Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan, kitől lenne érdemes...

Honnan, kitől lenne érdemes labrador kislány kölyköt venni?

Figyelt kérdés
Szeretnénk egy kislány kölyköt, lefoglalóztunk egyet, viszont gyanússá vált. Jászapátin lenne eladó, amit lefoglaltunk egy embertől, de azért gyanús, mert volt hirdetése márciusban elvihető, április végén elvihető, meg novemberben elvihető kutyákra is. Az általunk lefoglalt május közepén lenne elvihető. Kollégáimnak viszont gyanús lett ez a sok ellés. Gyanús nekik és kicsit nekem is, hogy szaporítja a kutyákat. Ami meg nem biztos, hogy egészséges kutyát eredményez. Lehet, hogy a többi ellés más szülőktől volt, de gyanús az egész. Mit javasolnátok? Egy félig roma, de írásban megbízható családnak tűnik, a családfő mintha magyar lenne, a feleség meg a gyerek meg roma. Akarva akaratlanul is belefut az ember előítéletekbe a romákkal szemben, még ha csak félig azok akkor is. De leginkább a többi elkelt hírdetés gyanús.

márc. 26. 14:21
1 2 3 4 5
 21/50 A kérdező kommentje:
Az a helyzet hogy az eladó akitől vennénk az abszolút minimum feltétel közül csak az adásvételi szerződésről és a mikrochipről nem beszélt... a többiről igen.. így nem tudom mennyire ok
márc. 26. 17:46
 22/50 anonim ***** válasza:
87%

Semennyire nem ok, mert szaporitorol van szo.

De tokmindegy, meg fogjatok venni a kutyat, szoval kar volt kerdezni 🤷‍♀️

márc. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
90%
Az epilepszia nem jellemző a fajtára! Ez örökletes és normális párosításból, normál helyről származó kutya nem epepsziás! Van egy szapis, beteg kutyátok és a szüleid ezek után is szapis kutyát akarnak? Komolyan, egyesek elképesztően buták...
márc. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 A kérdező kommentje:
Én megpróbáltam. Nem hajlandóak. Mit csináljak? Nekem nincs 600 ezrem, szüleimnek lenne.. szerintük össze vissza írkál mindenki az alapján, hogy kinek mi az érdeke. A szüleimnek lenne pénze mégse hajlandóak ennyit költeni. Akkor én mit csináljak, ha nem tehetem meg? Nem könyöröghetek mint egy kisgyerek, hogy vegyék meg a kutyatenyésztőtől. Egyébként vakvezető kutyával is találkoztam és mondta a gazdája, hogy epilepsziás ő is. Olvasta anyám hogy fajtabetegség ezzel jön... na ez itt a baj a fizetésekkel. Ha egyedemi diplomával nem alig lennék minimálbér felett, hanem rendesen, diplomás emberhez méltóan, akkor azt mondanám, hogy muter fater majd én hozok nektek egy rendes kutyatenyésztőtől származó kutyát. De nem tehetem meg, a nyugdíjuk sokkal magasabb mint nekem a fizetésem. És ők már eldöntötték, hogy akarnak.
márc. 26. 18:48
 25/50 anonim ***** válasza:
87%
Kérdező, van a családban labrador keverék, egyedül időskorral járó gondjai vannak, de ez természetesen lutri, ki tudja a másik 8-9 testvére hogy van. Én is keveset keresek mai viszonylatban, viszont megfogadtam, hogy vagy tenyésztőtől lesz kutyám, amit szűrnek a fajtabetegségekre, vagy menhelyről. A menhely több ok miatt is kiesett végül, így kerestem egy nekem szimpatikus tenyésztőt és összespórolom a kölyök árát. Nem feltétlen kell egy hónap múlva kutya, gondolom fél év-egy év múlva is örülnétek neki, addig meg lehet spórolni rá.
márc. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
87%

Mondjuk ha veszel 40 ezerért egy kiskutyát, mert nem akarsz annyit költeni rá, akkor kalkuláld bele, hogy az állatorvosi számlák szépen rúgják majd a több százezres összeget.


Szaporítótól nem veszünk kutyát, mert beteges LEHET, nem fajtiszta és még sorolhatnám.

márc. 27. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
100%

Aki lelkiismeretesen tenyészt kutyát, az bizony csak törzskönyvvel adja, ~200.000 körül. Azért, mert így is örül, ha a kölykök eladása után kihozza magát 0-ra, mert sokszor bizony mínuszban van. Nem lehet ebből megélni (ha lelkiismeretes vagy, egészséges kölykökkel) kell mellé "sima" munka is.


Rengeteg pénz megy el az állatorvosi vizsgálatokra, kutyák helyes tartására, és a tenyészszemlékre is. Kereshetsz viszonylag okés kutyát 100-ért, de hidd el, annak a szülei nem voltak szűréseken, és nem kapta meg a megfelelő indítást kölyökként.

márc. 27. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
100%

Kizárt, hogy ne találjon valaki menhelyen magának megfelelő kutyát.

Több száz kutya, mind más, nincs két egyforma.

És nem csak egy menhely van az országban, de még megyéken belül se.

Aki kutyát akar, bemegy legalább kettőbe, végigmegy és ki bír jönni kutya nélkül, annak nem való kutya.

Pont.

márc. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
100%
De akkor egyáltalán nem kell kutya. Meg van oldva. Így költeni sem kell rá.
márc. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 A kérdező kommentje:
Nincs megoldva.. nehogy már valakinek azért ne legyen, mert nem tudja megfizetni Diplomával! Ahogy a kolléganőm mondta nem a mi szégyenünk, hanem a munkáltatónk szégyene hogy így alul vagyunk fizetve. Nekünk is jár labrador és kész. Egyébként is elvinné más, ha mi nem. A mostani kutyánk se törzskönyves és nagyon szeretjük.
márc. 27. 15:30
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!