Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ausztrál juhászkutya alkalmas...

Ausztrál juhászkutya alkalmas lehet első kutyának, ha meg tudnánk neki adni a kellő fizikai és mentális "lefárasztást? Valamint ismertek MEGBÍZHATÓ tenyésztőt?

Figyelt kérdés
Még relatíve távoli terv, de mindenképpen szeretnénk jövőre kiskutyát, én pedig egyszerűen szerelmes vagyok ebbe a fajtába. Viszont nem tudom, hogy mennyire lenne alkalmas nekünk ez a fajta, hiszen még nincs tapasztalatunk kutyatartással

ápr. 7. 03:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem tökéletes, ha tényleg minden nap foglalkoztok vele legalább 2-3 órát aktívan (séta+tanítás) és eljártok oviba, suliba is.
ápr. 7. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
21%
Jah
ápr. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
19%
Nekem élnek rokonaim ausztráliában, megkérdezhetem őket, de szerintem célszerűbb lenne valami közelebbi kutyát keresni.. Nem értem miért ragaszkodsz ahhoz, h a világ másik feléről hurcibálják ide azt a szerencsétlen ebet. A környezetre is káros.
ápr. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

1-es természetesen a kutyaovi és iskola alap, akármilyen fajta is lesz.

3-as 1. a fajta nem is ausztráliából származik, 2. ma már Magyarországon is bőven van, nem kell a világ másik feléről idehurcibálni.

ápr. 7. 20:21
 5/11 anonim ***** válasza:
24%
Magyar embernek magyar kutyája legyen!
ápr. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
És akinek nem tetszenek a magyar fajták?
ápr. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
23%
Az hazaáruló!
ápr. 8. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Most, hogy megtudtam, hogy hazaáruló vagyok, tényleg érdekelne a kérdésre a válasz szóval ha valakinek van a kérdésre RELEVÁNS válasza, ne tartsa magában, a többi hozzászóló/knak pedig köszönöm a választ de nyugodtan lehet a gyakorit továbbgörgetni a magyar kutyafajták kérdés köréhez.
ápr. 8. 08:22
 9/11 anonim ***** válasza:
88%

Ahány kezdő gazdás aussie-t ismerek, egyik kutya sem jól nevelt. Az kevés, hogy sétáltatod és tanítgatod. Ha nem tudod, hogy hogyan neveld, nem fog jól működni. A kutyaiskola persze jó és kell, de ott téged tanítanak. És mire te megtanulod normálisan képezni, nevelni, az 2-3 év. Addigra pedig már annyi rossz viselkedést szed össze a kutya, amit nem lehet teljesen megoldani.


Én nagyon nem javaslok első kutyának egy ilyen aktív, ösztönerős fajtát. Mert nem tudod, hogy mit tegyél, ha elrohan séta közben, ha visszaharap neked mert nem tetszik neki valami, ha folyamatosan ugat unalmában, ha őrjöng más kutyákra stb.

ápr. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Itt a környéken van egy hazas pár első kutyájuk egy ausztrál. Hát jár heti 3x napközibe ,hétvégén kirándulnak,suliba járnak,kezelhetőbb mióta suli és napközi is van. De mondták nem egyszerű és elején vissza is akartak vinni 7 hónaposan a tenyesztohoz,mert nem bírtak vele. Állandóan pörög. Nagyon cuki amúgy de lehet megbolondulnek egy ilyen fajtával :D


Meg egyet ismerek azzal sem bírnak. Ő is suliba is jár. Sok séta. De ezeknek a fajtáknak sport,terelés ,dog dancing kell.

ápr. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!