Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akinek cockapoo vagy cavapoo...

Akinek cockapoo vagy cavapoo kutyája van, az tudna írni tapasztalatokat?

Figyelt kérdés

Akinek a kettő közül van valamelyik kutyája, az tudna írni tapasztalatokat? Honnan szereztétek? Fiú vagy lány? Ivartalanított? Mennyit eszik, hogy viselkedik, mennyire szerethető, hol tartjátok, milyen a szőre, mi a legjobb / legaranyosabb dolog bennük stb.


Mi is (mármint a családom és én) szeretnénk adoptálni a cockapoo vagy cavapoo kutyust, és fontosak lennének ezek az infók. Ha van bármi más amit megszeretnétek osztani, akkor azokat is szívesen várom. Köszönöm! :)



márc. 29. 14:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Dizajner kevereket nem veszunk es nem tamogatjuk a szaporitokat, ugye?

Ugye?

Ingyen ilyen kutyat nem kapsz, csak venni tudsz. De mivel okos vagy, nem veszel.

márc. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Az én nevemben ne beszélj. Nekem és édesanyámnak, meg úgy amblokk a rokonoknak is tetszik. Olyan kb a személyisége és a viselkedése ami nekünk megfelelő lenne, csak személyes tapasztalatokra és kíváncsi lennek. Csak azért mert "designer" az nem azt jelenti hogy rossz, és nem kéne támogatni. Egyik fajta sem olyan mint egy mopsz amit tényleg nem kéne tenyészteni és támogatni. A cockapoo és a cocker spániel, és a poodle keverék. A cavapoo pedig a cavaian king Charles spániel, és a poodle keveréke. Egyik fajta sem rossz vagy beteges. Legalábbis tudtommal. Te azt támogatsz amit akarsz, de szerintem ebben semmi rossz nincs
márc. 29. 14:42
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Az első mindent leírt, de hiába mert nem értetted meg
márc. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
#3 megértettem, csak nem értek vele egyett. Amúgy meg, semmit nem mondtam a szaporításról. Nyilván azt nem támogatom.
márc. 29. 16:04
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

De ez szaporítás, mert ezek nem egzakt fajták, nem felelnek meg fajtastandardnak, tehát ahány helyről nézel ilyen kutyát, annyi féle lesz. Ergo szaporítás.

Másrészt mi ez, hogy a személyisége olyan, ami nektek tetszik? Nem egy fajtának van személyisége, hanem egy adott egyednek! Két husky között is ég és föld lehet a különbség a személyiségét tekintve. Viszont az általános viselkedés, energikusság, mozgásigény meg a fajtastandard része, aminek egy designer kutya NEM felelhet meg,mivel NINCS fajtastandardja. Szóval az, hogy te valahol láttál egy neked tetsző mixet, semmit nem jelent, kb bármilyen lehet az azonos fajták másik mixe.

Arról nem is beszélve, hogy ezek a designer szaporítók sok esetben csak vesznek egy ilyen meg egy amolyan kutyát, szintén szaporítótól ( hiszen melyik tenyésztő adna neki kutyát erre a fajtamoslékolásra?), szóval a genetikai hátterük is minimum kérdéses, fajták keverésénél pedig emelkedett a rizikófaktor arra is, hogy nem előnyös tulajdonságok fognak keveredni.

Csak azzal ne gyere, hogy a keverékek egészségesebbek, mert ez kb nagyanyáink idejében volt a szólam, és ezerszer megcáfolták már...

márc. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Találhatsz rendes fajtában ilyen kutyát, ezeknél nem megbízható, hogy milyen lesz, nálunk pedig nincs annyi, hogy legyen örökbefogadás belőle, átfognak verni!
márc. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Uszkar egyebkent miert nem felel meg pl? Hasonlo kaliber, de legalabb nem beteges. Szuper tenyesztok is vannak az orszagban.


Az altalad felsorolt fajtak kozul egyebkent csak a cocker spaniel az, ami egeszsegugyileg viszonylag rendben van, a tobbi nem. A ckc spaniel tenyesztese speciel mar egyes orszagokban be is van tiltva, ennyire gaz a helyzet, a tobbi meg szinten dizajner keverek.

márc. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Kettőt ismerek, egy gazdánál, de külön helyről. Mind a kettő beteg, mind a kettőt műteni kellett már a lábával. Az egyik meg emellett mindentől is retteg.

Ez szaporítás. Aki pedig szaporítótól vesz kutyát, az nem alkalmas az állattartásra. De sajnos minden felelőtlen idióta tarthat kutyát...

márc. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Raadasul van vagy 500-600 ezer forint.

Egy szaporitos kutya, erted.

Nevetseges :D

márc. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Azt am elfelejtettem írni hogy nem magyarországon lakok hanem az Egyesült Királyságban. Itt elég népszerű. Tenyésztőtől (nem szaporítótól) is lehet venni, illetve asszem menhelyen is van. Egyébként igen, gondolkoztam uszkáron és cocker spánielen is. Mind2 egész aranyos, és lehet hogy jobb is lenne nekünk. Köszönöm, ezen még gondolkodom :)
márc. 29. 20:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!