Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vannak itt whippet gazdik?...

Vannak itt whippet gazdik? Lenne néhány kérdésem

Figyelt kérdés

Mennyi mozgást igényel?


Valóban úgymond kanapékutyák otthon?


Mennyire erős a vadászösztönük?


Más kutyákkal hogy jönnek ki, alapvetően mennyire tartható együtt más kutyákkal a fajta?


Valóban inkább magának való, csendes fajta?


Idegenekkel szemben hogyan viselkedik? Barátságos, vagy távolságtartó, bizalmatlan?


Hány kg a kutyusotok? :)



ápr. 6. 12:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Volt kolléganőmnek magyar agara van jellemben szerintem kb azonosak.


Ő pl naponta egyszer kiviszi a szántásba 1,5 órát, kirohangálja magát aztán elvan igazából.


Kutyákkal az övé jól kijön,de kölyök kora óta elég szociális életet él.


Vadászösztönük erős, minden távoli mozgásra indul, ezért is csak olyan helyen meri elengedni ahol nem nagyon van semmi,persz nyúl így is ugrott fel. Nyilván a kutya futott utána,de az agarak a gyors sprintben jók,szóval max 5-6 percen keresztül üldöz bármit is, aztán vége, vissza megy a gazdához.


magának való vagy sem szerintem egyed függő.


Pl a kutyám és az alom tesója nagyon szociálosok,igénylik a kutya társaságot egy szuka alomtesójuk,meg nagyon magának való,meg olyan fura kutya,szóval ez szerintem kicsit egyed függő.

ápr. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Napi kétszer 1-1,5 óra séta az egészségügyi körökön kívül kell neki, főleg fiatal korban. Utána már látod mennyit igényel a kutya. Felnőttek már lustábbak, és nem tombolnak akkor se ha esetleg aznap kimarad a nagy futkározás és csak pórázon lötyögés van. DE whippetnél az első 2 évet túl kell élni, addig szenvedős, agyadra fog menni, vissza akarod majd adni a tenyésztőnek stb... ha kibírod utána viszont lesz egy nagyon jó kutyád.


Vadászösztönük nagyon erős, de formálható ha idejében elkezdi a gazdi. Az én whippetem kölyökkora óta hozzá van szokva hogy mehet póráz nélkül is. A vadról, ha megfelelő hangsúlyban szólok rá akkor le tudom szedni, de pár száz méternél tovább akkor sem szalad el utána. Viszont az nagyon fontos náluk hogy hagyjuk kiélni az ösztönüket mert akkor sokkal kezelhetőbbek lesznek. Úgyhogy ha van lehetőség rá akkor ajánlott agárpályára vagy műnyulas edzésekre vinni, ott megtanulja, hogy őrjönghet és vadászhat kedvére, sima sétáknál meg ha azt mondja a gazdi hogy nem, akkor nem. Enyém legalábbis így működik, a műnyúl után szabályosan megvadul és hagyom is hogy csinálja mert elkaphatja. Az igazi nyulat viszont nem, és ezt tudja.


Az hogy más kutyákkal hogy jönnek ki a korai szocializációtól függ. Mivel eléggé érzékeny fajta ha nincs kellőképpen szocializálva akkor lehet félős, esetleg félelemből agresszív. A fajtába anno kevertek terriert is, és ez a vér sokszor kiütközik náluk így ha belemerülnek egy-egy játékba, vagy valamelyik kutya nem szimpatikus nekik akkor elég parasztul tudnak viselkedni vele.

Más agarakkal sokkal jobban el tudnak játszani mint a többi kutyafajtával.


Alapvetően csendes fajta.


Idegenekkel való kapcsolata is a szocializációtól függ. De általánosságban nem az a fajta aki azonnal farok csóválva fut oda mindenkihez.


Nekem egy 14 kilós kanom van.

ápr. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!