt természet, de játékos, barátságos, nincsenek nagy egészségügyi gondjai, nem ugatós. Nagyon odafigyelek rá, hogy mit eszik, kap étrendkiegészítőket.

Nyilván vannak speciális problémái a fajtának, de más fajtáknak is. Allergia például bármelyik kutyánál előfordulhat. Az ugrálás sem tesz jót egyik kutyának sem. Jó, nekik van a tömött orruk. De mint írtam, műtéttel korrigálható ez a probléma.

márc. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Amelyikről én tudok mindegyiknek van valami baja. Vagy allergiás mindenre, vagy épphogy nem fullad meg szerencsétlen olyan hangosan veszi a levegőt hogy a szomszéd utcából hallom hogy jönnek... vagy a gerince, térde problémás éppen, vagy mindegyik eddig felsorolt egyszerre :D
márc. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Mivel brachycephal fajta így a légzés extra problémás. Amikor röfög horkol, az nem cuki mint sokan gondolják, hanem az csak küzdelem a levegőért. Sokan ráadásul meg sem műttetik, vagy el sem jutnak odáig fejben, hogy ez nincs rendben. Ez pedig szív és emésztési problémákhoz vezet, ami csak az életüket rövidíti.


Gerinc és térdproblémásak, gyakran előfordul az allergia.


Leegyszerűsítve a fajta totálisan pénztemető, ami nagyobb probléma, hogy a kutya szenved.

márc. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Engem kiráz a hideg, ha meglátok egyet, én nagyon sajnálom őket, pont annyira, mint a gazdátlan, menhelyi kutyákat, más miatt, de pont annyira.

Egy időben néztem ezt a Walking Dead sorozatot. Egyik este 11 után mentem le a kutyámmal, a ház mellett mentünk és a ház sarokról ugyanolyan hörgést hallottam, mint a sorozatban szokott lenni. Majdnem összesz.rtam magam, mire odaért a francia bulldog a gazdájával a sarokra. Hú, nagyon vert a szívem, úgy leizzadtam fél perc alatt.

márc. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
40%

Ha nagyon ilyen kutyát akarsz, akkor fogadj örökbe, akár fajtajellegű keveréket, pl:

[link]

[link]

márc. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
46%
Életképtelen, nyomorék, undorító fajta.
márc. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Francia bulldognál bármi előjöhet, iszonnyúan beteges fajta,én betiltanám a mopszok és a franciák tenyésztését!


Emellett 20 fok felett már szenved, 30 fok felett meg igen csak veszélyeztett hőgutára.


gerinc problémák 3 általam ismert franciánál jelen vannak, allergia is.

Egyik meg 6 hónaposan egyik napról a másikra lebénult,nem tudnak vele mit kezdeni.


Illetve egyet ismertem bár ő már nem él ( 6 évesen halt meg, gyomor szétesésben,bár ott a gazdik is későn kapcsoltak,mert voltak jelek skszori hányás,fogyás,hasmenés,lehet ha időben elviszik dokihoz,meg lehetett volna menteni,de lehet nem) neki szájpadlás és szem műtéte is volt.


Bármilyen műtéti beavatkozás sokkal kockázatosabb náluk.



Alapjáraton ha nonstop a dokinál akarod hagyni a fél fizetésedet akkor nyuhodtan ezt a fajtát válaszd.


Állandó szörcsögés és hörgésük borzasztó ahogy próbálnak levegőhöz jutni.

márc. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek utolsóval és már vannak olyan országok, ahol betiltották a tenyésztésüket, szerencsére.

Senkinek nem lenne szabad támogatni ezeknek a kutyáknak a tenyésztését, akkor be sem kellene tiltani, mert ha nem kéne senkinek(nem is értem, miért kell valakinek egy állandóan szenvedő élőlény, aki minden egyes lélegzet vételért is keményen megküzd) , akkor nem is tenyésztené senki ezeket a szerencsétleneket.

márc. 31. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!