Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 6-8 hónapos kutyus már lehet...

6-8 hónapos kutyus már lehet szobatiszta napi 4 sétával? Illetve még szoktatható cicákhoz?

Figyelt kérdés

Menhelyes kutyus, ott nőtt fel 2 hónapos kora óta, fél éves múlott, nagyobb testű kutyus lesz(illetve már most se kicsi).

Nagyon megfogott a tündéri tekintete, már örökbe fogadták egyszer, de visszavitték🙁💔

Tudjuk, hogy az eleje stresszes lesz és még meg kell szoknia a dolgokat, de ha túl vagyunk az első hónapon, addigra lehet szobatiszta és cicabarát?

Vagy a szobatisztasághoz még kicsi, a cicákhoz meg már nagy?😔💔



#kutya #macska #szobatisztaság #barátság #Menhelyes kiskutyus #Nagykutya lesz
márc. 25. 13:29
 1/7 Hovarju ***** válasza:
100%

Még simán szoktatható bármihez, csak türelem kell hozzá és következetesség.


A cica hogy viszonyul a kutyákhoz?

Egy barátunknál egy hatalmas 6 éves kandúr mellé került egy dobermann kölyök. Annyira jól sikerült a kutyát közömbösíteni, hogy a macska a végén terrorban tartotta. Ha vendégek jöttek a cicát el kellett zárni, mert megtámadta őket.

márc. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet szobatiszta nagyon hamar is, de lehet, hogy tobb ido kell neki. Miert fontos, hogy pont 1 honap alatt sikeruljon? Es ha nem, akkor mi lesz?


Macskat nem tudom, errol a menhelyt kell kerdezni.

márc. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Cicák szeretik a kutyákat, semmi agresszió nincs bennük, kutya mellett nőttek fel, de a szomszéd macskával meg az utcán sétáltatott idegen kutyákkal is barátkoznának. Csak a kutyát tudjuk megtanítani, hogy a lakásban nincs ugrálás, nehogy véletlen ártson nekik, meg hogy a cicák is családtagok.

Nem pont egy hónap a lényeg a szobatisztaságra, csak egy példát írtam. Igazából az érdekel, hogy igaz-e, hogy ahány hónapos a kutya, annyi órát bír ki? Többen mondták nekem és olvastam is.

márc. 25. 14:20
 4/7 anonim ***** válasza:
88%

Elmeletileg igaz, de ugye egy kutya eleteben nagyon fontos a korai neveles es szocializacio.

Menhelyes kutyaknal ez ugye kimarad, plusz uj helyre is koltozik, lehet, hogy picit tovabb tart majd pl a szobatisztasag is.

De ezt nehez elore megjosolni, olyan is van, hogy 2 nap alatt mar szobatiszta egy menhelyi, csak azert irom le, mert nem art azert felkeszulni a rosszabb esetre is.

Ahogy a nevelesben is, kutyasuli nem art.

márc. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sokszor vigyétek ki sétálni, hogy szokja, hogy kint kell pisilnie. Sok-sok dicséretet adjatok neki. Az én kutyám 8 hónaposan lett szobatiszta. De hallottam olyan, ahol 1 éves volt a kutya, vagy olyat is, hogy már 3 hónaposan. Nagyon változó. A lényeg, hogy nem baj, hogy még nem szobatiszta, még nem érett meg rá. Türelem.
márc. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
76%

Hát a napi négy kimenetel lehet kevés lesz amíg kölyök.

Nekem most egy éves a kölyköm, olyan három hónapos kora óta nincs nagyon baleset, ezért szobatisztának mondanám, de olyan 5-6 óra után már jelez, hogy menne ki. Kibírt már többször 8-9 órát is, mikor be kellett mennem melóba, de nagyon ritka, hogy végig tudok aludni egy éjszakát.

Azt lehet tudni, hogy miért vitték vissza?

márc. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát azt mondták a gondozók, hogy az örökbefogadók nem voltak felkészülve arra, hogy mivel jár egy (kölyök)kutya. 5 nap után vitték vissza, nem bírtak vele mit kezdeni.
márc. 27. 14:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!